Küçük Yaştan Başlayan Hackerlik // Küçük Hackerler

KizilAdam

Üye
3 Haz 2017
111
0
Merhaba arkadaşlar. Bugün tanıştığım birisinin bana sosyal medya da görüşmelerden sonra inanmaması üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Arkadaşlar Günümüzde sosyal medya da sayısı çok fazla olan bir lamer topluluğu var. internetten 1,2 şey öğrenip daha sonra hava atmak için bunu kullanan o kadar çok insan varki.
Hackerliği Facebook , Instagram , Twitter gibi sosyal medya hesaplarını hacklemek sanmış , internette belki saatlerce facebook , Instagram Şifre kırma programını aramış insanlar bunlar..

Bir Süre sonra Büyük ihtimal Brute Force Veya phising yöntemine denk gelmiş ve Bunları kullanarak istedikleri heyecanı elde etmiş , eğlenirken de şifresini öğrendiği hesapları hava atmak için ; hesap hacklendi , hackledim vs. gibi yazılar yaparak Hava atmış insanlar ;

9drJLZ.png

Bu çocuklar sadece küçük değil yaşları 19'a kadar uzanabiliyor.

İnsanlar'a hack dersleri diye bir sürü eğitim var. SQL İnjection , DDOS , phising, brute force eğitimleri veriyorlar ve karşıdaki arkadaşlarda kendini hacker sanarak bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.

Vay canına ! Etrafımızın bunları bilen insanlarla dolu olduğunu düşündüğümüzde ne kadar da hacker var :trl

Ama Nedense Haberlere Çıkan Hacker haberleri uzun zaman önce çıkan AY Yıldız Veya TurkHackTeam Ya da Aslan Neferlerden öte gitmiyor.

zBpPr7.png

Bakın arkadaşlar Hack işleri yaş gerektiren bir durum değildir. Ben 10 yaşında bu işlere merak sardım. yaşımı merak ederseniz 15 yaşındayım. Bu gibi siber işler yaştan çok Merak işidir. Küçük yaşta merak saran arkadaşlar hackerliği eğlenceli bir şey sanıyor ve daha sonra basit şeyler yaparak , kişisel bilgiler ele geçirerek heyecan yapıyor , eğlendiğini düşünüyor ve kendilerinin büyük olduklarını , her şeyi yapabileceklerini inanıyorlar. Gerçek şu ki haklılar. İsteseler ve meraklarını gidermek için uğraşsalar belki de gelecekte çok büyük şeyler yapacak bu arkadaşlar sadece basit şeyleri öğrenip kendilerini tatmin ettikleri ve bıraktıkları için ne yazık ki lamer olup kalıyorlar..

Youtube de anlattıklarıma bakarsanız basit phising yöntemlerini gösterdiğimi görürsünüz. Bir Hacker değilim. sadece kendimi geliştirmekte olan Bir Lise öğrencisiyim. neden Youtube o videoları atıyorsun diyorsanız insanların bu yanlış düşüncesinden bıktım. Bilişim hocama bazı bilgilerimi gösteriyorum diye Beni hacker olarak sınıftan çağırması sonrası Herkes Instagram veya facebook gibi sosyal medya sitelerinde bazı hesaplarının şifresini kırmamı istiyordu. Hacker bile olsam işim bu değil , sosyal medya hesabı hacklemek ; o apayrı bir konu..

ben de ilk başta hackerleri havalı buluyordum. hacker olayım şu şirketlere gireyim şu hesaplara gireyim . İnsanlar 3 - 4 satır kod yazarak Her şeyi yapabileceklerini düşünüyorlar. Büyük bir hata.

13 yaşıma ayak bastığımda basit şeyleri bitirmiştim. Biraz anlamam zaman aldı ama öğrendiğim şeylerin hevesi büyüktü ve kullanıyor , basit bir çocuk gibi işlem yapıyordum. tek sorun arkadaş ortamım pek yoktu ve yapabildiklerimi anlatmıyordum kimseye.

