Köpeğim doğurdu yardım ?

bybuzzy0618

Uzman üye
30 Tem 2016
1,976
0
Nereye
Arkadaşlar bugun öğleden sonra cooker ve terrier kırması köpeğim 1 adet yavru doğurdu ben 3-4 adet bekliyodum ve şuana kadar hala başka yavru yok köpek titriyor felan sizce daha doğurur mu ?

Black-Box

Emektar
14 Tem 2008
5,199
49
İstanbul.
Arkadaşlar bugun öğleden sonra cooker ve terrier kırması köpeğim 1 adet yavru doğurdu ben 3-4 adet bekliyodum ve şuana kadar hala başka yavru yok köpek titriyor felan sizce daha doğurur mu ?

doğum bazen dakikalarca ya da bikaç saat sürebilir. dinlene dinlene de çıkarabilir. acele etme, hayvanı rahat bırak. başında durma. stres yapabilir. sen yemini suyunu eksik etme o gerisini halleder. titremesi durmaksızın varsa illaki tanıdık veterinerin vardır arayıp bilgi alabilirsin. doğum tedirginliği ya da buna bağlı korkmadan dolayı da titriyor olabilir. mümkün mertebe de yavruya elleme.

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Olabilir çok bilgim yok lakin doğumdan sonra olabilecek şey pek rahatsız etmeyin devam ediyorsa veterinere götürürsün.

Dudu Peri

Uzman üye
9 Ara 2017
1,215
0
Sin.
Balığımdan örnek vereyim. Lepistes balığım doğumundan sonra aşırı derece titriyordu. 2 gün sonra kendiliğinden düzeldi aynısı olacağını tahmin ediyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.