Kredi kartı hırsızlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
Bugün elime bir site ulaştı ismi lazım değil her saniye en az 200 aktif kullanıcısı var ve seri şekilde türkiyede dahil tonlarca kredi kartı bilgisi yayınlanıyor.Merak ettiğim kısım nasıl bukadar çok hesap elde ediyorlar ? Kim bunlar ? Bunlar gibi kaç platform var deep webde ?

Sözün özü kredi kartı kullanımında son derece dikkatli olun ruhunuz bile duymadan neler yapıyorlar.

faucheuse

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
781
3
Bugün elime bir site ulaştı ismi lazım değil her saniye en az 200 aktif kullanıcısı var ve seri şekilde türkiyede dahil tonlarca kredi kartı bilgisi yayınlanıyor.Merak ettiğim kısım nasıl bukadar çok hesap elde ediyorlar ? Kim bunlar ? Bunlar gibi kaç platform var deep webde ?

Sözün özü kredi kartı kullanımında son derece dikkatli olun ruhunuz bile duymadan neler yapıyorlar.

Bu bir deep web sitesimi :twist

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Kendini akıllı sanan vatandaşlar muhtemelen bit coin almak için kartlarını kullanmış. E tabi hangi site ne işe yarıyor hangi buton ne iş görüyor bilmedikleri için aha bu durum ortaya çıkıyor. Amaan iyi geceler :D

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,047
35
Osmaniye 80
Cocuk oyunca ki :) bu kadar zor sanmayın sadece korkusu yettigi icin turkıyede olmuyor bu işler :)))

Basit Tek bir Kod ile kodun harf sayısı 2 elin parmagını gecmıyor :))) nerden biliyon diyeceksin Zamanında nasıl yapıldıgını Turkıyeyı bilgilendirmek adına cektigim videomu Youtube kaldırdı :)

iyi forumlar

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
Cocuk oyunca ki :) bu kadar zor sanmayın sadece korkusu yettigi icin turkıyede olmuyor bu işler :)))

Basit Tek bir Kod ile kodun harf sayısı 2 elin parmagını gecmıyor :))) nerden biliyon diyeceksin Zamanında nasıl yapıldıgını Turkıyeyı bilgilendirmek adına cektigim videomu Youtube kaldırdı :)

iyi forumlar

kardeş bende o siteye yeni kayıt oldum merak ettim girdim neye bassam kredi kartı bilgileri istiyor bence bu insanlarımız suçu dur kredi kartı bilgileri sayfada yayınlanıyorsa

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
:)

Bugun bir video paylaşacam dikkate alın :) RAKAMLARI SİZ SAYIN benım o kadar matematigim yok

ya şunu merak ettim biiz insanlar bu sitelere KK bilgilerini vermeden her kim olursa olsun KK bilgilerime ulaşabilirmi oyle birşey varsa tüm kartlarımı kırıp atacam iptal edecem zararınıu şimdiye görmedim ama internet çagındayız

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
ya şunu merak ettim biiz insanlar bu sitelere KK bilgilerini vermeden her kim olursa olsun KK bilgilerime ulaşabilirmi oyle birşey varsa tüm kartlarımı kırıp atacam iptal edecem zararınıu şimdiye görmedim ama internet çagındayız

Kartını 3D Secure işlemler haricine kapattırabilirsin. En azından bunu Garanti ve Yapı Kredi yapıyor.

3D Secure olduğu sürece basit bilgilerinin bilinmesi bir mana ifade etmiyor.

efref06

Katılımcı Üye
27 Tem 2013
845
0
kartını 3d secure işlemler haricine kapattırabilirsin. En azından bunu garanti ve yapı kredi yapıyor.

3d secure olduğu sürece basit bilgilerinin bilinmesi bir mana ifade etmiyor.

[ı][sıze="3"] o kadar 3d'ye güvenme istersen 3d sormayan alısveris siteleride mevcut ismide cardeble siteleri diye geçiyor.[/sıze][/ı]

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
[ı][sıze="3"] o kadar 3d'ye güvenme istersen 3d sormayan alısveris siteleride mevcut ismide cardeble siteleri diye geçiyor.[/sıze][/ı]

Benim bankam 3D harici transferi yasaklamışken, nasıl kullanacaklar ki?

3D'yi nasıl geçebilir? Mesela Yapı Kredi.. Önce ATM kartımı çalmalı/kopyalamalı, gidip ATM'den yeni telefon olarak kendininkini eklemeli. Ardından İnternet bankacılığı hesabımı kırmalı. Buradan da o telefonu aktive etmeli. Sonra gidip ATM'yi bir kez kullanmalı ki o telefon fiziksel olarak aktive olsun ve mesaj alsın. Ardından kredi kartı bilgilerimi çalmalı. Alışverişi yapmalı, kendi telefonuna gelen kodu girmeli... Tabii her adımda benim mailime uyarılar geliyor, ben de baygın filan olmalıyım sanırım. Ama yine de çok zor da olsa mümkün...

