Çözüldü Kali Linux yardımcı olur musunuz ?

snakeeyes001

Yeni üye
8 Ocak 2017
26
0
Bilgisayarımın özellikleri çok yüksek olmadıgı için sanal pc de kali kurdum mu kasıyor onun için bilgisayarı actıgımda Windows 7 Kali Linux diye bir secenek yapabilirmiyim eskiden format atmayı ögrenirken iki tane windows kurmustum ikiside farklıydı yardımcı olursanız sevinirim .

Moderatör tarafında düzenlendi:

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
İlk önce windows kur ve diski bölümlendir veya windows u kurarken diski bölümlendir kali için 60-70 GB yeter ben öyle kullanıyorum ardından kali kurulumuna başla disk seçiminde BOŞ yazan diski seçip devam de ardından diski otomatik bölümlendir de ve kuruluma devam et kurulum esnasında grup ön yükleyici kurulsun mu diyor evet diyip kurulacağı yeride harddiskini seçersen açılışta kali ve windows 7 seçimi yapabilirsin

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
Yapabilirsin forumda harribarri14 nick'li bir arkadaşımız bunu anlatmıştı hem yan sistem olarak kurarsan kasmaz daha iyi olur zaten linux 1 gb ram isteyen bir işletim sistemi açılışta yan sistem olarak kurarsan sana hangisine bağlanmak istediğini sorar ama şunu söylemeliyim sanal makinadan kurmadığında mac adresi ve ip adresi değişmiyor yani mac adresin aynı bişey yaptığında bulman bayağı bir kolaylaşır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.