Kendi yapmış olduğum işletim sistemi -TÜRK LİNUX-

Sizce İyi Mi

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

God3err

Üye
3 Tem 2015
142
0
bilmem
Kendi Linux Dağıtımım --Türk Linux-- (openSUSE Altyapısı)

Turk Linux V0.0.1 64-Bit Sürümü
-------------------------------------------------------------
SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
8GB HDD VEYA SSD

512 MB RAM (1 GB TAVSİYE EDİLİR)
32 MB EKRAN KARTI ( VERİM ALMAK İÇİN 512 MB )
64-BİT DESTEKLİ EN AZ 1.2 GHZ İŞLEMCİ ( TAVSİYEM 2.0 GHZ DİR )

ÖZELLİKLER:

-Wine Uygulaması İle Windows Uygulamalarını Çalıştırabilirsiniz
-Her Zaman Facebook Sayfanızdan Veya İnternet Sitemizden Güncelleme Alacak
-Optimizasyon Sorunları Giderilmeye Çalışıldı
-Kesinlikle Virüse Karşı Bir İşletim Sistemi Bileşenlerinde ClamAV Antivirüsünü Bulundurur
-VLC Player ile Her Video Ayağınızda

-KTorrent İle Torrentlerinizi İndirin

-KGet İle Dosya İndirmek Artık Daha İyi

-Brasero İle CD Lerinizi Düzenleyin

-TomBoy İle Notlarınız Güvende

-Blender İle 3D Resim Renderleyin

DAHA BİRÇOK ÖZELLİK.....
---------------------------------------------------------------
HAKLARIMIZ VE ŞİFRELER
---------------------------------------------------------------

1-)Tüm Haklarımız Saklıdır
2-)Türk Linux un Tarafımızca Patenti Alınmıştır
3-)Bu İşletim Sistemi Bizlerden Sizlere Hediyedir
4-)Bu Sistem İyi Amaçlar İçin Kurulmuştur Bazı Kötü Amaçlı İnsanların Elinde
Oyuncağa Dönüşürse Bunun Yol Açtığı Zararlardan Grubumuz Ve Ben Sorumlu
Tutulamayız

5-)Şuan Bilgisayarınızın Tüm Kullanıcı Adı Ve Şifreleri turklinux Olarak
Ayarlanmıştır (db2 ve root hariç)(root şifresi linux tur)

6-)Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir

---------------------------------------------------------------------------------
Güncellemeleri Alacağınız Yerler
-----------------------------------------------------------------------------------

Facebook Sayfamız:
https://www.facebook.com/pages/Türk-Linux/593646827444129

Teminal Komutları Ve Güncellemeler:
Türk Linux | Daima İleri (Daha İngilizce)
--------------------------------------------------------------------------------------
Video:

https://youtu.be/xTR5dEX1268

Resimler:

[/URL]
[URL="https://www.facebook.com/pages/T%C3%BCrk-Linux/593646827444129"][IMG]http://i.hizliresim.com/j24r2W.jpg

2k2W5E.jpg

GÜNCELLEME YAPILDI !!!

Güncellenenler

- NVIDIA ve AMD ekran kartı driverleri eklendi
- Steam eklendi
- ChaosVPN eklendi :woott
- Teamwiever eklendi
-
- Sistem optimizasyonu biraz daha düzeltildi
- Bir Linux Kerneli daha eklendi (Kendim kodladım :) )

Sourceler (kkjj olanı kendim kodladım)

RVYvpn.jpg

Eklenen Paketler:

9547b8.jpg

İndirme Linkleri:
https://susestudio.com/download/bfa1a95f448dce5d6166996244f2f80e/Trk_Linux_64Bit.x86_64-0.0.6.iso

LİNK GÜNCELLENDİ !!

Bir Yorumunuzu Ve Teşekkürünüzü Esirgemeyin Lütfen

Ben bunu openSUSE altyapısıyla türkçeleştirerek yaptım daha da ileri gidicem tabi ki fakat bazı dillerin üzerinde çalışmam gerekli sizden ricam sistemin açıkları vs şeyleri söylerseniz benim için daha yararlı olacaktır teşekkürler

KDE ARAYÜZÜ YOLDA !!

Bu Konuda Kesinlikle Reklam Amacı Güdülmemektedir Kullanıclarımızın Doğru Zamanda Güncellemeleri Alması Amacı Güdülmüştür !!!

Son düzenleme:

StrazneK

Yeni üye
27 Eki 2012
21
0
İncelemedim ama sanırım bir işletim sistemi değil Linux işletim sistemi üzerinden dağıtım yapmışsın

micsociet

Katılımcı Üye
21 Nis 2015
581
0
Ankara
İlk elden yapmış olduğun paylaşımsa başarılı. İşlevi hakkında deneyenler varsa bilgilendirme yapsınlar. Açıklarını ve eksikliklerini yazarlarsa geliştirici açısından yararlı olur. Türk linux sistemlerinde pardusdan öteye gitmemiz gerekli olduğunu düşünüyorum. Hevesini kıracak olanlar illaki olacaktır aldırış etme ürettiğini geliştirmeye çalış. Ellerin dert görmesin ilk deneyiminse eğer ilerleme kaydettikçe sisteminin meyvelerini toplarsın.

