Laptop Arıza

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Bilgisayar herhangi bir iş yaparken mavi ekran veriyor. Bazen açılınca donma gelerek tekrar mavi ekran vermeye devam ediyor. Bundan sonra bilgisayar şarj etmeyi bırakıyor. Bir süre şarjda değilken kapalı durarsa tekrar şarj etmeye başlıyor. Teknik servise gönderdim fakat diğer sorunları tamir edip ek testlere sokmamışlar. Bunun sebebi ne olabilir. İşletim sistemindeki bozukluklar, driver hatası veya kablosunda bozukluk olan bir mouse bu tarz sorunları doğurabilir mi?

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
924
513
Merhaba
Bu sorun çıkmadan önce aksi durumlar oldu mu, veya en son ne zaman donanımsal bakım yaptırdınız veya yaptınız. Çalışırken yüksek ısılara çıkıyor muydu

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Merhaba
Bu sorun çıkmadan önce aksi durumlar oldu mu, veya en son ne zaman donanımsal bakım yaptırdınız veya yaptınız. Çalışırken yüksek ısılara çıkıyor muydu
Hatirladigim kadarıyla yoktu. Bir önceki tamire gönderdiğimde mavi ekran veriyordu ve SSD değişti. O zaman şarjda herhangi bir sıkıntı yoktu. Şuan mavi ekran verdikten sonra şarj etmiyor.
Bu sefer tamire verdiğimde şarj adaptörü değiştirildi, şarj girişi tamir edildi ve alt kapak değiştirildi. Termal macun vs bakımlar yapıldı
Mavi ekran verme herhangi bir zamanda olabiliyor. Oyun oynarken de tarayıcıda gezerken de boşta durarken de.
Pilde çalışırken de oluyor

"Tempress

Katılımcı Üye
10 Ara 2020
351
207
Bilgisayar herhangi bir iş yaparken mavi ekran veriyor. Bazen açılınca donma gelerek tekrar mavi ekran vermeye devam ediyor. Bundan sonra bilgisayar şarj etmeyi bırakıyor. Bir süre şarjda değilken kapalı durarsa tekrar şarj etmeye başlıyor. Teknik servise gönderdim fakat diğer sorunları tamir edip ek testlere sokmamışlar. Bunun sebebi ne olabilir. İşletim sistemindeki bozukluklar, driver hatası veya kablosunda bozukluk olan bir mouse bu tarz sorunları doğurabilir mi?
Ekran kartını test ettinizmi

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Bilgisayar monster Abra A5 v13.1.1
Tekrardan teknik servise gönderdim ve chipset arızası olduğunu söylediler ve değişim için 900tl fiyat verdiler. Bu işlemin tehlikeli olduğunu söylediler. Eğer sorun çıkarsa yeni anakart almak gerekiyormuş.
Bu konu hakkında bilgisi olan biri bilgi verebilir mi?
Anakartı degistirdigim zaman nerdeyse bilgisayarı aldığım paranın nerdeyse yarısı kadar tutuyor. Ekonominin bu düzeye gelmesi de üzücü

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Tekrardan teknik servise gönderdim ve chipset arızası olduğunu söylediler ve değişim için 900tl fiyat verdiler. Bu işlemin tehlikeli olduğunu söylediler. Eğer sorun çıkarsa yeni anakart almak gerekiyormuş.
Anakartı degistirdigim zaman nerdeyse bilgisayarı aldığım paranın nerdeyse yarısı kadar tutuyor. Ekonominin bu düzeye gelmesi de üzücü
sen onlara 900 tl verdin diyelim;
sence yapacaklarmı? hem yapsalar bile randuman vermez. tekrar tekrar bozulur.
en iyisi biraz bekle ekonomik durumun düzelsin anakartı değiştir kafan rahat etsin..

Khanctor

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
506
205
İndex

Chipset'in değişimi sonrası sorun yaşamaya devam edebilirsin. Daha önce sıvı teması, aşırı ısınma gibi problem olmuş muydu? aşırı voltajda bozabilir. Bu tarz problemler olmadıysa fabrika çıkış hatalı bir problemde olabilir.

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Chipset'in değişimi sonrası sorun yaşamaya devam edebilirsin. Daha önce sıvı teması, aşırı ısınma gibi problem olmuş muydu? aşırı voltajda bozabilir. Bu tarz problemler olmadıysa fabrika çıkış hatalı bir problemde olabilir.
Aşırı ısınmalar olmuştu fakat son zamanlarda olduğunu hatırlamıyorum. Geçen hafta gönderdiğimde şarj girişi tamir edildi ve şarj adaptörü değiştirildi bununla bir alakası olabilir. Bilgisayarın alt kapağında fan havalandirmalarinin plastikleri kopmuştu ancak sıvı teması olduğunu sanmıyorum

3 Eyl 2021
89
25
Francisco
Dostum ısınma sorunları olabilir temassızlık veya ekran kartı anakart her şekilde sorun problem çıkabilir anlayan bir arkadaşınla başına otursan kısa sürede çözebilirsiniz durumu ama herhangi bi mahalle tamircisine gitmeni önermem elindekini de kaybetme, iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.