Kredi kartı çalanlar neden yakalanamıyor?

Bilinmez45

Üye
18 Nis 2022
180
33
Beyler bildiğiniz gibi kredi kartı çalan çok insan var ama bunlar neden yakalanmıyor sadece türkiyeye özel de değil yani 2000li yıllarda değiliz nasıl yakalanamıyorlar?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Beyler bildiğiniz gibi kredi kartı çalan çok insan var ama bunlar neden yakalanmıyor sadece türkiyeye özel de değil yani 2000li yıllarda değiliz nasıl yakalanamıyorlar?
Çok suçlu az kaynak...
Yakalanmıyorlar diye bir şey yok. Devletler istedikleri taktirde, istedikleri kişiyi yakalayabilirler. Ancak herkese o an yetişmelerini bekleyemeyiz.

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
299
Kuvâ-yi Milliye
Bu konuyu bende uzun zamandır araştırıyorum. Tor ağının işleyişi mantığında kredi kartı dolandırıcılığı var,
Evet 2000'li yıllarda değiliz ama hâlâ mobil bankacılık kullanmayı bilmiyoruz, Güvenlik birimlerinin yanısıra toplumun da bilinçlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Birden fazla şifreleme(2FA) hayat kurtarır.

Esenlikler dilerim.

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,183
948
Photoshop 🔥
Merhaba
@Grimner Hocamın dediği gibi
Çok Suçlu Az Kaynak...

Evet soruna gelirsek şimdi bu işi yapanlar yurtdışı kartları ile işlem yapıyorlar fakat yurtdışındaki kişi şikayet etse bile çok bişey yapamaz çünkü kişi anonim kalmıştır eğer kalmadıysa belki uğraşılır ama net ceza yada yakalnır diye birşey diyemeyiz fakat türk kartı kullanıyorlarsa o zaman yakalanmaları daha fazla küçük ise para cezası büyük ise hatırladığım kadarı ile 3ay dan 2-3yıl hapis cezası var diye biliyorum ama çoğu kişi bunu yaptığı için yetişemiyorlar fakat yakalamak istediğini devlet her türlü yakalar.
İyi Forumlar...

Devletimiz elbet buluyor.Bulamamazlık diye bir şey yok.Bir çok mahkeme,ihbarla uğraşılıyor vakti zamanı gelince istediklerini bulurlar.Tor Ağı ve bazı yabancı vds sunucuları üzerinden yapılıyor.Yurtdışında beyazkart dediğimiz kendi bankalarını oluşturdukları VİSA gibi vs kartlar oluşturup satıp onları kullanıyorlar.Türkiye üzerinde haberlerde bunu yapanları gördüm.İşleyişleri o şekilde ilerliyor malesef.

Bilinmez45

Üye
18 Nis 2022
180
33
Devletler istediğini alır/bulur, hepsiyle uğraşmıyorlar.
Hocam
Devletimiz elbet buluyor.Bulamamazlık diye bir şey yok.Bir çok mahkeme,ihbarla uğraşılıyor vakti zamanı gelince istediklerini bulurlar.Tor Ağı ve bazı yabancı vds sunucuları üzerinden yapılıyor.Yurtdışında beyazkart dediğimiz kendi bankalarını oluşturdukları VİSA gibi vs kartlar oluşturup satıp onları kullanıyorlar.Türkiye üzerinde haberlerde bunu yapanları gördüm.İşleyişleri o şekilde ilerliyor malesef.
Hocamyıllar geçmesine rağmen yakalnmayan bir rapçi biliyorum ama ?

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
160
11
bu herfiler nasıl cc bilgilerine uğraşıyorlar onu anlamıyorum benim bildiğim ya e ticaret gibi veya bankadan çalınan verilerin hackler tarafından çalınması onun harici daha yazılım ve hacking konusunda bilgisi olmayan veledler bilene cc yapıyor anlamıyorum.

