Kali Linux WiFi adapter sorunu

Mork

Yeni üye
30 Nis 2023
6
1
Merhabalar,Oracle VM'deki Kali linuxda WiFi adapter gözükmüyor ama windowsumda gözüküyor.Oracle'da da gözüküyor.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
120
4,777
Merhabalar,Oracle VM'deki Kali linuxda WiFi adapter gözükmüyor ama windowsumda gözüküyor.Oracle'da da gözüküyor.
2 sebep olabilir.

1) Kali Linux uyumlu bir kart değildir.
  • Aldığın satıcının sitesinden, kartın uyumlu olup olmadığına bak.
  • Uyumsuz ise uyumlu olacak şekilde yeni bir kart al.
2) Sanal Makine ayarları karta uygun değildir.
  • Bunun için ayarları doğru yapan bir kaynağa bak ve birebir aynısını yap.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,385
118
2,578
Merhaba Değerli Üyemiz, sizin için ufak çaplı bir araştırma yaptım. Bunları size sunayım.

1. Sürücü sorunu: WiFi adaptörünüzün Kali Linux tarafından kullanılan sürücüleri desteklemiyor olabilir. Bu durumda, sürücülerinizi elinizdeki kaynaklardan veya üreticinin web sitesinden edinebilirsiniz.

2. Ayarlar: Kali Linux'taki WiFi adaütorleri diğer işletim sistemlerinde olduğundan daha farklı şekilde yapılandırılır. Örneğin, bazı cihazlar BIOS'ta etkinleştirilmeli veya kernel ayarlarınızda yapılması gereken değişiklikler olabilir.

3. VirtualBox ayarları: Oracle VirtualBox'ta Kali Linux sanal makinesinin ağ ayarlarını kontrol etmeniz gerekebilir. VirtualBox'ta ağ yönlendirmesi ve DHCP sunucusu ayarları doğru yapılmadıysa, WiFi adaptörünüz Kali Linux tarafından tanınmayabilir.

Bu sebeplerden birini kontrol etmeniz sorunu çözebilir. Ancak, Kali Linux gibi özel bir işletim sisteminde çalışırken, bazı ayarlamaların gerekebileceğini unutmayın. Ayrıca, güvenlik açığı oluşturmamak için Kali Linux'u yalnızca güvenli ortamlarda kullanın.

İyi Forumlar

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
13
925
VirtualBox ağ ayarlarına ikinci bir köprü bağlantısı eklemen gerekiyor.

Kullanmak istediğin wifi adaptörüne de bu ağ üzerinden bağlanmalısın.

Ayarları bu şekilde yaptın mı?

Mork

Yeni üye
30 Nis 2023
6
1
2 sebep olabilir.

1) Kali Linux uyumlu bir kart değildir.
  • Aldığın satıcının sitesinden, kartın uyumlu olup olmadığına bak.
  • Uyumsuz ise uyumlu olacak şekilde yeni bir kart al.
2) Sanal Makine ayarları karta uygun değildir.
  • Bunun için ayarları doğru yapan bir kaynağa bak ve birebir aynısını yap.
Eğitim kursunda videodakı yerden sifariş ettim ve adamın dediği ayaları yaptım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.