M E T A sploit root ve shell yukleme konusnda bır kac sorum olacak

spartacus06

Yeni üye
1 Ocak 2020
1
0
selam arkadaşlar
1 soru= şimdi ben hedef sıstemde sadece sql acıgı buluyorum sqlmap ıle verıtabanına gırıyorum en ust duzey admın ve sıfresını alıyorum panelden gırıyorum shell atmaya calısyorum ve lakın upload yerı yok sonra dusunuyorum buna nasıl shell atabılırım diye --current-user --is-dba komutu ile bır sans belkı aldıgım deger true olur malesef oda false (rfi,lfi demeyin yok onlar sadece sql acık var) sorum şu ben buna shell nasıl atabılırım ne gıbı yollara bakmam gerek )

2 soru= bır sisteme gırdım ve o sıstemde 6 yada 7 site ve veya dosya var ama ben sadece shell atıgım site yada sıstem dosylarını gorebılılıyorum ızınlerım yok root degılım root olmak ıcın hangı yollara bakmam lazım ınterneteen cok gezındım tam acıklayıcı degıl (root nasıl olabılırım tam detaylı anlatabılcek varsa sevınırım)

yani home/siteler/sectıgım sıte/shell diger sıteleri goremıyorum yetkım yok

3 soru= ****sploit hakkında pek bilgim yok ****sploid ile sql acıklı sıteye shell atabılırmıyız ve nasıl atabılırız

****sploit sadece sql acıklı sıstemde çalısır

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.