Laptop Uyku Modu hk.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
[COLOR="WhiteMerhabalar yaklaşık 1 veya 2 ay önce Windows 8 den Linux Mint işletim sistemine geçiş yaptım beraberinde şöyle bir problemle karşılaştım(Sistemi kurduğumdan beri devam ediyor.):

Bilgisayarımın kapağını indirdiğimde normalde uyku moduna geçmesi lazım ki geçiyor burada bir sorun yok. Kapağı kaldırıyorum kilit ekranı geliyor her şey gayet normal. Ancak birkaç saniye sonra bilgisayar kendini kapatıyor. Sistem gayet güncel, sürekli güncellemeleri yapıyorum; birkaç yabancı forum ve Türk forumlarından bu soruna benzer konulara baktım ve çeşitli sistemsel değişiklikleri yaptım ancak pek bir fayda etmedi, sorunum halen devam ediyor.
[/COLOR]

(Bilgisayara ilk Linux Mint i yüklediğimde karşılaştığım bir sorundu. Daha sonrasında Kali Linux yükledim sorun devam etti, Ubuntu kurdum sorun devam etti, tekrar Linux Mint kurdum halen devam ediyor :) )

[URL="https://tik.lat/aASAR"] Sistem Özellikleri (TIKLA)[/URL]

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
öncelikle sorununun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu anlaman gerekir.windows yükleyerek sorunun yazılımsal olup olmadığını anlayabilirsin.eğer windows yüklediğiniz halde sorununuz devam ediyorsa laptopunuzun Lid switch veya EC çipi arızalanmış veya ec nin içindeki yazılımda bir sorun olmuş olabilir.yapacağınız ilk şey windows kurup denemek. sorun düzelirse linux tabanlı sistemlerde sorun yapıyor demek olur.bunu da kullandığın platformun sayfasına yazarak destek alabilirsin

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
öncelikle sorununun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu anlaman gerekir.windows yükleyerek sorunun yazılımsal olup olmadığını anlayabilirsin.eğer windows yüklediğiniz halde sorununuz devam ediyorsa laptopunuzun Lid switch veya EC çipi arızalanmış veya ec nin içindeki yazılımda bir sorun olmuş olabilir.yapacağınız ilk şey windows kurup denemek. sorun düzelirse linux tabanlı sistemlerde sorun yapıyor demek olur.bunu da kullandığın platformun sayfasına yazarak destek alabilirsin

Windows yüklemeye üşeniyorum. Biraz daha araştıracağım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.