Ama Garanti olunca, telefonumu ve kredi kartı bilgilerimi aynı anda çalmalı, başka yolu yok. Yazılı emir vermeden ASLA telefon eklemiyorlar.

3D Secure'a neden güvenmeyecekmişim açıklar mısın? Yukardaki adımlarda bir hata mı var, yoksa bu adımların gerçekçi bir şekilde uygulanabileceğini mi iddia ediyorsun?

efref06

Katılımcı Üye
27 Tem 2013
845
0
Benim bankam 3D harici transferi yasaklamışken, nasıl kullanacaklar ki?

3D'yi nasıl geçebilir? Mesela Yapı Kredi.. Önce ATM kartımı çalmalı/kopyalamalı, gidip ATM'den yeni telefon olarak kendininkini eklemeli. Ardından İnternet bankacılığı hesabımı kırmalı. Buradan da o telefonu aktive etmeli. Sonra gidip ATM'yi bir kez kullanmalı ki o telefon fiziksel olarak aktive olsun ve mesaj alsın. Ardından kredi kartı bilgilerimi çalmalı. Alışverişi yapmalı, kendi telefonuna gelen kodu girmeli... Tabii her adımda benim mailime uyarılar geliyor, ben de baygın filan olmalıyım sanırım. Ama yine de çok zor da olsa mümkün...

Ama Garanti olunca, telefonumu ve kredi kartı bilgilerimi aynı anda çalmalı, başka yolu yok. Yazılı emir vermeden ASLA telefon eklemiyorlar.

3D Secure'a neden güvenmeyecekmişim açıklar mısın? Yukardaki adımlarda bir hata mı var, yoksa bu adımların gerçekçi bir şekilde uygulanabileceğini mi iddia ediyorsun?

Sen diyorskunki benim kapım kırılmaz diyorsunki hırsız benim kilidimi kıramaz hırsıza kilitmi dayanır? bilgisayar güvenliği teoride mümkün değil. ayrıca 3d securtyi geçmenin yöntemleri var.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Sizin telefonunuza ek bir uygulama indirerek size gelen smsi mailine yollayabilir buda 3d secure işlemini etkisiz kılar.

Mantıklı.. Benimkine yapamaz, Android telefonumda sadece bir ekstra aplikasyon var, 2048.. Ama gayet mantıklı..

Ve de en büyük sorun, KitKat'tan beri, mesajları silemeyecek olması.. Kendi okuduğu mesaj halen telefonumda kalacak. Yapmadığım bir alışveriş için bana onay mesajı geldiği anda bankayı ararım..

Tabii bu geçerli olmasını değiştirmiyor... Sen de gece 2:00'de yaparsın, adam bakamaz.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Sen diyorskunki benim kapım kırılmaz diyorsunki hırsız benim kilidimi kıramaz hırsıza kilitmi dayanır? bilgisayar güvenliği teoride mümkün değil. ayrıca 3d securtyi geçmenin yöntemleri var.

Analoji yanlış. Bir bilgisayar kırma işlemi, kilit kırma değil, kilit olmayan yeri bulmadır.

Bilgisayar güvenliği teoride gayet mümkündür.

Örnek 1: Windows XP Service Pack I'den sonraki herhangi bir işletim sistemini yükledim, hiç absürd bir siteye girmedim, wireless ağımda WPS açık değil. Girme yolu: 0.

Örnek 2: Bu da web sitesi olsun. Anam babam IIS kurdum. Site olarak 5 tane html sayfası koydum. O siteyi kırma ihtimali? 0.

Anlat 3D secure geçme yöntemlerini, şaşırt beni, bekliyorum. Google'ına kuvvet ama bir halt bulamayacaksın.

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Daha demin belirttiğim yorumdaki kurgu 3d secureyi geçebilir diğer yollar ise sosyal mühendislige dayanir.2048 oyununun hilesi diye basit bir app yaparsınız o yöntemle smsi alırsınız gerisi zor ve yorucu.

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
Analoji yanlış. Bir bilgisayar kırma işlemi, kilit kırma değil, kilit olmayan yeri bulmadır.

Bilgisayar güvenliği teoride gayet mümkündür.

Örnek 1: Windows XP Service Pack I'den sonraki herhangi bir işletim sistemini yükledim, hiç absürd bir siteye girmedim, wireless ağımda WPS açık değil. Girme yolu: 0.

Örnek 2: Bu da web sitesi olsun. Anam babam IIS kurdum. Site olarak 5 tane html sayfası koydum. O siteyi kırma ihtimali? 0.

Anlat 3D secure geçme yöntemlerini, şaşırt beni, bekliyorum. Google'ına kuvvet ama bir halt bulamayacaksın.

üstad bende 3D falan yok normal iş bank ing bank vs bankalar müştrisiyim banka bilgileri çok iyi hacker ler tarafından korunuyor diye biliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.