istemedigim fotolarimi paylasiyorlar nereye sikayet edebilirim

XarybdisX

Üye
26 Ara 2015
133
0
Arkadaslarim istemedigim fotolarimi instagram gunluklerinde paylasip dalga geciyorlar herhangi bir hukuksal islem vb. Baslatamazmiyim . Nereye sikayet etmem gerekiyor?

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Hukuksal işlem veya başka bir şey yapabilir misin bilemiyorum ama, hesabı Beni / Bir Başka Tanıdığımı Taklid Ediyor seçeneğin ile şikayet edip, kapattırabilirsin. Eğer başka bir hesap açıp bunu yapmaya devam edeceklerini düşünüyorsan; bulunduğun ilde ki herhangi bir karakola giderek, bu konuyla ilgili bir polis memuruyla danışma sağlayabilirsin.. :)

Son düzenleme:

BAMSI

Uzman üye
5 Ocak 2016
1,283
2
Nereye..
Ciddi rahatsızlık duyuyorsan Emniyette SiberSuçlarla Mücadele Amirliğine başvurabilir yada dğrudan savcılığa ekran görüntüleriyle suç duyurusunda bulunabilirsin.

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
Reelde foto cekiyolar gizlice veya beraber eglenirken cektigimix sacma sapan fotolari atmalarini istemiyorum ama atiyorlar

Senden büyüklerse biraz yalvar yalvar dediğim artık yapma çok saçma oluyor sen hallediverirsin eğer devam ediyorlarsa şikayet ederim de tehdit et eğer devam ediyorlarda artık şikayet et cidden bunla ilgili birsürü konu var şikayetle araştırırsın gugul amcadan.

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
o tür arkadaşlardan uzak dur kötü anlarında dost değil dalgacı tip oluyorlar. onlarla iletişimi kes. Fotolar içinde polise şikayet et bi kere polisle uğraştılarmı gıklarını çıkaramazlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.