Linux Desktop ve Masaüstü

dbysummit

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
774
0
Bazı kişilerde Desktop yerine Masaüstü olarak yazıyor, yani yol olarak /root/Desktop değilde /root/Masaüstü olarak gözüküyor, bunu nasıl değiştiririm? Herhangi bir config dosyası var mı? İşletim sisteminin dili Türkçe.

dbysummit

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
774
0
dil ayarları ile alakalı o kurulumda hangi dili seçtin ?
ingilizce yaparsan o masaüstü klasörü oluşmaz

Live USB olarak kullanıyorum ama çözdüm teşekkürler, Home path'de Masaüstü adında klasör oluşturdum, bir config dosyası var, onun içinden sabit Directory'i Desktop değil Masaüstü olarak değiştirdim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.