13 yaşımın ortalarında bildiğim yazılım bilgimle yabancı bir şirkete yazılım yapmıştım. şimdi biraz düşünelim. 19 yaşında insanlar bile bir şeyler öğrenip yapamıyorken 13 yaşında ben yaptığımda çok sevilmişti. Ayrıca bu iş kendimi geliştirmem de büyük etken oldu. Daha sonra da 13 tane yazılım daha yapmıştım.

unutmadan geçmeyelim 12 ve 13 yaşlarında bir Hacker Grubuna denk gelmiş ve onlardan bir çok şeyi merakımla öğrenmiştim.

14 yaşımda bir hacker grubuna girdim. İlk başlarda biraz çekingendim fakat farkettim ki hacker grubunda sadece 2 tane Gerçek hacker vardı. Geri kalanı Hackerliğe özenen lamerler , Meraklı insanlardan oluşuyordu. Kötü Bir durum ki yaptıkları phising yöntemi ve kız fake hesaplar açarak hesap alıyorlardı. Sizce Hacker grubu mu Lamer grubu mu ? Gerçek bilgili insanlarla tanışıp Siber Savaş'a gerçekten girdiğimizde Yine 14 yaşındaydım.

edindiğim bilgi ile bize verilen yabancı hedeflere sızma , açık arama , en iyi güvenlik açığı insanları kullanıyorduk. Bu sayede bir çok yere erişim sağlayabiliyorduk. Bunu ilk başta sadece izleyerek daha sonra da deneyerek tecrübe edindim.

Bulunduğum grubun Avrupa da bazı yerlerde arandığına dair İstihbarat geldiğinde Bir süre inanmadık. 2. bir istihbarat geldiğinde ise ve bazı durumlardan dolayı hepimiz bırakmak zorunda kaldı..

Şimdi çoğunuzun içinden geçen sesi biliyorum. Bu çocuk Lamer , Biliyor gibi yapıyor , hava atıyor vs. gibi şeyler düşünecek ve böyle olduğuna inanacak ;
konuya yorum olarak bir trol koyacak :trl <- bundan ve dalga geçeceğiniz ihtimalini düşündüm.

Anlatmak istediğim aslında kendimi geliştirme hayatım ve doğuştan gelen bir durumumun neden olduğu ; merakımla birleştiğinde çok hızlı öğrenme eğilimim değil. 14 yaşıma geldiğimde bunları yapabiliyorken 19,25,30 yaşında insanlar neden yapamıyor?

Yapıyorlarsa Neden Bir sürü Hacker timi yok ? neden Diğer ülkelerde , gazetelere Çok çıkmıyoruz?

4MVBJG.png

Marifet yaşta değil arkadaşlar. Lütfen Küçük arkadaşlarımız şu sosyal medya hesap hackleme heveslerini yok edip onun yerine Onlara yazılım yapmayı , sistem kodlamayı öğretelim.
Sql İnjection , DDos değil , En büyük güvenlik açığını aldatma sanatını öğretelim.
İnsanlara hackerim diye hava atmayı değil , Hack bilgisi yüzünden başını belaya sokmasın diye Gerekli konuları öğretelim..

Hacker eğiteceğiz diye Ürettiğimiz Lamer sayısının hesabı yok. İnsanlara Hackerlikten , Zarar vermekten önce Zarar vermek istediği sistemleri yapmayı öğretelim.

Unutmayın insan doğasında yok etmek kadar var etmekte var.

Hacker olmak için yola çıkıp lamerlikte kalan o kadar insan varki. Ama suç onların mı ?
- değil arkadaşlar.

Çünkü Bilgisiz arkadaşların hacker diye sayfa açıp parayla hesap hacklemeye çalışmalarından , Hackerliği sosyal medya hesabı hackleyen bir meslek sanan insanlar var. Anlamıyoruz dimi ? Filmlerdeki hackerler bile büyük işler yapıyor , sosyal medya ile çok uğraşmıyorken biz insanlar sosyal medya hacklemek için kendini hacker sanan insanlara para verir olduk.

şimdi merakı olan bu kadar lamer insanı ne yapacağız ?

Mesleği bu olan arkadaşlar biraz ter atacak , O Lamerleri eğitecek. Küçük Yaşta olmaz demeyin. Küçük Yaşta eğittiniz insanlar daha hızlı öğreniyor.

