Laptop güç sorunu hk

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Laptop açılırken veya durduk yere şarj etmemeye başlıyo şarj ve monitör ışığı yanıp sönüyo kodlama yaparken vs sıkıntı olmuyo ama oyunu açtığında gidiyo masaüstüne dönüp kabloyu çıkarıp takınca düzeliyo bi süre sonra tekrar aynısı oluyo bu sorun nerede olabilir şarj aleti mi güç veremiyo yoksa laptopta mı sorun var siz daha bilirsiniz
Laptop model: packard bell pew91(easynote_f4085-jn-001tk)

UnknownOrg

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
618
24
irgend wo in der welt
Merhabalar, packerd bell leptoplarında bende bu tür adaptör sorunlarını gördüm. Adaptörü yenileyiniz. Laptop orjinal adaptörlemi şarj oluyor yoksa sahte adaptör ilemi oluyor? Eğer sahte ile oluyorsa volt'ları uyuşmayacağı için şarj etmez. Diğer türlü tamir ettirseniz bir zaman sonra tekrar başınıza aynı olay gelicek. İyi forumlar dilerim.

bilal497

Üye
18 May 2018
116
0
Konya
şarj soketlerine yapılan tamirler hep geçici olur lehim kırılması çok fazla olur ben uzun süre sıkıntı yaşadım azıcık harekette kapanıyordu sonra açtım tamir ettim sen oyun açmadan kapanıyor mu? biraz kurcalasana

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Lehimi kendim yaptım ve kontrol etmek için girişini dışarda bıraktım kopma yok bilgisayar açılınca ve oyun açılınca kesin oluyo tak çıkarla düzeliyo
Zaten benimde aklıma bu gelmişti ayrı klayve ve fare kullanıyorum yani hiçbi temas oynama yok

KingBattle666

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,289
0
Vezirköprü
Sorunun Bence Sarj Aletinden Mesela Bazı Sarj Aletleri (telefondan örnek veriyorum) Telefonda Oyun Oynarken Sarja Takılı Olduğu Halde Sarj Etmez Fakat Bir Güçlü Şarj Aleti Aldığın Zaman Örnek Veriyorum (Orjinal) İstediğin Kadar Oyna Yine Şarj Eder Bence Sen Sarj Aletini Değiştir :)

Son düzenleme:

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Şarj alti alınabilir ama ben tamir edilebilirse etmek istiyorum hem öğrenmiş olurum hem boşa para vermemiş olurum

Dikkatli bakınca tam lehimin dibinde kablo kopmuş sanırım sorun bu yüzden bu dipten kopmaları önlemek için ne yapmak gerekir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.