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,183
948
Photoshop 🔥
bu herfiler nasıl cc bilgilerine uğraşıyorlar onu anlamıyorum benim bildiğim ya e ticaret gibi veya bankadan çalınan verilerin hackler tarafından çalınması onun harici daha yazılım ve hacking konusunda bilgisi olmayan veledler bilene cc yapıyor anlamıyorum.
Uğraşıyorlarmı dedin anlamadım ama eğer nasıl ulaşıyorlar dediysen anlatmam yasak o yüzden malesef bilgi veremem fakat yaptıkları şeyi söyliyebilirm sadece ürün sipariş verip sonra o sipariş verdikleri ürünleri satıyorlar bunu yapan çok fazla var fakat taktikleri vb. çook uzun bir mesele yani boşver çünkü bunlar kolay kolay yakalanmaz ama ceza yiyenleri gördüm.

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,183
948
Photoshop 🔥
Yakalanamıyorlar diye birşey yok gerekli delil yoktur.
deha tuzcu konusuna gelirsek CC yaptığına dair resmi bir belge yok nasıl tutuklansın? başka ülkede olmasıda onu kurtaramaz resmi belge olursa(ABD CC işinde çok hasastır.)
Doğrudur fakat başka ülkede olduğu zaman cezayı türkiye kesemez izin vermedikleri sürece. ABD CC işinde çok hassastır kısmında bir mesaj verdin gidi geldi ama artık anlayanlar analdı.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Doğrudur fakat başka ülkede olduğu zaman cezayı türkiye kesemez izin vermedikleri sürece. ABD CC işinde çok hassastır kısmında bir mesaj verdin gidi geldi ama artık anlayanlar analdı.
ABD'li makamlara iletilir onlar gereği neyse yaparlar.
orada vermek istediğim bir mesaj yok ABD CC işi yapanlara asla acımıyor kendi vatandaşı olsa dahi.

(Türkiye gibi kıyak geçmezler orada amcaoğlu dayıoğlu yok)

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,183
948
Photoshop 🔥
ABD'li makamlara iletilir onlar gereği neyse yaparlar.
orada vermek istediğim bir mesaj yok ABD CC işi yapanlara asla acımıyor kendi vatandaşı olsa dahi.

(Türkiye gibi kıyak geçmezler orada amcaoğlu dayıoğlu yok)
Hmm tamam farklı anlamışım ben. Anladığım mesaj kötü birşey değildi yanlış anlama.

whyte0sec

Üye
19 Haz 2023
136
75
Usa, New York
şimdi bu konuyu sana inceden anlatayım çokta derine en azından bu platformda giremem yasaklar vs vs :)

devlet istediği bulur gibisinden bir durum söz konusu değildir burda ki asıl detay opsec kısmını ne düzeyde hazırladığınla alakalıdır, devletler ilah değildir gökten gelen bir vahiyle yerinizi bulamazlar :)

Bunu bilmem kaç kez söylememize rağmen çoğu admin veya kullanıcı devlet herkesi bulur gibisinden söylemlerde bulunuyor ha bununda sebebi basit senin temelin yok neyi nasıl yapacağını bilmiyorsun ama bir işe atlıyorsun bu adamda seni korkutmak amaçlı veya vazgeçirme amaçlı bunu söyleyebiliyor.

Senin temelin olmadan bu yola girersende kusura bakma bir bakmışsın abi koç başına gerek yoktu bende açardım dersin :)

asıl bu işlerle uğraşan kişiler göz önünde kendilerini tutacak kadsr salak insanlarda değildir, sizin gördükleriniz bir avuç salaktan ibaret.

etrafınızda kanka ben cc geçtim diye dolananlar illaki vardır benimde etrafımda oldukça var, sizin işlediğiniz suçlar birincisi şikayete tabidir ( türkiyede savcılar pekte umursamaz sizin kaybınızı, yoksa tck geçer ) ikinci konuda şikayetçi olsanızds bu defa torpil olayları dönmesi zordur ancak kişinin tespiti falan fistan 1-2 yılı hatta daha fazlasını alabilir

Konu açma sebebiniz olan merak içinde çok çok uzun yanıtlar bulunuyor, saatlerce makale okumanız gerekiyor keza size burda privacy tek tek anlatsak işimiz zor.

