linux hk

MtFyN

Katılımcı Üye
5 Ocak 2013
478
0
Bozüyük
Harddiski ikiye böldüm 1.sinde Windows10 2.sinde Linux Mint Cinnamon Serena 64bit yüklüydü. Bu Linuxun yüklü olduğu harddiski biçimlendirdim. Ama boot menüsünde ubuntu diye bir önyükleyici var. Grub falan bişey diyor. Bunu nasıl kaldırıcam ? Yardım edim mbrfixi denedim olmadı. (Forumda artık görmezden gelmeyin beni bi yardım edin)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
mbrfix en kolay yöntem. Nasıl yapamadın? mbrfix.exe'yi C'ye atıp cmd'den şu komutları sırasıyla gir:

Kod:
c:
cd \
mbrfix /drive 0 fixmbr

The Rosguest

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
981
0
istanbul

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.