Çözüldü Kali Linux Could Not Open Lock File Hatası Nasıl Çözülür?

aLoNeArMy

Katılımcı Üye
4 Şub 2015
443
0
Stock
arkadaşlar usb ye persistence olarak kali linux 2020.4 32.bit kurdum
bettercap yükleyecektim fakat apt-get update veya apt-get install bettercap
hangi kodu yazarsam yazayım hata veriyor

çeviriden bakınca kilit ile ilgili bir seyler çıkıyor

bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

hata:

E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock-frontend - open (13: Permission denied)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), are you root?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Br4veTurK

Üye
26 Kas 2020
184
11
Tokyo
Cevap: Kali linux hatası

arkadaşlar usb ye persistence olarak kali linux 2020.4 32.bit kurdum
bettercap yükleyecektim fakat apt-get update veya apt-get install bettercap
hangi kodu yazarsam yazayım hata veriyor

çeviriden bakınca kilit ile ilgili bir seyler çıkıyor

bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

hata:

E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock-frontend - open (13: Permission denied)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), are you root?

root olmayabilirsin, sudo yazarak denermisin.

kamulas33

Üye
20 Kas 2007
93
0
N/A
Cevap: Kali linux hatası

root yetkilerine sahip olman gerek, yazacagin seyin basina sudo getirdikten sonra entera bas sifreni isteyecek girince root bir sekilde islem yapabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.