m2 hesabim bosaltildi acil yardim

mkk19

Üye
17 Ocak 2016
55
0
Öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar bugün m2 oynarken canım sıkıldı birileri ni kasıyım dedim birisini mesaj atgım kasıyımmı diye olur dedi 75m para veriyim dedi normal de para almayacaktım o öyle deyince bende olur dedim her neyse bana mtn2oyunparası.tr.gg tam emin değilim ama heralde buydu verdiği site buraya gir dedi girince sağda olan yere giriş yap dedi dedikleri ni yaptim ama anlamistim bu isin içinde bisey oldugunu ama bi taraftanda verdigi site ayni m2 nin sitesiydi her neyse girdim oyun penceresine bi baktim oyundan atmis daha sonra giris yapmayi denedim hesap zaten bağli dedi daha sonra baglandim ki hesap bosalmis oradan birisine söyledim böyle böyle diye oda pc ne trojen vürüsü atmis dedi doğru mu sizce acil yardim

byfat51

Uzman üye
8 Kas 2015
1,860
0
Nide-->Niğde
bende birinde trojen mi keylogger mi rat mı ne yediydim :D hangisi emin değilim
şimdi nasıl yedin diyeceksiniz :D adam server kurdum admin arıyoz dedi :D bende verdigi linkten dosyayı indirip açtım
neyse açtıktan sonra virüs yedigimi anladım virüs karantinada fakat bilgisayarı yeniden baslatınca çıkıyor mu ne en sonunda pazar hesabımı bosaltmıs kimse :D iyiki onjinal hesap denk gelmedi

LulzSecurity

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
399
0
Istanbul
Adam senin metin2 hesabını social engineering ile hacklemiş yani sosyal mühendislikle.Bu demek oluyor ki sahte bir websitesi açmış sende o websitesinden giriş yapmışsın giriş yaptığın zamanda adam giriş yaptığın bilgileri görmüş ve hesabını boşaltmış geçmiş olsun :D Bilgisayarına o siteden dosya indirmediysen trojen falan yemiş olamazsın.

Farazi1

Katılımcı Üye
19 Nis 2016
726
1
öncelikli olarak konu yeri yanlış ve virüs falan yememişsin phising yöntemiyle almış sahte bi scripti siteye gömmüş ve oraya girer girmez bilgilerin adama gitti. Keske dikkat etseydin tr.gg zaten bedava bir site bedava bir siteden kazanc elde etmeye kalkarsan adamın yemine takılırsın.yapılacak birşey yok gibi duruyor geçmiş olsun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.