Mv8Ekk.png

arkadaşlar ilgi için teşekkür ederim. öncelikle bütün yorumlarınızı okudum. bununla ilgili bir şey daha bahsetmek isterim. bazılarınızın dediğine göre bir süre heves oluyor ve daha sonra gidiyor. haklısınız. çünkü insanlar bir amaç için başlarlar ve daha sonrası hedeflerine ulaştıklarında sıkılırlar.

Şöyle bir şey demek istiyorum. Forum üyeleri çok var o yüzden saygısızlık yapmak istemem. Mustafa Kemal Atatürk'ü seven var sevmeyen vardır , değişir. Bu sizin görüşünüzdür ama şöyle bir şey var;

- Türk Milleti Çalışkandır , Türk Milleti Zekidir , Derken Mustafa Kemal Ciddiydi. Eğitim Sisteminden bahsetmiyordu Paşa. Mustafa Paşa Kafamızı kullanmamızı söylüyordu. Unutmayın Bir hedef bitiyorsa diğer hedefi doğru seçmelisiniz.

Şöyle bir açıklama yapalım ;
İlk okul döneminde ortaokula geçmek için çaba sarf ediyoruz. Ortaokulda Teog'da iyi almak için çaba sarf ediyoruz. Teog geliyor oh diyoruz bu sefer yeni hedefimiz LYS , YGS başlıyor. Onu geçiyoruz Üniversite geliyor , Kısacası Bir hedefimiz oluyor ve bunun için çaba gösteriyoruz.

Aslında bütün eğitimler hedef , başarmak ve yeni hedeften ibarettir. Aile de eğitim bile Tuvalet eğitim siz tuvalete gidip doğru bir şekilde afedersiniz işinizi yapıp elinizi yıkayıp çıkana kadardır. başardığınızda artık bunu öğretmez ve yeni şeyler öğretirler.

bu da böyle. Bir hedef koymalı. Mesela Web sitelerini , cpanel yönetmeyi , ftp vs. işlevleri öğrenmek için hedef koyun. iyi bir zaman harcayın ve iyice anlayın. başardınız ? evet başardınız ve artık bırakıyorsunuz çünkü bir süre sıktı. Hayır öyle olmayacak. Yeni bir amaç koyacaksınız. O siteye script almak yerine kendiniz yazacaksınız. html,css,php,javascript,jquery,sql öğrenecksiniz. bi kaç yıl gitti evet artık yazılımcı kadar bilginiz var , durmak yok. Makina yönetmeyi öğreneceksiniz.

Yaşınızın kaç olduğunun önemi yok. Siz merak edip öğrendikçe karşınıza Kendi kendine yardımcı işlevler çıkacak ve anlamayacaksınız bile.

Ben anlamadım fakat şimdi farkediyorum. Hosting ihtiyacım olduğunda araştırdım , öğrendim , geliştim. Hediye olarak Hosting Firmasında Root yetkisi verildi. Whmcs erişimim vardı. Hevesimi ne zaman bıraktım , amacıma ulaştım ya uğraşmadım ; benim Root yetkim yani whmcs ulaşımım gitti.

Ak8mnz.png
[/IMG]

Şimdi farkediyorum. Asla Hedefime ulaştım diye durmayın. Yaşınız küçükse özellike bu sözlerimi dikkate alın. Önlemi ne kadar erken alırsanız o kadar gelişirsiniz. Belki yeni şeyler öğrenmediğinizi, boş boş insanlarla yazıştığınızı düşüneceksiniz bazen fakat tecrübe edinmek bazen sıkıcı bir şeydir.

Ayrıca erken yaşta başlamak , küçükler için daha iyi. Benim yaşımda ; 15 yaşında arkadaşlar var mesela. 15 yaşında öğrenmeye başlarım deyip öğrenmeye başlamak var , bi de 15 yaşında çok bilgili olmak var.

diyelim kansersiniz. Teşhisi ne kadar erken koyarsanız o kadar hızlı ve sağlıklı kurtulma şansınız var. bu da öyle ; ne kadar erken başlarsanız hack işine ve gelişirseniz ; o kadar insandan ileride olursunuz..

