Laptopuma hangi işletim sistemini yüklesem olmuyor

treks3

Yeni üye
23 Nis 2015
28
0
Adana
Merhaba arkadaşlar ,

Laptopumu 3-4 senedir kullanıyorum. İlk başta (çoğu kişinin başına gelmiştir) %100 disk problemi ile karşılaştım herhangi bir program açık değil iken bile görev yöneticisinde disk %100 oluyordu. Bırakın normal olarak bilgisayarı kullanmayı sağ tık yapıp yenile bile yaparken saatlerce beklemeye başladım.

Birgünde pat diye sistem elimde kaldı. (Harddiskin içine baktım içinde birşeyler varmı diye ama boştu.) 3-4 yıllık emeklerim , yaptığım programlar , projeler gitti.
Sonrasında tekrar yükledim windows 8 i tekrar aynısı oldu , kali linux yükledim gene hata dünde windows 7 yi usbye boot ederek yaptım, sürekli aynı şey oluyor.

Uzunca bir araştırmadan sonra win8'in mekanik harddisklerle uyumlu olmadığını öğrendim peki ya kali linux ? win 7 ? bunlar niye çöküyordu ? Arkadaşlar artık kafayı yemek üzereyim . Bir yardım edin nasıl kurtulabilirim nasıl adam akıllı sistemimi kullanabilirim. Yeni bir harddiskmi almalıyım ssd? Onlarda biraz pahalı yani ne yapmam gerek gerçekten bilmiyorum.
Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ediyorum.

TroqsiF

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
267
0
Senin harddiskte problem olabilir bütün işletim sistemlerinde aynı sorunu yapıyorsa donanımında bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum. SSD ler daha hızlıdır ama pahalıdır sistemi oraya kurarak daha rahat çalışmasını sağlayabilirsin, depolama tercihim ise mekanik diskler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.