Ertugrul'

22 Mar 2023
1,183
948
Photoshop 🔥
şimdi bu konuyu sana inceden anlatayım çokta derine en azından bu platformda giremem yasaklar vs vs :)

devlet istediği bulur gibisinden bir durum söz konusu değildir burda ki asıl detay opsec kısmını ne düzeyde hazırladığınla alakalıdır, devletler ilah değildir gökten gelen bir vahiyle yerinizi bulamazlar :)

Bunu bilmem kaç kez söylememize rağmen çoğu admin veya kullanıcı devlet herkesi bulur gibisinden söylemlerde bulunuyor ha bununda sebebi basit senin temelin yok neyi nasıl yapacağını bilmiyorsun ama bir işe atlıyorsun bu adamda seni korkutmak amaçlı veya vazgeçirme amaçlı bunu söyleyebiliyor.

Senin temelin olmadan bu yola girersende kusura bakma bir bakmışsın abi koç başına gerek yoktu bende açardım dersin :)

asıl bu işlerle uğraşan kişiler göz önünde kendilerini tutacak kadsr salak insanlarda değildir, sizin gördükleriniz bir avuç salaktan ibaret.

etrafınızda kanka ben cc geçtim diye dolananlar illaki vardır benimde etrafımda oldukça var, sizin işlediğiniz suçlar birincisi şikayete tabidir ( türkiyede savcılar pekte umursamaz sizin kaybınızı, yoksa tck geçer ) ikinci konuda şikayetçi olsanızds bu defa torpil olayları dönmesi zordur ancak kişinin tespiti falan fistan 1-2 yılı hatta daha fazlasını alabilir

Konu açma sebebiniz olan merak içinde çok çok uzun yanıtlar bulunuyor, saatlerce makale okumanız gerekiyor keza size burda privacy tek tek anlatsak işimiz zor.
Merhaba
Her ne kadar anonim kalirsan kal seni 3 gun bulamasalarda eger ciddi bir konu ise 1 aya bulurlar yani kacarin yok bu konuda o yuzden korkutmak amaclida soylemiyorum girmeyin bu islere ya neden giriyorsunuz haram para neden bu kadar istenebiliyor bakın diyorumki haram he tamam kazandiniz felan illaki o para sizden cikicak bir sekilde ya canjnizla ya malinizla bunu bilemeyiz he bugun sizden cikmayabilir ilerde colugunun cocugunun eşinin rıskını kaybedersin canından olursun.
Suan boş konusuyormusum gibi dusunen vardjr ama önemli ya anlayın şunu eger girerseniz gozunuz doner birakmazsiniz eglenceli gelir zaten bakın nu iş sandiginiz kadar kolay birsey degil yok soyle dusunmeyin ben Deha Tuzcu gibi olcam beni bulamiycaklar fekan yani gidipte 2 kredi karti bulup vpn acip kullanirsaniz yada daha fazla evinize mahkeme kagidi gelirse sasirmayin aileniz yazik dostlar eger kucukseniz para cezasi kesrler sonra aileniz ode kendisiniz dusunmuyorsaniz ailenizi ilerdeki esinizi dusunun. Neyse benden bu kadar.
Iyi Forumlar...

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,460
Kredi Karti Calmak Artik Populerlesdi Yapanlarin Sayisi Cogaldi Bu sebeblede Yakalanmalari zor oluyor Devlet Tabikide istediklerini yakalaya bilir ancak lamerlerin. sayisi cok oldugu icin hepsiyle ugrasa bilmiyorlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.