Kali Kurulumdan Sonra Siyah Ekran

Alperen_exe

Yeni üye
28 Mar 2023
13
1
Kali Linux kurdum, bilgisayar kurulumdan sonra yeniden başlayınca grub ekranı geliyor. Kali'ye girdiğim zaman Kali logosu (Ejderha) geçiyor ardından sol üstte bir çizgi oluyor, 1 saniye sonra çizgi geçiyor ve o ekranda simsiyah ekran kalıyor. Bilgisayar uzun zamandır içinde yazılım olmadan duruyordu ben de bir çıkarayım yapayım diye açtım içi boş flashlara baktım birinde linux mint varmış, onu kurdum. Sonra Kali iso indirdim onu yazdırdım ve 3 gündür uğraşıyorum, Bir kere sağlıklı kurdum ama o zaman da yazılım seç ve kur'da XFCE ya da GNOME seçmediğim için sadece komut satırında çalışmıştı. Şimdi de bu sorun oluyor. Elimde başka bilgisayar ya da flash olmadığı için başka iso kuramıyorum.

DÜZENLEME:
Siyah ekrandayken tüm tuşlara bastım sanki işletim sistemindeymiş gibi ses geliyor
You password is incorrect diyor.

Son düzenleme:

aslan aslan

Basın&Medya Ekibi Asistanı
1 Şub 2023
747
1
290
Türkiye Cumhuriyeti. 🇹🇷
Kali Linux kurdum, bilgisayar kurulumdan sonra yeniden başlayınca grub ekranı geliyor. Kali'ye girdiğim zaman Kali logosu (Ejderha) geçiyor ardından sol üstte bir çizgi oluyor, 1 saniye sonra çizgi geçiyor ve o ekranda simsiyah ekran kalıyor. Bilgisayar uzun zamandır içinde yazılım olmadan duruyordu ben de bir çıkarayım yapayım diye açtım içi boş flashlara baktım birinde linux mint varmış, onu kurdum. Sonra Kali iso indirdim onu yazdırdım ve 3 gündür uğraşıyorum, Bir kere sağlıklı kurdum ama o zaman da yazılım seç ve kur'da XFCE ya da GNOME kuramadığım için sadece komut satırında çalıştı. Şimdi de bu sorun oluyor. Elimde başka bilgisayar ya da flash olmadığı için başka iso kuramıyorum.
Belki bilgisayarda yer olmadığı için sorun yaratıyordur.

Privarp

Anka Team Junior
8 Nis 2022
128
41
Kali Linux kurdum, bilgisayar kurulumdan sonra yeniden başlayınca grub ekranı geliyor. Kali'ye girdiğim zaman Kali logosu (Ejderha) geçiyor ardından sol üstte bir çizgi oluyor, 1 saniye sonra çizgi geçiyor ve o ekranda simsiyah ekran kalıyor. Bilgisayar uzun zamandır içinde yazılım olmadan duruyordu ben de bir çıkarayım yapayım diye açtım içi boş flashlara baktım birinde linux mint varmış, onu kurdum. Sonra Kali iso indirdim onu yazdırdım ve 3 gündür uğraşıyorum, Bir kere sağlıklı kurdum ama o zaman da yazılım seç ve kur'da XFCE ya da GNOME seçmediğim için sadece komut satırında çalışmıştı. Şimdi de bu sorun oluyor. Elimde başka bilgisayar ya da flash olmadığı için başka iso kuramıyorum.
Selam resim ekleyebilir misin?

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,634
11
1,565
Front-End-Teşkilat-ı Mahsusa

DÜZENLEME:
Siyah ekrandayken tüm tuşlara bastım sanki işletim sistemindeymiş gibi ses geliyor
Merhabalar kaliyi silin ve yeniden yükleyin sanal makinenin doğru olduğundan emin olun kali de iki tür makine var Get Kali | Kali Linux
Get Kali | Kali Linux bu ikisine göre indirin.

xezua

Katılımcı Üye
4 Tem 2023
359
5
103
Misconfiguration

DÜZENLEME:
Siyah bir ekran alıyorsan ve kullanıcı adı ve parolanızı doğru girdiğinden eminsen bir X Server sorunu olabilir. Bu durumda, sistemi yeniden başlat veya X Server'ı yeniden başlatarak sorunu giderebilirsin.

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
222
5
96
Moderasyon

DÜZENLEME:
Dost ben şöyle çözüyorum vmware vb fark etmiyor tam ekran kipinden çık ilk önce sonra ilk açılışta sana iki tane seçenek var açılışta 2. Seçeneği seç ok tuşuyla sonra ordaki 1.ci seçenekle başlat ben öyle çözüyorum :D

Alperen_exe

Yeni üye
28 Mar 2023
13
1
Merhabalar kaliyi silin ve yeniden yükleyin sanal makinenin doğru olduğundan emin olun kali de iki tür makine var Get Kali | Kali Linux
Get Kali | Kali Linux bu ikisine göre indirin.