Son düzenleme:

HackerDodo

Kıdemli Üye
17 May 2016
2,217
1
Las Vegas
Al buda benden o zmn :trl :trl [ame="https://www.youtube.com/watch?v=8YgS0WjXWpg"]https://www.youtube.com/watch?v=8YgS0WjXWpg[/ame]

Revealling

Üye
26 Ara 2015
174
0
underground
Ellerine sağlık. Çok güzel bi yazı yazmışsın etkilendim.
Bende 15 yaşındayım bu arada reel hayatımda bu işlerle uğraştığımı fazla kimse bilmez çünkü ilk duydukların da "face patlatabilir misin bro?" gibi tepkiler veriyolar bu da insanı hayal kırıklığına uğratıyor. :( Yolun açık olsun.

GestapoEfsane

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
4,046
3
Nereye
ama bunlar biyerden sora bırakırlar bu işleri. heveslerini alırlar bazılarıda heveslerini alamadan bu kişilerde bu kişilerden aldıgı tiyo sayesinde o yaşlarda emniyetle tanışırlar gerçekten vahim bi durum!!!!

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
elve sagliq abi bu sanatin yasi yok yani bende 28 yilllarca form calisdirdim ve siteler heklledim nerdeyse 2005 2006 ci yillarda amma usdunnen yillar kecmis hayla ben sosial muhendisliyi yapiram ve size 1 sey soyleyim sosial muhendislik yas arrtikca dahada gelisir ve sifre kirmanin kisa yoldan sosial muhendislik yontemlerin bularsiniz :)

FreakyArtz

Üye
27 Haz 2016
250
0
Ötüken
Ellerine sağlık. Çok güzel bi yazı yazmışsın etkilendim.
Bende 15 yaşındayım bu arada reel hayatımda bu işlerle uğraştığımı fazla kimse bilmez çünkü ilk duydukların da "face patlatabilir misin bro?" gibi tepkiler veriyolar bu da insanı hayal kırıklığına uğratıyor. :( Yolun açık olsun.
Ben de 16 yaşındayım ya şu hocalar tarafından hacker diye çağırılmak kadar rezil birşey yok

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
sonuna kadar okudum haklısın bir hevesle başladık arkadaşla 3 ay önce ben önceden biliyordum az çok o bir kaç ay sonra bıraktı ben şuanda devam ediyorum ve kendimi geliştiriyorum hevesle olmuyor direk bu işler sabır gerekli
yazı için saol

KizilAdam

Üye
3 Haz 2017
111
0
arkadaşlar ilgi için teşekkür ederim. öncelikle bütün yorumlarınızı okudum. bununla ilgili bir şey daha bahsetmek isterim. bazılarınızın dediğine göre bir süre heves oluyor ve daha sonra gidiyor. haklısınız. çünkü insanlar bir amaç için başlarlar ve daha sonrası hedeflerine ulaştıklarında sıkılırlar.

Şöyle bir şey demek istiyorum. Forum üyeleri çok var o yüzden saygısızlık yapmak istemem. Mustafa Kemal Atatürk'ü seven var sevmeyen vardır , değişir. Bu sizin görüşünüzdür ama şöyle bir şey var;

- Türk Milleti Çalışkandır , Türk Milleti Zekidir , Derken Mustafa Kemal Ciddiydi. Eğitim Sisteminden bahsetmiyordu Paşa. Mustafa Paşa Kafamızı kullanmamızı söylüyordu. Unutmayın Bir hedef bitiyorsa diğer hedefi doğru seçmelisiniz.

Şöyle bir açıklama yapalım ;
İlk okul döneminde ortaokula geçmek için çaba sarf ediyoruz. Ortaokulda Teog'da iyi almak için çaba sarf ediyoruz. Teog geliyor oh diyoruz bu sefer yeni hedefimiz LYS , YGS başlıyor. Onu geçiyoruz Üniversite geliyor , Kısacası Bir hedefimiz oluyor ve bunun için çaba gösteriyoruz.

