Klavye Tuşu Problemi

ALB4TROS

Üye
18 Mar 2017
126
0
THT
Selamünaleyküm. Sorunumu anlatabilecek miyim tam bilmiyorum ama deneyeceğim. Öncelikle klavye birkaç gün önce yazmadı. Ben de araştırdım biraz Fn + F11 yaptım çözüldü. Fakat farkettim ki wasd ile yön tuşları yer değiştirmiş. O sorunu da Fn + W ile çözdüm. Ama şuanki sorunumu şöyle anlatayım. Mesela "o" tuşuna basılı tutuyorum normalde "o" ya bir kere basmış gibi algılaması gerekiyor. Yani ben o ya bir kere bastım bırakmadım 1 kere algılaması gerekiyor. Ama basılı tutmama rağmen elimi çekip bir daha basmışım gibi algılıyor. Bu durum oyunlarda baş gösteriyor. Mesela W tuşuna basarak yürüyorum. Bir kere bastım W ye elimi hiç bırakmadım dümdüz gitmesi lazım ama sanki elimi çekip bir daha basmışım gibi ilerliyor duruyor ilerliyor duruyor.
Anlatabildim mi bilmiyorum inşallah anlamışsınızdır. Çözümü nedir bilen var mı?

Edit: Biraz araştırdım sorumu şöyle sorayım. Mesela o ya basılı tutunca ooooooooo diye yazı çıkıyor bu güzel bunla sorunum yok. Ama yazı değil de mesela oyunlarda böyle algılarsa yürüme vs. gibi olaylarda sıkıntı oluyor elimi sürekli basıp çekmişim gibi algılıyor.

Son düzenleme:

SessizKalpler

Kıdemli Üye
17 Ocak 2016
4,911
21
.
Merhabalar, Bu 2 adımdan birisi yardımcı olacaktır.

Farklı bir yapılandırma da buna sebep oluyor olabilir, Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Erişim Kolaylığı Merkezi\Klavye kullanımını kolaylaştır seçeneği içerisinde Filtre Tuşları seçeneği aktif ise devredışı bırakıp tekrar deneyiniz.

Denetim masası\Erişim kolaylığı\Erişim kolaylığı merkezi\Filtre tuşlarını ayarla\Yinelenen tuşarı ve yavaşlatma tuşlarını ayarla orada tüm yinelenen tuş vuruşlarını yoksay işaretliyse onu iptal edebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.