linux seçimi

Thanders

Üye
8 Ocak 2017
230
1
0
Yahu niye adamı direk kaliye yönlendiriyorsunuz?
Dostum sen linux öğrenecekmisin yoksa hackmi yapacaksın?
Öğrenmek istiyorsan Ubuntu mint ile başla hakkında çok fazla kaynak bulursun.
Ubuntu türkçe forumu var zaten kaynak kısmında sıkıntı çekmezsin.
Mint ise hem ubuntu hem kendi depolarını kullanıyorlar. Bu iki işletim sistemiyle dosya dizinlerini ve kullanıcı izinlerini komutları kavradıktan sonra kali gibi diek sisteme root olarak login olduğun sistemlere geç. Kasıyo falan dersen zaten Mint KDE ile geliyo Ubuntu unity ile geliyo. Bunlara terminalden farklı yüzler yükleyebiliyorsun. Ubuntu KDE veya lxde oluyor. Aynısı Kali için de geçerli.
Sonrasında zaten her kullanıcı gibi Arch linux isteyeceksin. Daha adını bile duymamış olabilirsin ama bunları öğrenirken illaki adı geçecek. O zaman ne demek istediğimi anlayacaksın. Archda paketler biraz farklı ama haberin olsun.

14 Mar 2017
176
0
Mint ise hem ubuntu hem kendi depolarını kullanıyorlar. Bu iki işletim sistemiyle dosya dizinlerini ve kullanıcı izinlerini komutları kavradıktan sonra kali gibi diek sisteme root olarak login olduğun sistemlere geç. Kasıyo falan dersen zaten Mint KDE ile geliyo Ubuntu unity ile geliyo. Bunlara terminalden farklı yüzler yükleyebiliyorsun. Ubuntu KDE veya lxde oluyor. Aynısı Kali için de geçerli.
Sonrasında zaten her kullanıcı gibi Arch linux isteyeceksin. Daha adını bile duymamış olabilirsin ama bunları öğrenirken illaki adı geçecek. O zaman ne demek istediğimi anlayacaksın. Archda paketler biraz farklı ama haberin olsun.
Haklı ve yerinde bir yorum her ne kadar hack forumu olsa da ne amaçla alacağımızı yazarsak daha açıklayıcı olur

burakbiskici

Katılımcı Üye
19 Tem 2015
287
0

hack işleri için kullanıcaktım

Thanders

Üye
8 Ocak 2017
230
1
0
hack için ise kurulum ile hazır gelen yapılar daha sağlıklı olacaktır. Ama unutma, paket yapıları aynı olduğu sürece tooları diğer linux sürümlerine yükleyebilirsin. İşletim sistemi olarak kurma. Sanal makinede çalıştır. Öğrenmeyeceksen zorluk çekersin. Kali, Backbox, Blackubuntu, Parrot OS vs.

burakbiskici

Katılımcı Üye
19 Tem 2015
287
0
hack için ise kurulum ile hazır gelen yapılar daha sağlıklı olacaktır. Ama unutma, paket yapıları aynı olduğu sürece tooları diğer linux sürümlerine yükleyebilirsin. İşletim sistemi olarak kurma. Sanal makinede çalıştır. Öğrenmeyeceksen zorluk çekersin. Kali, Backbox, Blackubuntu, Parrot OS vs.

kaliyi indiriyorum şuan

Thanders

Üye
8 Ocak 2017
230
1
0
Kaliyi sisteme kurman sağlıklı olmaz, usbden boot etmen senin için daha iyi olacaktır. İşler ters gittiğinde kanıt olmamasını isteriz genelde.Persistent istiyorsan onun ayarları var. Ayrıca hafızası yeterli olan bir tabletin varsa onun üzerinden boot edip ona kurabilirsin. Ben 27 gb çin malı bir tablet almıştım. Onu kullanıyorum.

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Linux'u Sadece Hack İçin Öğrenecek İsen Debian Dağıtımlarını Yani Kali Linux Gibi Bir Dağıtım Öneriyorum.Lakin Uygulamalarla Daha Kolay İş , Güncellemelerden Yararlanmak İstiyorsan Ve Linux'u Öğrenmek İstiyorsan Mint Ve Ubuntu'ya Yönel.Bir Arkadaşımız RAM Yer Demiş , Yahu Windows XP Ve Vista Daha Da RAM Tüketiyor.Ne RAM Tüketmesi ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.