Aslında bütün eğitimler hedef , başarmak ve yeni hedeften ibarettir. Aile de eğitim bile Tuvalet eğitim siz tuvalete gidip doğru bir şekilde afedersiniz işinizi yapıp elinizi yıkayıp çıkana kadardır. başardığınızda artık bunu öğretmez ve yeni şeyler öğretirler.

bu da böyle. Bir hedef koymalı. Mesela Web sitelerini , cpanel yönetmeyi , ftp vs. işlevleri öğrenmek için hedef koyun. iyi bir zaman harcayın ve iyice anlayın. başardınız ? evet başardınız ve artık bırakıyorsunuz çünkü bir süre sıktı. Hayır öyle olmayacak. Yeni bir amaç koyacaksınız. O siteye script almak yerine kendiniz yazacaksınız. html,css,php,javascript,jquery,sql öğrenecksiniz. bi kaç yıl gitti evet artık yazılımcı kadar bilginiz var , durmak yok. Makina yönetmeyi öğreneceksiniz.

Yaşınızın kaç olduğunun önemi yok. Siz merak edip öğrendikçe karşınıza Kendi kendine yardımcı işlevler çıkacak ve anlamayacaksınız bile.

Ben anlamadım fakat şimdi farkediyorum. Hosting ihtiyacım olduğunda araştırdım , öğrendim , geliştim. Hediye olarak Hosting Firmasında Root yetkisi verildi. Whmcs erişimim vardı. Hevesimi ne zaman bıraktım , amacıma ulaştım ya uğraşmadım ; benim Root yetkim yani whmcs ulaşımım gitti.

Şimdi farkediyorum. Asla Hedefime ulaştım diye durmayın. Yaşınız küçükse özellike bu sözlerimi dikkate alın. Önlemi ne kadar erken alırsanız o kadar gelişirsiniz. Belki yeni şeyler öğrenmediğinizi, boş boş insanlarla yazıştığınızı düşüneceksiniz bazen fakat tecrübe edinmek bazen sıkıcı bir şeydir.

Ayrıca erken yaşta başlamak , küçükler için daha iyi. Benim yaşımda ; 15 yaşında arkadaşlar var mesela. 15 yaşında öğrenmeye başlarım deyip öğrenmeye başlamak var , bi de 15 yaşında çok bilgili olmak var.

diyelim kansersiniz. Teşhisi ne kadar erken koyarsanız o kadar hızlı ve sağlıklı kurtulma şansınız var. bu da öyle ; ne kadar erken başlarsanız hack işine ve gelişirseniz ; o kadar insandan ileride olursunuz..

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Kesinlikle çok haklısın, çok fazla "lamer" diye tanımlayabileceğimiz arkadaşlar etrafta ve ben şahsen kendi adıma hepsine yardım etmeye çalışsam da TurkHackTeam çok tanınmış bir platform ve birine cevap yazarken yeni cevaplar kısmı 5 sayfaya varıyor ve bir de başka forumlar da var. Bu yüzden Forum Hakkında kısmına da bir cevap açacağım.
Artık "lamer" mı doğrudur yoksa biz "newbie" / "noob" desek mi bilmem ama bu arkadaşların da her şeyden önce her bilmediği şeyi buralardan sormaması araştırması lazım, bir google'da arama yaparak bulduğu sonuçlarla birçok şeyi öğrenir, aklında kalan sorularda buradan arkadaşlar yardım ederiz.

Artık gençlerimizin "Facebook Hack v2" gibi şeyler aramaktan vazgeçmesi okuması, geliştirmesi gerekmektedir. Tanıdık insanlara keylogger, rat atıp ego basmak yerine, programlama,kodlama, siber sistemlere sızma hakkında araştırma yapıp, bir kaç makale okusalar hatta kitap alsalar daha faydalı olabilir.

KizilAdam

Üye
3 Haz 2017
111
0
Kesinlikle çok haklısın, çok fazla "lamer" diye tanımlayabileceğimiz arkadaşlar etrafta ve ben şahsen kendi adıma hepsine yardım etmeye çalışsam da TurkHackTeam çok tanınmış bir platform ve birine cevap yazarken yeni cevaplar kısmı 5 sayfaya varıyor ve bir de başka forumlar da var. Bu yüzden Forum Hakkında kısmına da bir cevap açacağım.
Artık "lamer" mı doğrudur yoksa biz "newbie" / "noob" desek mi bilmem ama bu arkadaşların da her şeyden önce her bilmediği şeyi buralardan sormaması araştırması lazım, bir google'da arama yaparak bulduğu sonuçlarla birçok şeyi öğrenir, aklında kalan sorularda buradan arkadaşlar yardım ederiz.

