Kali Linux Hakkında

MyFuture

Yeni üye
23 Ağu 2017
32
0
RizeLeee :)

Hacking ile ilgili Bir Çok Şey Araştırdım. Kali Linux Tabi İçinde Çok Geçti. Şimdi Soracağım Sorular Şu. Hacking Yapmak İçin Kali Linux Gerekiyor mu ? Gerekiyorsa Eğitimi Alınmalı mı ? (İnternette Çok Güzel CD li Bir Eğitim Kitabı var). Kali Linuxta Bir Programlama Dili İle Mi İşlem Yapıyoruz ? Yoksa Kali Linux un Kendi Kodları Mı Var ? Kendi Kodları Var İse Hack Yapmak Pek Zor Olmuyordur. Yoksa Mantık Kodları Var Da Biz Mantığını Öğrenip Hacking Yapıyoruz ? Kali Linuxta Sadece Kendi Araçları İle Mi Hack Yapılır Yoksa Kod Yerinde Biz De Hack Yapabilir Miyiz ?

berkealp55

Üye
19 Ağu 2017
108
0
24
Samsun
Kali Linux sadece hack yapmaya yardımcı araçları bünyesinde bulunduran bir Linux dağıtımıdır. Özel bir dili yoktur. Araçkar genelde Python ve Ruby ile yazılmıştır. Yapman gereken sadece aracı açıp yardım menüsünden kullanımına bakmaktır. Örneğin:

- Yardımsever Üyeler Kulübü

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777
Eğer Linüx Dağılımı Kullanıp Hack Yapmak İstiyorsan Python Bilmen Gerekir

Nerden uydurdun ? Gerçekten çok yaratıcısın.Neyse asıl konuya geçelim;

Herhangi bir linux dağıtımı kullanırken herhangi bir programlama dili bilmene gerek yok.Yeniysen linux çok hızlı olur o yüzden yine biraz daha windows'ta devam et he illa linux kullancam dersen ubuntu,mint vs sistemleri sanal makine'ne kur pratik yap kali'ye geçince rahat edersin.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.