Linux başlıyorum, hangi sürüm?

23 Nis 2015
204
0
Merhaba arkadaşlar, bende 2 tane eski pc vardı. İkiside çalışmıyordu allem ettim kallem ettim, işlemcisini değiştirdim ekran kartını değiştirdim, ramını değiştirdim vs. derken bir pc çıkardım ortaya. RAM 4 GB, İşlemci orta halli, ekran kartı orta halli bir pc çıktı. Şimdi ben bu pcmde linux denemek istiyorum, bilgisayar donanımları hakkında bilgim iyi, kullanımı hakkında bilgim de iyi. Linuxu araştırdım, özelliklerini vs. biliyorum ancak hala hangi linux sürümünü yüklemem gerektiğini bulamadım. Hangisiyle başlamalıyım? (Tamamen amatör değilim, ona göre yani :D)

23 Nis 2015
204
0
dostum linuxu ne icin kullanicaksin

onerim en basiti slax linux bana gorep
ama iyi biset yapacaksan pisi linux var ubuntu var bak bi

tam olarak bende bilmiyorum dostum eski pcmi atmamak değerlendirmek istiyorum işte, internet güvenliğim için firewall olarak da kullanabilirim ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum senin aklında başka bir şey varsa duymayı çok isterim

erman19bs

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
521
0
bursa
dostum kolay bir linux kullanmak istiyorsan slax linux kurmani oneririm

oncelikle Slax Linux - your pocket operating system sayfasina gidip senin pc ne uygun olan biti secip indirmen
secenekler arasinda 4 gb ram alti olan pcler 32 bit 4 gb ustu ramli pcler 64 bit olarak degerlendirilir

indirdikten sonra rardan cikartip usb surucune kurmak bunh slax linux dosyasini usb ye atip bootins.bat a girip booted etmek cmd ile acilacaktir sonra press and key cikacak entere bas sonra kurulum tamamdir

sonraki asama pc biosa girip boot menusunden usb flash driveri en basa almak ve sonra usb yi pc ye takip yeniden baslatmak

tessekuru cok gormeyelim

30 Nis 2016
192
0
[ZaZa@vkng~]
Kesinlikle Manjaro Tavsiye Ederim(Aslında Arch Fakat Manjaro Arch Tabanlı Olduğu İçin ve Archın Pratikleştirilmiş Hali Olduğu İçin) Biraz İlginç Bir Cümle Oldu :D

En Son Mac Teması Kurmuştum :p
J21WW5.png

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.