İyi bir sosyal mühendiste olması gereken kişilik özellikleri // Machina

Machina

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
487
0
31
Sydney
Hepinize Selamlar;
bu konuda sizlere bilgisayar telefon deyilde gündelik hayatınızdada iyi bir sosyal mühendis olmanız için teknik, kişilik özellikleri vb. şeklinde bir konu hazırlamayı düşünüyordum uzun zamandır .Bazı sebeplerim var forumdan dahada kopmaya başlıyacağım gitmeden buna bir değineyim artık dedim buyrun bakalım :)

seri düşün seri karar ver :
Şüpheli hareket etmemeniz açısından bu gereklidir.

kendini unut sen, sen olma :
dostlar kimin kimliğindeyseniz veya nasıl bir izlenim çizmek istiyorsanız o izlenimi çizmeye çalışmak yerine o izlenime kendinizi kaptırın gerçekten ben buyum diyin kendi kendinize.

Çevrendeki herkesin güvenini kazan :
söylediğim gibi sen sen olma kendi halinde iyi bir imaj çiz bu zor durumda kaldığında acındırma yöntemlerini kullanırken işinize çok yarar.

Beyin okumayı ve seri okumayı muhakkak becer:
bir bakışta insanın ne olduğunu anlamanız inanın bana çok büyük bir nimet.

Bu işi yapacaksan kusura bakma arkadaşım vicdanını yok etmen lazım şeytan gibi düşün:
insanları kendi işlerin için nasıl kullanabileceğini sürekli düşün aranı iyi tut unutma sen lidersin onlardan faydalan ve sakın arkana bakma, ruhsuz ol. Bu madde biraz zor farkındayım ama kendinizi en iyi şekilde yetiştirebilmeniz için bu gerekli ne yazikki .

Her insanın açığını ara :
açığı bul ve kullan onları bi bilgisayar sistemi gibi gör.

Her istihbaratı değerlendir:
doğru bilgi için bunu yapmanız gereklidir.

Dostlar iyi bir istihbaratcı,muhbir,sosyal mühendiste olması gereken özellikler Bunlardır her ortama en iyi şekilde adapte olmaya bakın.

SON OLARAK:bu teknikleri kullanmak kullanmamak size kalmış dolayısı ile tüm sorumluluk sizde . Asla sorumluluk kabul etmem .

Kendinize iyi bakın , sağlıcakla kalın... :)

Laddy

Üye
16 Eyl 2018
102
0
Dostum iyi guzel anlatmissin fakat gerçek hayatta bunu yapmak dolandiricilik oluyor :D

Wonkaa

Katılımcı Üye
24 Ağu 2017
504
0
Geçen Bi abinin dükkanındaydım yeni işe başladım karşımda oturan Bi abi
Sende Bi zorakilik görüyorum dedi
Ağzım açık kaldı adamı hayatımda ilk kez gördüm ve sadece 3sn baktı ve anladı

:D

Machina

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
487
0
31
Sydney
@Wonkaa öyle olmak gerekir :) @Demir57 güzel dostum teşekkür ederim ancak konumun başında söylediğim gibi reel hayata dikkat çekmek burdaki amacım ve kişilik özelliklerine dikkat çekerek arkadaşlara yol göstermek. Diyalog felan vermedim ayrımı iyi yapmalısınız. teşekkür ediyorum tekrardan :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.