İşletim Sistemi ?

Xmodgamesderr

Yeni üye
19 Ağu 2017
47
0
Arkadaşlar şimdi kafam uzun süredir karışık adamlar nasıl iş yapıyor bende anlamıyorum
şimdi ben çocuklugumda xp ve windows 7 ile bir sörüven geçirdim ve windows 8 ve 10 sürümlerini
teker teker 2 yıl a yakın kulandım
ama windows sürümleri arasında degişim yapmakdan sıkıldım
ben oyun oynayan biri degilim adobe programları kulanıyorum
ps.au.pr.ae.ai ve bana mac avantajlı geliyor
bileniniz vardır mac in işletim sistemlerini kurmam mümkün ve mac bana görünüm açısından
güzel geliyor performansı windows a kıyasla daha iyi olurmu
Şimdi sormak istedigim sorulara geleyim
1.Oyun Oynamıyorum Grafik le Adobe yazılımlarıyla haşır neşirim ve Windows artık bana katliam geliyor sizde winodowsmu kulanmalıyım macmi
2. perfromasdan memnun degilim after effect de kasma harika google girmiyor mac de daha iyi bir sonuç alırmıyım

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Hackintosh olayını araştırabilirsin. Ama en temizi bir Apple bilgisayar almak olur.
Adobe yazılımlarını kullanmasaydın GNU/Linux önerirdim ancak maalesef Adobe yazılımları GNU/Linux'ta yok. Alternatifleri var ama onlar sizi tatmin eder mi, bilmem.

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Ama linx hakında da bilgim fazla YOK

Dediğim gibi, Adobe yazılımlarıyla haşır neşirsen GNU/Linux'ta bu konuda sıkıntı yaşayabilirsin. Önünde 4 seçenek var: Ya Apple bilgisayar alacaksın, ya Hackintosh deneyeceksin, ya GNU/Linux'ta isteklerin doğrultusunda Wine'ı deneyeceksin, ya da Windows'tan devam edeceksin.
Önce bunları bir araştır, sonra aklına yatanı uygula.

Xmodgamesderr

Yeni üye
19 Ağu 2017
47
0
Hocam sanal olarak linx e geçicem zaten

Ama linx hakında da bilgim fazla YOK

Hackintosh hocam deneyim diyecem leptop bir iki ekran kardı sonra wifi sürücüsü vs vs

Hocam sağol en iyisi ilerleyen zamanlarda tokyadan bir mac almak :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Gnu/Linux tafsiyemdir Ama Adobe programları Gnu/Linuxda yok ama Altenatifleri var mesela Adobe photoshop=Gimp Adobe soundur nedir=Audacity Video montaj=Kdenlive:Blander:Openshot ve başkaları yani tüm Adobe programlarının bir altelnativi var bir az araştırırsan öğrenirsin ve bulursun Geleleim performansa Dağıtımdan Dağıtıma farklılık gösteriyor Mesela Arch tabanli bir Os kurarsan 180-300 mb arası ram kullanıyor ve hızlı bir Dağıtımlar başka ne kaldı.....Ne sorun olarsa özelden sora bilirsin..

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Dostum tabiikide MAC'a geç. Windows kasar. Ben Windows kasıyor diye Linux kurdum. Ve memnunumda. Sanada önerirdim ama senin için biraz sıkıntı olur Linux'a yeni başlayacaksan. Adobe kullanmak istiyorsan alternatifleri var diye Linux'a geçme bence. Linux'a daha çok programlama ile uğraşacaksan geç. Sen en iyisi MAC'e geç.

kirisci

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
384
0
Adobe ürünleri en iyi mac lerde çalışıyor en stabil en sorunsuz şekilde. Bir çok profesyonel fotoğrafçı studio ajans vs vs vs mac görürsün. Nedeni bütün parçaların birbiri ile uyumlu ve rami çok iyi kullanması.

Bundan dolayı sana güzel bir macbook lazım :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.