Kali Linux Wifi Adaptör Driver Sorun

5 Haz 2016
187
0
Beyler Kali Linux a dair çok az bilgim var daha yeni başladım wifi adaptörümü bağlamak için driver yükleme istedim ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim driveremin ismi şöyle
rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20110401

ve asıl driver klosörünün içindeki dosyaları vereyim yalnız yükleyebilecek birşey bulamadım

autoconf_rtl8712_usb_linux.h eeprom ioctl os_dep sta_mgt
clean efuse Kconfig os_intf wlan0dhcp
cmd hal led pwrctrl wpa1.conf
config ifcfg-wlan0 Makefile recv xmit
crypto include mlme rf
debug io mp runwpa

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Bende yarım yamalak bilgim var.Ama vmWare tarzı sanal sunucuda sıkıntı yaşadım.Sağlıklı çalıştıramadım. İşine yarıycaksa googleye dowlads compack wirles driver yazıp ilk siteye girmek.Orada uygun driverı bulup yüklemek işte orası sıkıntı.Ben 2010-06-26 yazanı indirdim bir şekilde gördü ama sağlıklı çalışmadı.Kesin çözüm dersen Usb yada Cd ye boot et.Daha sağlıklı oluyor.

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
Beyler Kali Linux a dair çok az bilgim var daha yeni başladım wifi adaptörümü bağlamak için driver yükleme istedim ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim driveremin ismi şöyle
rtl8712_8188_8191_8192SU_usb_linux_v2.6.6.0.20110401

ve asıl driver klosörünün içindeki dosyaları vereyim yalnız yükleyebilecek birşey bulamadım

autoconf_rtl8712_usb_linux.h eeprom ioctl os_dep sta_mgt
clean efuse Kconfig os_intf wlan0dhcp
cmd hal led pwrctrl wpa1.conf
config ifcfg-wlan0 Makefile recv xmit
crypto include mlme rf
debug io mp runwpa

Sanal makinalarda ister kali ister pardus ister parrot ne işletim sistemi kurarsanız kurun sürekli donanım hatası alırsınız

donanım algılama sorunu vardı sanalmakinaların

çözümü var söylerim ama wifi buluncada o bulduğu wifia bağlanmamak gibi bir özelliği var o yüzden boşuna yıpratma dostum kendini çözmeye çalışmakla

normal işletim sistemi olarak kullansan da hata alsan elimden geleni yapayım hiç sıkıntı yok :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.