Kali Linux Boyle Başlıyor HK

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
4Gl18q.jpg

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
ekran kartı tanımlı ise ekran kartı kaldırıp yeniden kurarmısın ? bendede daha önceden ufak bir siyah ekran veriyordu köşede o hata bu şekilde düzelmişti yada ekran boyutunu değiştirip tekrar aynı boyuta getir yazılımsal bir hata olabilir diye düşünüyorum

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
ekran kartı tanımlı ise ekran kartı kaldırıp yeniden kurarmısın ? bendede daha önceden ufak bir siyah ekran veriyordu köşede o hata bu şekilde düzelmişti yada ekran boyutunu değiştirip tekrar aynı boyuta getir yazılımsal bir hata olabilir diye düşünüyorum
Ekran Kartının Tanımlı Veya Tanımlı Olmadığını Ve Kaldırmayı Bilmiyorum

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
Hocam bayağıdır bende yapmaya ihtiyaç duymadım o yüzden tam hatırlamıyorum internette linux'un kendi forum sitesinde var diye biliyorum bide linux update yapıp tekrar başlatman tavsiyemdir :)
Son olarak kullanıcı adını girdiğinde şifre ekranında ufak bir ayar düğmesi var ordan gnome ortamı ile giriş yapıp denesene :) belki işine yarar o gnome olayı

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
Hocam bayağıdır bende yapmaya ihtiyaç duymadım o yüzden tam hatırlamıyorum internette linux'un kendi forum sitesinde var diye biliyorum bide linux update yapıp tekrar başlatman tavsiyemdir :)
Son olarak kullanıcı adını girdiğinde şifre ekranında ufak bir ayar düğmesi var ordan gnome ortamı ile giriş yapıp denesene :) belki işine yarar o gnome olayı

Gnome ise yaramadı da updateyi sudo apt olarak mi yoksa yenden kurmakmi

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
ilk root yetkisi al sudo komutu ile
apt-get update
apt-get upgrade yap ve güncellemeden sonra tekrar başlat eğer olmuyorsa yeniden kurmanı tavsiye ederim bilgisayarıda fazla zorlamadan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.