LG G2 güncelleme

ghostblue

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,043
0
ütopya
Arkadaşlar elimde güncellenmemiş lg g2 d802 (Android 4.4.2)telefon var
2 yıl önce lg orijinal stock rom paylaşmış
Yani telefona güncelleme olarak değil de isteyen romu indirip güncelleyebiliyordu. Ben de elimdeki bu telefonu Android 5.0.2 ye güncellemek istiyorum fakat internetteki stock rom (kdz file) larin linki kırık. Elinde kdz dosyası olan varsa verebilirmi veya dosyanın olduğu çalışan bi link atabilir mi?
Ayrıca g2 kullanan varsa güncelleme ile ilgili tavsiyede bulunabilir mi 4.4.2 den 5.0.2 ye geçişte performans değişikliği nasıldır

Moderatör tarafında düzenlendi:
24 Mar 2015
58
1
Lg pc suite indirip kur sonra telefonu bagla guncellemeleri kontrol et de gunceller ama sana onerim cloudyg2 3.3 kurmani öneririm lg stock rom gibi lg g4 e benziyor ve 4k resim video cekilebiliyor

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Performans değişikliği ile ilgili birkaç bilgi vereyim. Öncelikle Android L ile birlikte sanal makine anlayışı Dalvik'ten ART'ye geçti. ART, her cihazın kaldırabileceği bir özellik değil. Çoklu işlem gücünün yüksek olduğu cihazlarda rahatça çalışıyor.
Lollipop ile görünüm ve arayüz tamamen değişti, bu da sistemin çok daha ağır yük altında kalması demek.
G2 cihazı için Lollipop güncellemesini tavsiye etmiyorum. Performans kayıpları yaşanabilir.

İyi forumlar...

ghostblue

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,043
0
ütopya
Merhaba,

Performans değişikliği ile ilgili birkaç bilgi vereyim. Öncelikle Android L ile birlikte sanal makine anlayışı Dalvik'ten ART'ye geçti. ART, her cihazın kaldırabileceği bir özellik değil. Çoklu işlem gücünün yüksek olduğu cihazlarda rahatça çalışıyor.
Lollipop ile görünüm ve arayüz tamamen değişti, bu da sistemin çok daha ağır yük altında kalması demek.
G2 cihazı için Lollipop güncellemesini tavsiye etmiyorum. Performans kayıpları yaşanabilir.

İyi forumlar...

Nette araştırdığımda sadece şarj süresinin kötü yönde etkilendiğini söylediler
Hız konusunda artış olduğunu söylüyor kullananların çoğu

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Nette araştırdığımda sadece şarj süresinin kötü yönde etkilendiğini söylediler
Hız konusunda artış olduğunu söylüyor kullananların çoğu

G2 cihazındaki çoklu işlem gücü hakkında bilgim yok ancak eğer işlemci yeterli kaynağı veriyorsa, ART ile elbette performans artışı olacaktır. Ancak görünüm ve tema olayları arttığı için şarj olumsuz etkilenecektir.

ghostblue

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,043
0
ütopya
G2 cihazındaki çoklu işlem gücü hakkında bilgim yok ancak eğer işlemci yeterli kaynağı veriyorsa, ART ile elbette performans artışı olacaktır. Ancak görünüm ve tema olayları arttığı için şarj olumsuz etkilenecektir.

Ana işlemci=Quad-core 2.26 GHz Krait 400
Fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum
AnTuTu karşılaştırılmasında bile arada fark var 5.0.2 ile 4.4.2 arasında

Bana lazım olan da bu d802 modeli için 5.0.2 kdz dosyası :)
Elinde olan varmı

24 Mar 2015
58
1

Kameranın 4k özelliği yokken sadece bi romla böyle bi özellik kazandirilabilirmi sence?

Onemli olan islemcinin gucudur 8 megapixel kamera ile bile 4k cekilebilir

Performans konusunda hicbir sikinti yok stock rom kullanirsan 6 ay sonra kasmalar basliyor onerim cloudyg2 romu ama daha hizli olsun lg arayuzu ve uygulamalari cok onemli degil dersen xops un 7.1 romunu kurmani oneririm 53k antutu puani var kullandim memnun kaldim ancak lg uygulamalari olmadigindan dolayi pek isinamadim

ghostblue

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,043
0
ütopya
Onemli olan islemcinin gucudur 8 megapixel kamera ile bile 4k cekilebilir

Performans konusunda hicbir sikinti yok stock rom kullanirsan 6 ay sonra kasmalar basliyor onerim cloudyg2 romu ama daha hizli olsun lg arayuzu ve uygulamalari cok onemli degil dersen xops un 7.1 romunu kurmani oneririm 53k antutu puani var kullandim memnun kaldim ancak lg uygulamalari olmadigindan dolayi pek isinamadim

Bu bahsettigin rom nedir özele gelir misin bi post kasmayalim burdan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.