Kali Linux Neleri Nasıl Yapabilirim?

treks3

Yeni üye
23 Nis 2015
28
0
Adana
Merhaba arkadaşlar,

Dün geceki hatamdan sonra(Kali Linux Kurarken C diskini sildim) kafamı toparlamaya çalıştım saolsunlar açtığım konuda yardımcı olmaya çalıştılar bugün deniyeceğim bilgilerimi geri almayı ama şimdi önümüze bakalım.

Önceden airmon-ng ile birkaç deneyimim olmuştu. Tekrar denemeye çalıştım. Crunch kısmında(wordlist oluşturma kısmında) takıldım. Alan yetersiz dedi 6 gb txt oluşturmuş :RpS_biggrin: Windows kısmındaki dosyalarımı aldıktan sonra tamamen Kali Linux kurucam zaten sisteme bu konuda kararlıyım.

Şuanki sorum : Kali Linux ile neler yapabilirim ? Nasıl yapabilirim ?

28 Haz 2015
174
0
Kardeşim kali linux ta nasıl wordlist oluşturuyosun öğrenebilir miyim? Kali linux bilgisayarlara sızmak ve programlara sızmak için yapılmış bir işletim sistemi diye biliyorum. Eğerki öğrenebilirsen tüm programları her türlü sisteme ve web sitesine sızabilirsin diye biliyorum. Ama bunların nasıl yapılcağını bende bilmiyorum :) Bende öğrenmeye çalışıyorum. Konuyu takip edeceğim :)

treks3

Yeni üye
23 Nis 2015
28
0
Adana
Kardeşim kali linux ta nasıl wordlist oluşturuyosun öğrenebilir miyim? Kali linux bilgisayarlara sızmak ve programlara sızmak için yapılmış bir işletim sistemi diye biliyorum. Eğerki öğrenebilirsen tüm programları her türlü sisteme ve web sitesine sızabilirsin diye biliyorum. Ama bunların nasıl yapılcağını bende bilmiyorum :) Bende öğrenmeye çalışıyorum. Konuyu takip edeceğim :)

Crunch aracı ile oluşturabilirsin worldlisti zaten Kali Linux dağıtımının içinde bulunan bir araç

http://imgim.com/crunch-charset.png şu resimde bulunanlar karekter kümeleri örneğin bir wifi ağından handlerini aldın ve worldlist oluşturup aricaksın şifrenin ne olduğunu. Burdan (crunch) ile kendine bir worldlist oluşturuyorsun. Resimde bulunan lalpha-numeric karekter kümesini seçtin diyelim.
crunch 1 6 -f /usr/share/crunch/charset.lst lalpha-numeric -o sifreler.txt

yazıyorsun. İlk baştaki 1 6 . 1 ve 6 karekter arası şifreler hazirlicak
a
b
...
aa
ab
..

gibi gidicek.

lalpha-numeric kısmını zaten söyledim crunchun içinde bulunan default karekter kümelerinden birisonda yazan "-o" kısmı ise bu worldlistin nereye kopyalanacağı.

Dün tekrardan biraz uğraşmıştım aklımda kalan kısımları yazdım :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.