iş tazminatı hakkında

26 Eki 2012
219
0
herkese merhabalar, eşim işten ayrılacak evlilik nedeli ile yarın son bulacak işi.
Ne kadar tazminat hakkı doğar?
Not : Evlilik nedeni ile işten ayrılcağı için ''İhbar tazminatı'' alamaz.
İhbar tazminatını hesaplamazsanız iyi olur

işe giriş tarihi : 05.05.2015
işten çıkış tarihi : 29.09.2017
Maaş asgeri üçret : 1404
Brüt Asgeri : 1.777.50
Yol parası : 150 tl.
Yemek parası : 80 tl.

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Neredeyse 900 güne ait kıdem alacak, kafadan hızlıca hesaplarsak 4500-5000 arası olacaktır. Damga vergisi kesintisi var ama o yüzde bir iki civarı bir şey olacaktı.

Üstad, iş feshi olarak AÇIK AÇIK "evlilik sebebi ile" diye yazdırmalı. Yoksa zırnık vermezler, aman üstadım dikkat.

Edit: Bizim muhasebeci online imiş.. Onun gönderdiği...

Esas Ücret: 2007,50
Brüt Kidem: 4834,50
Damga vergisi: 36,69
Alacağı para: 4797,81

Kendisi yeminsizinden mali müşavirdir. Büyük ihtimalle doğru hesaplamıştır. Allah bir yastıkta kocatsın.

Son düzenleme:

amatorhacker202

Yeni üye
27 Haz 2016
23
0
herkese merhabalar, eşim işten ayrılacak evlilik nedeli ile yarın son bulacak işi.

Patronuna 1 ay önceden çıkacağını söyledi mi ? Yoksa hemen ben bugün işten ayrılıyorum mu oldu buna bağlı olarak 1 ay önce söylediyse 4.147 tl alır. Eğer ansızın çıkıyorsa patronu ondan 1 aylık maaşını kesme hakkı var.
MUTLULUKLAR DİLERİM

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Patronuna 1 ay önceden çıkacağını söyledi mi ? Yoksa hemen ben bugün işten ayrılıyorum mu oldu buna bağlı olarak 1 ay önce söylediyse 4.147 tl alır. Eğer ansızın çıkıyorsa patronu ondan 1 aylık maaşını kesme hakkı var.
MUTLULUKLAR DİLERİM

Doğruymuş üstad.. Ama 1 ay değil 42 günmüş. İhbar da çalışılan süreye göre büyüyor ya..

26 Eki 2012
219
0
çok sağolun arkadaşlar yardımınız için, ihbar tazminatı vermıyorlar evlilik nedeni ile işten çıkacağı için
yani evlilik nedeni ile işten ayrılcağını yazılı kağıtla birlikte beğan ettiği zaman hemen yarında işi bıraka bilir ihbar hakkı olmuyor

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
çok sağolun arkadaşlar yardımınız için, ihbar tazminatı vermıyorlar evlilik nedeni ile işten çıkacağı için
yani evlilik nedeni ile işten ayrılcağını yazılı kağıtla birlikte beğan ettiği zaman hemen yarında işi bıraka bilir ihbar hakkı olmuyor

İhbar iki yönlüdür. Eşin 42 gün önceden ihbar vermemişse patron bu süreyi kesebilir.

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
ihbar tazminatı alma gibi şansınız yok kendi isteğinizle evlilik nedeni ile çıkıyorsunuz. Yasal olarak 20 gün önceden yazılı olarak belirtilir iş verene. Habersiz çıkarsanız 20 günlük ücret kesinti yapılır son alacağı maaştan. Tazminat ise 1 yıla 1 maaş veriyorlar diye biliyorum .

MixPro

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
2,689
128
T Ü R K

Eşiniz İşe Geç Kalabilir Veya Pek Çalışmaya Bilir Bu Sayede Patronu İşte Çıkarırsa Bi Tazminat Alabilir Heralde :)

26 Eki 2012
219
0
hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim

yasal olarak ihbar zaten vermiyorlar evlilik için işten çıkacağı yüzünden sadece tazminat hakkı var

hepinize tek tek teşekkür ederim yardımlarınız için sağolun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.