Artık gençlerimizin "Facebook Hack v2" gibi şeyler aramaktan vazgeçmesi okuması, geliştirmesi gerekmektedir. Tanıdık insanlara keylogger, rat atıp ego basmak yerine, programlama,kodlama, siber sistemlere sızma hakkında araştırma yapıp, bir kaç makale okusalar hatta kitap alsalar daha faydalı olabilir.

Aynı Fikirdeyim. Bu düşünceyi savunuyoruz ve bu düşünceyi savunan arkadaşlardan ricamız Bu düşünceyi yaymak için yardımcı olabilir misiniz ?

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Aynı Fikirdeyim. Bu düşünceyi savunuyoruz ve bu düşünceyi savunan arkadaşlardan ricamız Bu düşünceyi yaymak için yardımcı olabilir misiniz ?

TurkHackTeam'in ilk Eğitim Kampı olduğunda ben yeri geldi hem eğitmen olarak hem de öğrenci olarak katılmıştım, arkadaşlardan da amacım, şu anda da forumumuzda ki Eğitim Kamplarına katılıp en azından kendilerini geliştirebilirler.
Ayrıca forumumuzdaki AR-GE Eğitim Kampı şu an biraz pasif olsa da yakında aktif olacağını düşünüyorum.

14 Mar 2017
145
0
...
''Marifet yaşta değil arkadaşlar. Lütfen Küçük arkadaşlarımız şu sosyal medya hesap hackleme heveslerini yok edip onun yerine Onlara yazılım yapmayı , sistem kodlamayı öğretelim.''

Burda Ne Kadarda Doğru Demişsin Yazını Sonuna Kadar Okudum Ve Cidden Etklendiğimi Bilmelisin,
Sizden Bir Günde Yüksek Siteler Hacklemenizi Yada İndex Basmanızı Bekleyen Yok Kendinizi Buna Mecbur Hissetmeyin.
Sizde Eğer Cidden Bunu Gönülden İsterseniz Ve Bunu Yapmak İçin Çabalarsanız Emin Olun Bi Gün Yaparsınız.
Konuda Bahsedildiği Gibi Facebook Twitter Hesaplarını Hacklemeye Uğraşmayın Bunu Yaparsanız Hacker Olmassınız.Ve Özelliklede DarkComent Günümüzde Bir Çok Yaşı Küçük Arkadaşımızın Kullandığı Kamere Açarak Chat Kısmından İnsanları Tehdit Ederek Korkuttugu Bi Program.
Bunları Yapmayın.

KizilAdam

Üye
3 Haz 2017
111
0
Arkadaşlar konuyu daha fazla kişiye iletebilirsek daha iyi olur. bakıyorum İslam Eleştirilebilir mi diye bi din konusu var , Lol diye bi oyun konusu var forumda Bu konudan , eğitimden , mantıktan daha önemli gibi herkes oraya zıplıyor. Lütfen bizi kurtaracak olan Eğitim ; Lol veya benzeri oyun ya da Din değil.

Tamam şimdi bazı görüşlü arkadaşlar din konusunu tartışabilir hale getirebilir fakat bir gerçek varsa Dünya da en yaygın olan dinlerin hepsi Eğitim'e ve Bilim'e önem vermemizi söylüyor. bu yüzdendir ki Baktığınız bu konu ve yardım edeceğiniz bu küçük yaştaki arkadaşlarımıza kendinizden vereceğiniz bilgi ve onlara doğruyu göstererek ve mutlu ederek yapacağınız iyilik(bunu beleş yaparak tabi ben bilgisizken para isteyen vardı) , Oynayacağınız Lol ve Wolfteamda kaybedeceğiniz zamandan daha yararlı.. Bilin istedim.

Ülkeyi Futbolcular ya da Oyunlar kurtaramaz ama küçük yaşta yazılım öğrenen çocuklar gelecekte gelişen teknoloji ile bunu yapabilir. belli mi olur belki bi tanesi sizin bir şeyler öğrettiğiniz birisi olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.