Linux Kurma Hakkında

L0gB1

Yeni üye
17 Mar 2017
25
0
hong kong
Dün LİNUX bölümünden edindiğim bilgiler doğrultusunda bilgisayarıma linux işletim sistemini kurmaya karar verdim. Lakin her ne yaptıysam kuramadım.
Sorunum ise klasik CD-ROM sorunu fakat yazan tüm yöntemleri denedim kendimde kurcaladım ama kuramadım USB çıkartıp taktım diğer seçenekleri denedim yapamadım.
İndirdiğim Kali-Linux 32bit 2.7-2.9 GB büyüklüğünde birşeydi .
Bilgisayarım eski biraz hp-compaq notebook (Belki yararı olur diye yazdım.)
Umarım gözden kaçırdığım bir yolu vardır.
Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden..

Moderatör tarafında düzenlendi:

cortuk11

Katılımcı Üye
14 Tem 2009
465
0
BİLECİK
unetbooting indir kurmak istediğin dağıtımı seç iso yu göster flash belleğe at ordan bios ayarlarından veya boot menüsünden flash belleği seç ekranda bir kaç menü açılacak ister kurmadan kullan bak beğenmessen başka dağıtımı denersin istersen direk kur

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Videoya Göz atınız.

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=e9Ez0ZxJddk&feature=youtu.be"]https://www.youtube.com/watch?v=e9Ez0ZxJddk&feature=youtu.be[/ame]

jBDBdW.gif

L0gB1

Yeni üye
17 Mar 2017
25
0
hong kong
Sorun ne açarmısın birazdaha ?

CD-ROM algılanamadı hatası alıyorum kurulum aşamasında

unetbooting indir kurmak istediğin dağıtımı seç iso yu göster flash belleğe at ordan bios ayarlarından veya boot menüsünden flash belleği seç ekranda bir kaç menü açılacak ister kurmadan kullan bak beğenmessen başka dağıtımı denersin istersen direk kur

Teşekkür Ederim Bakıcam ..

Bunuda denedim teşekkür ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Matrix24

Kıdemli Üye
27 Haz 2012
2,685
0
istanbul

Niye sanala kursun ki, en iyisi bilgisayara kurarak kullanmak.
Ayrıca neden tavsiye etmediğini anlayamadım.

ben sana soyle acıklıyayım mesela linux dagatımı kurucaksan pc ye bunun bir amacı olmalı mesela programlama yapıcam vs vs ve bu işletim sistemi hakkında bilgin olması lazım şimdi hiç bilmedigin bir işletim sistemini sırf ıcınde hack tool var dıye kurman kadar saçma bir olay olamaz kurdugunla kalırsın 3 5 tool kullanır pişman olursun

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
http://www.turkhackteam.org/linux/1605683-linux-kurulumunda-cd-rom-hatasina-cozum-linux-kulubu.html

Bunu tamamile uyğula mutlaka yoksa olmaz

eğer bundada olmassa başka bir dağıtım git
Pentest icin en iyisi Blackarch ama o senlik deil o yüzden parrot kur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.