Sanal makine kurmadım zaten normal installer images indirdim

Siyah bir ekran alıyorsan ve kullanıcı adı ve parolanızı doğru girdiğinden eminsen bir X Server sorunu olabilir. Bu durumda, sistemi yeniden başlat veya X Server'ı yeniden başlatarak sorunu giderebilirsin.
Kullanıcı adı ve şifre yeri gelmiyor zaten sorun orası, arka plandan çalışıyor. Ses var ama görüntü yok

Alperen_exe

Yeni üye
28 Mar 2023
13
1
F2-f9 tuşları arasında shell değiştirebilirsin.
Buyuk ihtimalle masaüstü ortamın bozulmuş forvet uninstall yapıp tekrar kurabilirsin.
Nasıl yani tam anlamadım

o yüzden hata vermiş olabilir
Hocam bilgisayarda zaten windows yok nasil sanal makine kurayım??

Hocam bilgisayarda zaten windows yok nasil sanal makine kurayım??
Ayrıca daha önce 1 sene boyunca kali linux kullandım, linux mint kullandım böyle bir sorun olmamıştı

sanırsam sadece ekran gelmiyor arkada çalışıyor şifre default ise kali yazıp tab' tuşuna basıp tekrar kali yazar mısın makine açıldıktan sonra belki gelir ekran
Yine gelmedi

F2-f9 tuşları arasında shell değiştirebilirsin.
Buyuk ihtimalle masaüstü ortamın bozulmuş forvet uninstall yapıp tekrar kurabilirsin.
3-4 gündür yaklaşık bi 10 15 kere tekrar kurdum bundan önceki 2 kurulumda aynı sorunu verdi

Alperen_exe

Yeni üye
28 Mar 2023
13
1
Anladım, bu durumda Kali Linux sisteminizin grafik arabiriminde (GUI) bir sorun yaşanıyor olabilir. Muhtemelen, grafik sürücüsüyle veya X Server ile ilgili bir problem var.
Hocam ben kaliyi çözemeyince aklıma şöyle birşey gelmişti; telefona windows isosu indirdim otg ile flasha yazdıracaktım sonra windowsdayken kaliyi dual boot kuracaktım. Grub ekranındayken falan ya da kurulum yaparken bunu yapma şansım var mı? Telefondaki dosyayı usb ile bilgisayara atacam sonra usbye yazdıracam

xezua

Katılımcı Üye
4 Tem 2023
359
5
103
Misconfiguration
Hocam ben kaliyi çözemeyince aklıma şöyle birşey gelmişti; telefona windows isosu indirdim otg ile flasha yazdıracaktım sonra windowsdayken kaliyi dual boot kuracaktım. Grub ekranındayken falan ya da kurulum yaparken bunu yapma şansım var mı? Telefondaki dosyayı usb ile bilgisayara atacam sonra usbye yazdıracam
Evet, teorik olarak bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Ancak, birkaç önemli dikkate alman gereken nokta bulunmaktadır:

Windows ISO'sunu USB flash sürücüye yazdırmak için genellikle FAT32 veya NTFS dosya sistemini kullanırsınız. Ancak, Kali Linux ISO'sunu yazdırırken, UEFI uyumlu olması için FAT32 dosya sistemini kullanman gerekebilir. Bu nedenle, Kali Linux ISO'sunu USB flash sürücüye yazdırırken dosya sisteminin uygun olduğundan emin olmalısın

2)Dual boot kurulumu yaparken, Windows'un kurulu olduğu bölüntüyü bölüp Kali Linux için yer ayırmalısın

"Ek olarak bu işlemi yaparken veri kaybetmemek için yedekleme yap"

Ek olarak Grub ekranında, Windows Boot Manager'ı görmek gerekir. Ancak, bazı durumlarda Grub menüsü Windows'u otomatik olarak algılamayabilir veya Windows Boot Manager'ı göstermeyebilir. Bu durumda, Grub yapılandırma dosyasını düzenleyebilirsin veya Grub Customizer gibi araçlar kullanarak Windows'u ekleyebilirsin

herhangi bir Sorunda, Konu Açabilirsin. İyi forumlar.

Alperen_exe

Yeni üye
28 Mar 2023
13
1
Evet, teorik olarak bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Ancak, birkaç önemli dikkate alman gereken nokta bulunmaktadır:

Windows ISO'sunu USB flash sürücüye yazdırmak için genellikle FAT32 veya NTFS dosya sistemini kullanırsınız. Ancak, Kali Linux ISO'sunu yazdırırken, UEFI uyumlu olması için FAT32 dosya sistemini kullanman gerekebilir. Bu nedenle, Kali Linux ISO'sunu USB flash sürücüye yazdırırken dosya sisteminin uygun olduğundan emin olmalısın

2)Dual boot kurulumu yaparken, Windows'un kurulu olduğu bölüntüyü bölüp Kali Linux için yer ayırmalısın

"Ek olarak bu işlemi yaparken veri kaybetmemek için yedekleme yap"

Ek olarak Grub ekranında, Windows Boot Manager'ı görmek gerekir. Ancak, bazı durumlarda Grub menüsü Windows'u otomatik olarak algılamayabilir veya Windows Boot Manager'ı göstermeyebilir. Bu durumda, Grub yapılandırma dosyasını düzenleyebilirsin veya Grub Customizer gibi araçlar kullanarak Windows'u ekleyebilirsin

herhangi bir Sorunda, Konu Açabilirsin. İyi forumlar.
Bunu hangi komutlarla nasıl yapabilirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.