Linke tıklayarak discord sunucusu nasıl çalınıyor?

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32
Bi kaç dakika önce ingilizce bir video gördüm burda discorda birşey indirmeden linke tıklayınca server çalındığı söylüyor ve uyarıyordu halenda varsa bu nasıl yapılır biliyonuzmu

RW

Moderatör
26 Kas 2020
2,289
1,781
Linke tıklamak veya bir sunucuya girmek, güvenliğinizi riske atabilecek potansiyel tehditlere yol açabilir. Ancak, bu tür bir olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, bağlı olduğunuz ağ, kullandığınız güvenlik önlemleri ve karşılaştığınız spesifik duruma bağlıdır. İşte bu tür durumlarla karşılaşmamak için alınabilecek önlemler:

1. Güvenlik Yazılımı Kullanın:
    • Güvenlik yazılımları, kötü amaçlı yazılımları algılamak ve engellemek için kullanılır. Güvenlik yazılımınızı güncel tutun ve düzenli taramalar gerçekleştirin.
  2. İki Aşamalı Kimlik Doğrulama:
    • İki aşamalı kimlik doğrulama, hesap güvenliğinizi artırmanın etkili bir yoludur. Bu, siber saldırganların hesabınıza yetkisiz erişim sağlamasını zorlaştırabilir.
  3. Güçlü Şifreler Kullanın:
    • Güçlü, karmaşık şifreler kullanmak hesap güvenliğinizi artırabilir. Şifreleri düzenli aralıklarla değiştirmek de iyi bir uygulamadır.
  4. Phishing'e Karşı Dikkatli Olun:
    • Bilinmeyen veya şüpheli bağlantılara tıklamaktan kaçının. Özellikle e-posta veya mesajlarda paylaşılan bağlantıları kontrol edin ve güvenmediğiniz kaynaklardan gelen bağlantılardan kaçının.
  5. Güncel Yazılımları Kullanın:
    • İşletim sisteminizi, tarayıcılarınızı ve diğer yazılımlarınızı düzenli olarak güncelleyin. Güncellemeler, bilinen güvenlik açıklarını kapatmaya yardımcı olur.
  6. Bilinmeyen Wi-Fi Ağlarına Bağlanmaktan Kaçının:
    • Bilinmeyen veya güvensiz Wi-Fi ağlarına bağlanmaktan kaçının. Kamusal Wi-Fi ağlarında gezinirken VPN kullanmak da güvenliği artırabilir.
  7. Bilinmeyen E-posta Eklerini ve İçeriği Kontrol Edin:
    • Bilinmeyen kaynaklardan gelen e-posta eklerine veya içeriklere dikkat edin. Kötü niyetli yazılımlar genellikle bu şekilde yayılır.
Unutmayın ki güvenlik, bir dizi önlem ve bilinçli davranış içeren sürekli bir çabadır. Yukarıda belirtilen önlemleri almak, bilgilerinizi çalma riskini azaltabilir, ancak tamamen ortadan kaldırmaz. Her durumda, güvenlikle ilgili en son ve spesifik bilgileri takip etmek önemlidir.

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32
Linke tıklamak veya bir sunucuya girmek, güvenliğinizi riske atabilecek potansiyel tehditlere yol açabilir. Ancak, bu tür bir olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, bağlı olduğunuz ağ, kullandığınız güvenlik önlemleri ve karşılaştığınız spesifik duruma bağlıdır. İşte bu tür durumlarla karşılaşmamak için alınabilecek önlemler:

1. Güvenlik Yazılımı Kullanın:
    • Güvenlik yazılımları, kötü amaçlı yazılımları algılamak ve engellemek için kullanılır. Güvenlik yazılımınızı güncel tutun ve düzenli taramalar gerçekleştirin.
  2. İki Aşamalı Kimlik Doğrulama:
    • İki aşamalı kimlik doğrulama, hesap güvenliğinizi artırmanın etkili bir yoludur. Bu, siber saldırganların hesabınıza yetkisiz erişim sağlamasını zorlaştırabilir.
  3. Güçlü Şifreler Kullanın:
    • Güçlü, karmaşık şifreler kullanmak hesap güvenliğinizi artırabilir. Şifreleri düzenli aralıklarla değiştirmek de iyi bir uygulamadır.
  4. Phishing'e Karşı Dikkatli Olun:
    • Bilinmeyen veya şüpheli bağlantılara tıklamaktan kaçının. Özellikle e-posta veya mesajlarda paylaşılan bağlantıları kontrol edin ve güvenmediğiniz kaynaklardan gelen bağlantılardan kaçının.
  5. Güncel Yazılımları Kullanın:
    • İşletim sisteminizi, tarayıcılarınızı ve diğer yazılımlarınızı düzenli olarak güncelleyin. Güncellemeler, bilinen güvenlik açıklarını kapatmaya yardımcı olur.
  6. Bilinmeyen Wi-Fi Ağlarına Bağlanmaktan Kaçının:
    • Bilinmeyen veya güvensiz Wi-Fi ağlarına bağlanmaktan kaçının. Kamusal Wi-Fi ağlarında gezinirken VPN kullanmak da güvenliği artırabilir.
  7. Bilinmeyen E-posta Eklerini ve İçeriği Kontrol Edin:
    • Bilinmeyen kaynaklardan gelen e-posta eklerine veya içeriklere dikkat edin. Kötü niyetli yazılımlar genellikle bu şekilde yayılır.
Unutmayın ki güvenlik, bir dizi önlem ve bilinçli davranış içeren sürekli bir çabadır. Yukarıda belirtilen önlemleri almak, bilgilerinizi çalma riskini azaltabilir, ancak tamamen ortadan kaldırmaz. Her durumda, güvenlikle ilgili en son ve spesifik bilgileri takip etmek önemlidir.
şunu merak ediyordum indirmedende phsing yemenin yolu var dememki cookiler gidiyormu bunuu nasıl yaparım

RW

Moderatör
26 Kas 2020
2,289
1,781
şunu merak ediyordum indirmedende phsing yemenin yolu var dememki cookiler gidiyormu bunuu nasıl yaparım
0click mantığı yapılabilir ;

"0-click" terimi, genellikle siber güvenlik ve siber casusluk alanında kullanılan bir terimdir. Bu terim, kullanıcının herhangi bir etkileşimde bulunmadan veya bir tıklama yapmadan hedef bir cihaza veya yazılıma saldırı düzenleme anlamına gelir. Bu tür saldırılar, genellikle güvenlik açıklarını kullanarak gerçekleştirilir ve hedef sistemdeki zayıflıklardan yararlanarak gizlice başlatılır.

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32
0click mantığı yapılabilir ;

"0-click" terimi, genellikle siber güvenlik ve siber casusluk alanında kullanılan bir terimdir. Bu terim, kullanıcının herhangi bir etkileşimde bulunmadan veya bir tıklama yapmadan hedef bir cihaza veya yazılıma saldırı düzenleme anlamına gelir. Bu tür saldırılar, genellikle güvenlik açıklarını kullanarak gerçekleştirilir ve hedef sistemdeki zayıflıklardan yararlanarak gizlice başlatılır.
bunu nasıl yapıcam peki sizide baaya yordum

Eskiden discord taç sökme sunucunun sahipliğini alma vardı sunucuyu kapatma vardı bunlar 2016 2018 açıklardı kapatıldı günden günede gelisiyor
şuanda böyle sunucuya katılınca yada linke tıklayınca olurmu

RW

Moderatör
26 Kas 2020
2,289
1,781
bunu nasıl yapıcam peki sizide baaya yordum

ilgili konuma bakabilirsiniz lakin bu atağı yapmak pek kolay değil çok büyük çaba ve büyük paralar lazım

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32

ilgili konuma bakabilirsiniz lakin bu atağı yapmak pek kolay değil çok büyük çaba ve büyük paralar lazım
saolun

Brenoo_

Yeni üye
14 Kas 2022
16
2
Unknown
Galiba dediğiniz şeyi buldum gibi. Aslında yapılan işlem bildiğimiz phishing. Çünkü atılan server linki discord.gg/..... olması gerekirken dicsord.gg/........ yapılıyor. Bunu bir ara roblox için yapılanını görmüştüm. Cidden baya insanda yiyor.

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
251
32
Galiba dediğiniz şeyi buldum gibi. Aslında yapılan işlem bildiğimiz phishing. Çünkü atılan server linki discord.gg/..... olması gerekirken dicsord.gg/........ yapılıyor. Bunu bir ara roblox için yapılanını görmüştüm. Cidden baya insanda yiyor.
discordla aynı login sayfasınamı atıyor yoksa birşey mi indiyor yoksa tıklaması yetiyormu bunu merak ediyorum

Brenoo_

Yeni üye
14 Kas 2022
16
2
Unknown
Eğer hesap çalma gibi bir işlemse genellikle login sayfasına atar. Ama bir ara image logger'lar popüler olmuştu. Onlarda tıklama yetiyordu. Hatta o zamanlar bende denemiştim kendi hesabım üzerinde ciddende çalışıyordu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.