Kayıt etme programı

ebtasarim

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
276
0
Arkadaşlar ben programımın içine kendi yazdığım yazılarımı filan kayıt etmesini istiyorum nasıl yapabilirim bir de ya ne güzel görsel olarak programlar var visual basic le yapılmış onları nasıl yapabilirim he unutmadan sormak istediğim en önemli soru da şu ben microsoft tabbed dialog control ekliyorum ya mesela sekmem bire ben şifreleme ekledim ikinci sekmeme de web browser yaptım ve üçe de başka bir şey koydum sonra sekmeleri geziyorum ve bütün sekmelerdeki butonlar bir birine karışmış anlatabildim mi arkadaşlar inşallah

Son düzenleme:

yasin52200

Katılımcı Üye
28 Eki 2012
511
0
Ordu
Kardeş yazdıklarını kayıt etme konusunda yardım edim.

Private sub formquery_unload()
savesetting app.exename,"Bölümadı","Kayıtadı",text1.text
end sub

burda uygulamanın adında "Bölümadı" yerine "Kayıtadı" şeklinde bir key oluşturuyo ve buraya text1 deki yazıyı yazıyor ve bunu program çıkışında yapıyor.

private sub form_load()
text1.text=getsetting (app.exename,"Bölümadı","Kayıtadı"
end sub

burdada o program çıkışında kaydettiğimiz keyi program açılışında text1 e aktarıyo bunlar yeter galiba sana

kafamdan yazdığım için bi hata çıkarsa sölersin.

ebtasarim

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
276
0
Kardeş yazdıklarını kayıt etme konusunda yardım edim.

Private sub formquery_unload()
savesetting app.exename,"Bölümadı","Kayıtadı",text1.text
end sub

burda uygulamanın adında "Bölümadı" yerine "Kayıtadı" şeklinde bir key oluşturuyo ve buraya text1 deki yazıyı yazıyor ve bunu program çıkışında yapıyor.

private sub form_load()
text1.text=getsetting (app.exename,"Bölümadı","Kayıtadı"
end sub

burdada o program çıkışında kaydettiğimiz keyi program açılışında text1 e aktarıyo bunlar yeter galiba sana

kafamdan yazdığım için bi hata çıkarsa sölersin.

hocam kusura bakma tam anlamadım ya açıkcası ben bunları nere kopyalayacam biraz daha ayrıntılı yaz san olurmu daha yeniyim ondan yani buton mu eklyecem text mi ekleyecem bunun gibi

yasin52200

Katılımcı Üye
28 Eki 2012
511
0
Ordu
Kırmızı yazılanları forma kopyala yeter. bitanede text eklediğinde dediğim şey olur sen neyi kayıt ediceğini söylersen tam kod yazabilirim bunları örnek olarak yazdım.

ebtasarim

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
276
0
Kırmızı yazılanları forma kopyala yeter. bitanede text eklediğinde dediğim şey olur sen neyi kayıt ediceğini söylersen tam kod yazabilirim bunları örnek olarak yazdım.

hocam bakın ben şimdi dediklerinizi yaptım ve ikinci yazdığınız hata veriyor ben de tam olarak ne istiyorum onu söyleyim şimdi ben microsoft tabbed dialog control ekledim ve sekmelerimden birinde de bilgilerinizi kayıt etmek diye bir sekme yapmak istiyorum anlatabildim yani mesela ben oraya ne yazarsam butona tıkladım mı kayıt etsin ve sonra programa girdim mi yine göreyim o yazdıklarımı ve silme de olsun bunu istiyorum

yasin52200

Katılımcı Üye
28 Eki 2012
511
0
Ordu
5586Adsiz.jpg

Umarım şimdi anlamışsındır. Yine yapamazsan sölersin.

ebtasarim

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
276
0
5586Adsiz.jpg

Umarım şimdi anlamışsındır. Yine yapamazsan sölersin.

hocam bak tek tek resmin form ve kod olarak aynısı yazdım ve hata verdi kodlar bunlar değilmi

kodlar:

Private Sub Command1_Click() 'Command1 e tikladiginda
SaveSetting App.EXEName, "bölüm", "ad", Text1.Text ' text1 de yazilanlar "ad" kaydina kaydet
SaveSetting App.EXEName, "bölüm", "Soyad", Text1.Text ' text2 de yazilanlar "Soyad" Soyad kaydet
SaveSetting App.EXEName, "bölüm", "Sinıi", Text1.Text ' text3 de yazilanlar "Sinif" Sinif kaydet
SaveSetting App.EXEName, "bölüm", "Numara", Text1.Text ' text4 de yazilanlar "Numara" Numara kaydet
End Sub

Private Sub Command2_Click() 'Command2 ye tikladiginda
DeleteSetting App.EXEName, "bölüm", "ad" '"ad" kaydini sil
DeleteSetting App.EXEName, "bölüm", "soyad" '"soyad" kaydini sil
DeleteSetting App.EXEName, "bölüm", "sinif" '"sinif" kaydini sil
DeleteSetting App.EXEName, "bölüm", "numara" '"numara" kaydini sil
Text1.Text = "" 'text1 i bosalt
Text2.Text = "" 'text2 yi bosalt
Text3.Text = "" 'text3 ü bosalt
Text4.Text = "" 'text4 ü bosalt
End Sub

Private Sub Form_Load() 'Form yüklendiginde (program açildiginda)
Text1.Text = GetSetting(App.EXEName, "bölüm", "ad") '"ad" kaydini text1 e aktar
Text2.Text = GetSetting(App.EXEName, "bölüm", "soyad") '"soyad" kaydini text2 ye aktar
Text3.Text = GetSetting(App.EXEName, "bölüm", "sinif") '"sinif" kaydini text3 e aktar
Text4.Text = GetSetting(App.EXEName, "bölüm", "numara") '"numara" kaydini text4 e aktar
End Sub

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.