Linux ekran kartı sorunu

KappaHD

Yeni üye
13 Ocak 2018
11
0
Az öncr kali linux 64bit kurdum kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra ekranın üst tarafında bozulmalar oluyor ve öylece kalıyor internetten okuduğuma göre ekran kartımı görmemesinden kaynaklıymış bilgisayarım internete bağlı olmadığından driverda indiremiyorum tekrar usbden kaliyi temiz şekilde kurmak istiyorum usbyi görmüyor hatta boot menüsüne geçemiyorum bile yardımcı olabilir misiniz?

H4DR0N

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
318
1
1)Kısa çözüm format attırmanız ve internet kafe ya bilişim mağazasına tüm güncellemeleri eksiksiz şekilde kurmalarını istemeniz ya da ;
2)Hazır driver paketlerini winrar ya da zip arşivi olarak bilgisayarınızın ana haznesine manuel şekilde tek tek dosyaları atarak kurmanız gerekir.
3) Son olarak ise sıkıştırılmış update arşivi atmanız.

TheVeronica

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
908
1
Ütopya
Öncelikle bir telefonlara driverleri yükleyip , jarj aleti yardımı ile bilgisayara aktarabilirsiniz . Linux işletim sistemi olduğu işin driver yükleme işlemlerinde sıkıntı çıkıyor ve bildiğim kadarıyla da otomatik olarak driver yükleme işlemi yapmıyor . Tavsiyem başka bir Linux işletim sistemi veya yanına ek bir işletim sistemi olarakta Windows kurarak Dual Boot yapın .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.