Kanuni Sultan Süleymanın Gerçek Yüzü ByTurk 7 Farkıyla..

'AnKeBuT

Kıdemli Üye
31 Ocak 2013
4,365
7
Misyon!!!
Benlik birsey yok kardesim ben sadece yuce Allahin kesin hukmunun boyle oldugunu soyledim her koyun kendi bacagindan asilir kimse kimsenin vebalinide yuklenmez sanki kotu bir sey demisim gibi bos konusma yazmis biriside :) allahin ayetimi bos ?

Allah'ın ayetine boş demedim haddime de değil haşa... Ama yazdığın şey tamamen art niyet. Şehzade Mustafa suç işlediği için öldürüldü cezası idam idi. Anlayacağın suçsuz yere öldürülmedi. Ayrıca katletmek diye bi tabir kullanmışın. O katletti dediğin insan Osmanlı Halifesi :)

ByTurk 7

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
917
2
Kaf Dağı
Benlik birsey yok kardesim ben sadece yuce Allahin kesin hukmunun boyle oldugunu soyledim her koyun kendi bacagindan asilir kimse kimsenin vebalinide yuklenmez sanki kotu bir sey demisim gibi bos konusma yazmis biriside :) allahin ayetimi bos ?
Dostum Allahın ayetinde Müslüman kardeşini Öldürmek Kötü bişey oldugunu söylemiş emenna lakin hadislerde de bazı zaruri durumlar vardır Devletin Bekası için sadece Devletin Bekası için kardeş katli vaciptir..
Güzel açıklama :)
Eyw. kardeşim sağolasın..
Allah'ın ayetine boş demedim haddime de değil haşa... Ama yazdığın şey tamamen art niyet. Şehzade Mustafa suç işlediği için öldürüldü cezası idam idi. Anlayacağın suçsuz yere öldürülmedi. Ayrıca katletmek diye bi tabir kullanmışın. O katletti dediğin insan Osmanlı Halifesi :)

vede idam hükmü vermeye yetkisi var Allah Tarafından çünki müslüman kardeşin bile olsa ortada bi ceza varsa şeriatta da (Allahın kurallarında da) Cezası idam sa İdam edilir..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.