Çözüldü İşletim Sistemi Değiştirmek Garantiyi Bozar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Squzy

Yeni üye
1 Eki 2017
39
0
Istanbul
Lenovo İdeapad Serisinden Bir Laptop'a sahibim.Ve içinde Win10 Pro kurulu.Ancak gerek işlerim için kolaylık gerek takıntılarımdan dolayı ubuntu ve MacOs da kurup tripple veya herneyse öyle bir şekilde kullanmak istiyorum.Ancak 2 yıl garanti var ve cihaz durmadan bozulan bişey güvenemiyorum.Yüklesem garanti dışı bırakır mı?​

Sabırsız bir insan olduğum için şimdi soruyorum.Yarın sabah konu altına Teknik Servis Hattı üzerinden edindiğim bilgileri eklerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
Merhaba yüklediğiniz yani ana lisanslı sitemi değiştirdiğiniz için garanti kapsamından çıkar eğer ilerde kullanımda bozulursa tamirciye vermek zorunda kalırsınız ve parçalar okadar ucuz olmaya bilir.

Squzy

Yeni üye
1 Eki 2017
39
0
Istanbul
Cevabınız için teşekkür ederim.Danışıp kesin bilgiyi alınca ekleyeceğim ve sanırım biraz ertelemem gerek o zaman.

Bu arada internette dolaşırken şu bilgileri öğrendim.

Acer: Hayır Garanti Bozmamakta ancak ekran kartı sorununda seni geri yollar .
Casper: Normal kullanımda bozmamakta ancak işletim sisteminden kaynaklanan sorunlarda ekstra ücret ödemektesiniz.

Exper: Sıkıntı çıkarmıyor.

Darktone

Katılımcı Üye
20 Tem 2012
283
0
Edirne
Merhaba;
Ben de şöyle söylemek isterim. Tabi yine de teknik servise sormanızda fayda var.
Format attığınızda ya da işletim sistemini değiştirdiğiniz zaman oluşacak bazı problemlerde BİOS'da değişiklik yapan kişiler oluyor bu da ciddi problemlere yazılımsal bazen de donanımsal sıkıntılara yol açmakta. İşte bu yüzden garanti problem çıkartabiliyor.
Ama bazı firmalar da sıkıntı çıkmayacağına dair bilgilendirme yapıyor.
Sizin mesai saatleri içerisinde arayıp sormanızı öneririm.
İyi Forumlar.

Squzy

Yeni üye
1 Eki 2017
39
0
Istanbul
Merhaba yüklediğiniz yani ana lisanslı sitemi değiştirdiğiniz için garanti kapsamından çıkar eğer ilerde kullanımda bozulursa tamirciye vermek zorunda kalırsınız ve parçalar okadar ucuz olmaya bilir.

Firmalara göre değişiyor. Bazıları kabul etmiyor. En iyi cevabı teknik servis verir.

Teşekkür ederim.

Merhaba;
Ben de şöyle söylemek isterim. Tabi yine de teknik servise sormanızda fayda var.
Format attığınızda ya da işletim sistemini değiştirdiğiniz zaman oluşacak bazı problemlerde BİOS'da değişiklik yapan kişiler oluyor bu da ciddi problemlere yazılımsal bazen de donanımsal sıkıntılara yol açmakta. İşte bu yüzden garanti problem çıkartabiliyor.
Ama bazı firmalar da sıkıntı çıkmayacağına dair bilgilendirme yapıyor.
Sizin mesai saatleri içerisinde arayıp sormanızı öneririm.
İyi Forumlar.
Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.