Kişisel Blog Denemesi [ Python & Flask ]

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
987
16
1,608
Panama
ejnhr12.png

Merhabalar , bugün yapmış olduğum örnek bir blog sitesini göstereceğim . Sadece canım sıkıldığından ve yapısını merak ettiğimden yaptığım bir proje . Şuan yayına alınıp kullanılacak durumda değil oldukça fazla eksiği var fakat flaska yeni başlayan yada başlayacak olan kişiler için fikir almaları amacıyla paylaşıyorum. Umarım sizlere faydalı olur.

f2a236f.png

b7363b6.png

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,493
25
1,654
Elinize sağlık.

Muhtemelen üzerine düşülüp geliştirilmeye başlandığında çok spesifik durumlar ortaya çıkacaktır. O durumların üstünden gelinirse tatmin duygusu muazzam olacaktır.

Emeğinize sağlık.

py_pow

Yeni üye
3 Ara 2022
50
1
37
ejnhr12.png

Merhabalar , bugün yapmış olduğum örnek bir blog sitesini göstereceğim . Sadece canım sıkıldığından ve yapısını merak ettiğimden yaptığım bir proje . Şuan yayına alınıp kullanılacak durumda değil oldukça fazla eksiği var fakat flaska yeni başlayan yada başlayacak olan kişiler için fikir almaları amacıyla paylaşıyorum. Umarım sizlere faydalı olur.

f2a236f.png

b7363b6.png
Elinize emeğinize sağlık.

Ɲémesis

17 Haz 2022
987
16
1,608
Panama
Elinize sağlık.

Muhtemelen üzerine düşülüp geliştirilmeye başlandığında çok spesifik durumlar ortaya çıkacaktır. O durumların üstünden gelinirse tatmin duygusu muazzam olacaktır.

Emeğinize sağlık.
Elinize Sağlık.
Ellerine sağlık.
Elinize emeğinize sağlık.
eline saglik hocam
Elinize sağlık hocam.
Elinize sağlık hocam
Teşekkürler

1 Ara 2020
76
1
89
İstanbul
Ellerinize sağlık hocam, eğer geliştirecekseniz;
  1. Application Factory ve Blueprint kullanmanızı öneririm. Hele birde bir mimari ile inşa ederseniz tadından yenmez.
  2. Auth şlemleri için ise "Flask-Login" isimli çok tatlı bir modül var, bu şekilde kullanımı çok ama çok kötü bir örnek, güvenlik açıklarınıda içerisinde barındırıyor. "Örnek" olarak dahil verilmesi hoş değil.
  3. ORM kullanılmamış ama sorgular modelize edilmiş, ellerinize sağlık. Ancak açıklara oldukça müsait bir yapısı var bu hali ile. O yüzden SQLAlchemy kullanabilirsiniz.
  4. Form validation işlemleri için "Flask-WTF" isimli tatlış paketi kullanabilirsiniz.

Bu bir test projesi olsa da en iyi şekilde sunulmalı diye düşünüyorum...

Bu arada, "pep8" lütfen =)

Ɲémesis

17 Haz 2022
987
16
1,608
Panama
Yeni gördüm, çok iyi olmuş hocam. Sizi bunu fena geliştirirsiniz. :)

Eyw Teşekkür ederim :)
Ellerinize sağlık hocam, eğer geliştirecekseniz;
  1. Application Factory ve Blueprint kullanmanızı öneririm. Hele birde bir mimari ile inşa ederseniz tadından yenmez.
  2. Auth şlemleri için ise "Flask-Login" isimli çok tatlı bir modül var, bu şekilde kullanımı çok ama çok kötü bir örnek, güvenlik açıklarınıda içerisinde barındırıyor. "Örnek" olarak dahil verilmesi hoş değil.
  3. ORM kullanılmamış ama sorgular modelize edilmiş, ellerinize sağlık. Ancak açıklara oldukça müsait bir yapısı var bu hali ile. O yüzden SQLAlchemy kullanabilirsiniz.
  4. Form validation işlemleri için "Flask-WTF" isimli tatlış paketi kullanabilirsiniz.

Bu bir test projesi olsa da en iyi şekilde sunulmalı diye düşünüyorum...

Bu arada, "pep8" lütfen =)
Yorumunuz için teşekkürler fakat eksiklerinin olduğunu ve şuanda tam olarak kullanılmayacağını konu içinde belirttim zaten, bu tarz bir projeye ayıracak çok bir zamanım yoktu bende bir kaç saat içinde çıkacak orta düzey bir şey yapmaya çalıştım. Kişisel olarak kullanacağım ve zaman ayırdığım bir proje olsaydı bundan daha iyisi çıkardı :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.