komut istemi yönetici tarafından devre dışı kalmış lütfen yardım

stazengecity25

Katılımcı Üye
24 Eki 2012
679
0
İstanbul
arkadaşlar cmd yi açtığımda ve ctrl+alt delete yaptığımda yönetici tafından devre dışı bırakıldı yazıyor sistem nete baktım başlat çalıştıra msconfig yazın felan dediler hepsini yaptım olmadı sistem geri yükledim düzeldi fakat 5 dk sonra yine bozuldu bunun sebebi nedir nasıl düzeltebilirim bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim

nestea

Katılımcı Üye
30 Haz 2009
432
0
Trabzon
Bunun sebebi , bilgisayarınızda virüs bulunmasından dolayı, çözümde başlat çalıştıra gpedit.msc yazıp istediğinizi açmak , fakat bu olaydan sonra tekrar aynı şey olacaktır o yüzden en güzel çözüm bilgisayarınız virüs taramasından geçirmektir. Size önerim Combofix ile taratmanız.

Ve tarattıktan sonrada , Başlat Çalıştra gelip , msconfig yazın ve sekmelerden başlangıç'ı seçin , Tanımadığınız uygulama varsa kaldırın.

stazengecity25

Katılımcı Üye
24 Eki 2012
679
0
İstanbul
bilgisayar normal değil en son tarattığımda 7 bin vürüs vardı nasıl çökmüyor anlamış değilim her tarattığım birsürü vürüs çıkıyor ama birtürlü bitmiyor artık tek çare format atacam

nestea

Katılımcı Üye
30 Haz 2009
432
0
Trabzon
Kendinize güzel bir virüs programı edininiz , ve format atarken D'yi de biçimlendirirseniz sizin işinizi kolaylaştıracaktır. D'yi yedek bi diskinizi alabilirsiniz veya başka imkanlara başvurabilirsiniz.

Al Azif

Katılımcı Üye
19 Ağu 2010
507
0
32
Türkiye
Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yaz. Kullanıcı yapılandırmasından yönetim şablonlarını genişlet. Sisteme tıkla orda Ctrl + Alt + Del Seçeneklerini görürsün. Ona bas Görev Yöneticisini Devre Kaldır yazan eğer etkin gözüküyorsa çift tıklat ve yapılandırılmadı olarak düzeltip kaydet. Tekrar dene görev yöneticisini açmayı düzelir büyük ihtimal.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.