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Kardeşim uğraşmışsım güzel ama kendi yaptığım işletim sistemi tabiri çok çok uçuk olmuş sanki :) Bu daha çok modifiye işletim sistemi. Kurulum sayfasını değiştirmişsin bir de yüklenecek programları düzenlemişsin. Ha bir de arkaplan resmi var onu da değiştirmişsin :)

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Arkadaşlar güzünüzü seveyim, bir şeyler bilmeden etmeden yorum yapmayın. Sizin pardus dediğiniz işletim sisteminde 1000lerce kişinin kodları, emeği var. Pardustan öteye geçmek diyorsun ama pardus kötü bir işletim sistemi değil. Kardeşim hevesini kırmak için demiyorum yanlış anlama ama bu yaptığın sisteme internet aleminde port deniyor.

God3err

Üye
3 Tem 2015
142
0
bilmem
Arkadaşlar güzünüzü seveyim, bir şeyler bilmeden etmeden yorum yapmayın. Sizin pardus dediğiniz işletim sisteminde 1000lerce kişinin kodları, emeği var. Pardustan öteye geçmek diyorsun ama pardus kötü bir işletim sistemi değil. Kardeşim hevesini kırmak için demiyorum yanlış anlama ama bu yaptığın sisteme internet aleminde port deniyor.

Yalnız bilmediğin bir şey var pardusta başka bir altyapıya dayanıyor diğer linux dağıtımları gibi sanırım oracle altyapısıydı :RpS_biggrin: sadece ubuntu,feodra,free dos,centos vs. şeyler yenı bir işletim sistemi pardus düzenlenmiştir ve tekrar yazılmıştır ama yinede pardusla gurur duyuyorum bir de buna prot değil linux dünyasında dağıtım deniyor port anroidde olur :RpS_biggrin:port armv7 destekli oyunu mesela armv6 ya çevirmektir ben 64-biti 32-bite çevirmedim ki port olsun :RpS_biggrin:

Konuyu güncelleme amacında değilim sadece arkadaşa bilgi verdim

Son düzenleme:

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Kardeşim zaten sen sıfırdan bir çekirdek yazmadığın için demiyorum bunları. Linux tabanlı demek zaten linux çekirdeği üzerine inşa edilen işletim sistemi oluyor. Bunda bir sıkıntı yok. Android de bir linux tabanlı işletim sistemi mesela ama sen gidip deb uzantılı bir dosyayı pat diye yükleyezsin androide. Demek istediğim, bir işletim sistemi yaptım diyorsan, bunları da sıfırdan kodlaman gerek. Senin yaptığın sistem evet, debian tabanlı bir linux dağıtımı.
Ayrıca port nedir bilmem. XDA sitesinde önüne gelen modifiye sistemler yapıp sonuna da s3 port falan diyorlar. Zaten o yüzden internet aleminde port dedim. Gerçek anlamda port neymiş öğrendim oldum sağol.
Ayrıca tekrarlıyorum hevesini kırmak için demedim bunu. Sadece yaptığım işletim sistemi ibaresi falan abartılı olmuştu onu da düzelmişsin zaten. Şimdi oldu işte tebrikler, başarılar :)

Xr00tgh0st

Katılımcı Üye
4 Haz 2015
475
3
C:/Windows/
Kardeş çok güzelde opensusestudio ile hsrkez yapabilir kendi os'unu. Sen orda sadece apt leri seçip yayınlıyorsun. Pardus'da sıfırdan başlanmıştır. Bu sistem ise üzerinde oynamayla yapılmış.

TurKLoJeN

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
876
2
opensusestudio ile yapılmış sade uygulamalar ve dosyalar seçilmiş ve iki üç yerdeki ad değiştirilip yayınlanmış yinede tebrik eder başarılarının devamın dilerim iyi forumlar...

God3err

Üye
3 Tem 2015
142
0
bilmem
Kardeş çok güzelde opensusestudio ile hsrkez yapabilir kendi os'unu. Sen orda sadece apt leri seçip yayınlıyorsun. Pardus'da sıfırdan başlanmıştır. Bu sistem ise üzerinde oynamayla yapılmış.

Ya kali linux gibi bir şey yapmaya çalıştım ve ayrıca pardus milyonlarca kişi tarafından yapıldı ben tek kişiyim ve banada program verseler yaparım yani :RpS_biggrin:

Son düzenleme:

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Ya kali linux gibi bir şey yapmaya çalıştım ve ayrıca pardus milyonlarca kişi tarafından yapıldı ben tek kişiyim ve banada program verseler yaparım yani :RpS_biggrin:
Emin misin. Kaç tane programlama dili biliyorsun. Mesela C,C++,Python en azından bu üçünü çok iyi derecede bilmen gerekir. Ayrıca bana da program verseler demişsin, al ben verim sana program.
https://www.python.org/downloads/
Download Dev-C++ from SourceForge.net

God3err

Üye
3 Tem 2015
142
0
bilmem
Emin misin. Kaç tane programlama dili biliyorsun. Mesela C,C++,Python en azından bu üçünü çok iyi derecede bilmen gerekir. Ayrıca bana da program verseler demişsin, al ben verim sana program.
https://www.python.org/downloads/
Download Dev-C++ from SourceForge.net

C++ orta Phyton orta vüste geçmek üzere ama C üzerinde yoğunlaşmalıyım yani linux çekirdeği için dedim ben onu phyton olabilir bir de benim gibi 10 adam lazım onu nasıl bulcan yani :RpS_biggrin: bir de döner sermaye lazım bizim hazırlayacağımız anca bu kadardır :RpS_biggrin: tabi kendi adıma zaten nasıl yaptığımı bir videoda herkez yapsın diye paylaşıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.