İşin Olsun Uygulamasındaki Sahte Firmalara Kişisel Bilgilerimi Verdim!

bluehacc

Üye
2 Tem 2015
96
4
Bu konu buraya açılır mı bilmiyorum. İşin olsundan çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanına başvurdum. Whatsapp'tan iletişime geçtiler ve ad soyad, gsm no, adres, doğum tarihi, iban bilgilerimi aldılar. Pusula Center olarak aradılar fakat görüşme sonrası Pusula Centeri internetten aratıp ulaştığımda, kendilerine ait olmadığını söylediler. ŞikayetVar da bir çok şikayet olduğunu gördüm. Benimle görüşme yaparken işin olsundan kod geldi ve onlara ilettim. Bu süreçte her hangi bir sorun yaşar mıyım ? Benim adıma herhangi bir işlem yapabilirler mi ?

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
kanka kişisel bilgilerimiz zaten ortalıkta fink atıyor korkma her datamız 14 yaşındaki sanal lamerleri vele**lerinin bile elinde ama iban vs vermişsin anladığım kadarı ile para kazanmak istemişsin umarım başına bela gelmez ben olsam cc mi kapatıp dahada böyle işlere bulaşmazdım internette para kazanmak öyle kolay değil ya reklam yapacaksın yada video üreteceksin başka yolu yok e ticaret vs var oda adı üstünde ticaret

bluehacc

Üye
2 Tem 2015
96
4
kanka kişisel bilgilerimiz zaten ortalıkta fink atıyor korkma her datamız 14 yaşındaki sanal lamerleri vele**lerinin bile elinde ama iban vs vermişsin anladığım kadarı ile para kazanmak istemişsin umarım başına bela gelmez ben olsam cc mi kapatıp dahada böyle işlere bulaşmazdım internette para kazanmak öyle kolay değil ya reklam yapacaksın yada video üreteceksin başka yolu yok e ticaret vs var oda adı üstünde ticaret
Kolay para değildi ki normal müşteri temsilcisi olacaksın daha önce yaptığım bir iş. İbanı verdim ama herhangi bir para gelirde o parayı isterlerse vermem ararım bankayı hallederim o problem değilde. Bu bilgileri kullanarak açık rızam olmadan bir işlem yapabilirler mi ?

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
Kolay para değildi ki normal müşteri temsilcisi olacaksın daha önce yaptığım bir iş. İbanı verdim ama herhangi bir para gelirde o parayı isterlerse vermem ararım bankayı hallederim o problem değilde. Bu bilgileri kullanarak açık rızam olmadan bir işlem yapabilirler mi ?
yapabilirler çünkü sadece iban son kullanım tarihi ve cv ile yurtdışı harcamayla 3d securesiz işlem çok gördüm özellikle tiktokda yayın açıyorlar kendilerine yat fln atıyorlar tiktokdan alıyorlar parayı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.