Linux - Windows'tan farkı

KizilAdam

Üye
3 Haz 2017
111
0
arkadaşlar Windows kullanıcısıyım. bir çok kez linux kullandım. Herkes linux hack'te daha iyi diyordu. Linuxta ne yapabiliyosam Windows'ta yapmayı becerdim. Sadece linuxta daha basitken onu windowsta python kodlamam gerekti.. madem durum böyle linux neden hackerlerin kullandığı işletim sistemi ??

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777
Çünkü açık kaynak kodlu ve en azından ne kullandığını biliyosun.Windows ise açık kaynak kodlu değil ve güvenlide değil.Nerden biliyosun bilgilerini çalmadığını ;)

KizilAdam

Üye
3 Haz 2017
111
0
hacker olmak istemiyorum ama windowstayken havaya giremiyorum :trl :trl

linuxtayken de windowstan ayrı olarak bi fazlal şey yapamıyorum.. hatta daha kafa karıştırıcı bence ne gerek var diyesim geliyo

Son düzenleme:

Lycis

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
516
0
Şimdi şöyle söyliyeyim. Öncelikle windowsta python kodlamam gerekti derken neyi kast ettin anlayamadım. Yani mesela python ile kodlanmış bir programı açıyorsun onun için'de linuxta hazır gelen programı windows'ta manuel kuruyorsun. Linux Open Sourcedir yani açık kaynaktır. Kullanıcılar tarafından geliştirilebilir. Linux Özgürdür hackerlar özgürlüğüne düşkün insanlardır. Linux Windowsa göre çok çok daha güvenlidir. Hacklenmesi Windowsa göre daha zordur. Linux daha hızlıdır. Yazılımları daha rahat çalıştırabilir.

KizilAdam

Üye
3 Haz 2017
111
0
Şimdi şöyle söyliyeyim. Öncelikle windowsta python kodlamam gerekti derken neyi kast ettin anlayamadım. Yani mesela python ile kodlanmış bir programı açıyorsun onun için'de linuxta hazır gelen programı windows'ta manuel kuruyorsun. Linux Open Sourcedir yani açık kaynaktır. Kullanıcılar tarafından geliştirilebilir. Linux Özgürdür hackerlar özgürlüğüne düşkün insanlardır. Linux Windowsa göre çok çok daha güvenlidir. Hacklenmesi Windowsa göre daha zordur. Linux daha hızlıdır. Yazılımları daha rahat çalıştırabilir.

güzel anlatım. teşekkürler

19 Mar 2017
193
0
Linux daha kolay windows ise daha zor okey?
linuxda birkaç saniyede yapacağın işi windowsta daha uzun sürede yaparsın hatta bazen yapamazsın

linuxun shell'i çok güçlü bunun için ön plana çıkarıyor açık kaynak koddan bahsetmiyorum bile hiç kullanmayan adam gelip burda açık kaynak tan bahsetmesin :D

Çünkü açık kaynak kodlu ve en azından ne kullandığını biliyosun.Windows ise açık kaynak kodlu değil ve güvenlide değil.Nerden biliyosun bilgilerini çalmadığını ;)

peki biraz saçmaladın sanki

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Özgürlük.
Windows'ta yapabileceklerinin bir sınırı var. Microsoft sana ne sınır koyduysa oraya kadardır özgürlüğün. GNU/Linux dünyasındaysa uçsuz bucaksız...

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
Merhabalar,

Kısacası şöyle söyliyeyim Linux rahat ve özgürdür. Özgürlük istiyorsan Linuxu kullanıcaksın. içerisindeki toollarda daha ayrı bi iyi. Windows için ise PentestBox'u indirmeni öneririm Kali Linux'un içerisindeki bir çok aracı windowsda kullanmana yarıyan bir tooldur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.