MacOsX vs Windows ?

MrBrosher

Katılımcı Üye
11 Ara 2015
360
0
Yeni bilgisayar sipariş ettim bu yüzden daha kurulumunu yapmadım
Özellikler : ASUS X542UR-GQ269T İ7 7500U-16GB-1TB-2GBGT930MX
Windows Kurulu gelicek sanırım fakat Web Yazılımla Uğraşıyorum Sürekli php,js falan ilerde C# falan başlıyacağım tamamen kodlama için alıyorum öncelikli alma niyetim bu MacOsX kursammı yoksa windows kalsınmı ?

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
1
10
C/C++ Dev.

Merhabalar, MacOs işletim sistemine alışırım diyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Mesleğiniz bilgisayarla ilgili olucaksa meslek hayatınızda Mac Linux sürekli karşınıza gelecektir. Bir yerden başlamanızı tavsiye ederim

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Merhabalar. Macbook lar hariç diğer bilgisayarlara macosx yüklenmesi taraftarı değişlim. Bence windowsun kalması daha iyi olacaktır.

SessizKalpler

Kıdemli Üye
17 Ocak 2016
4,911
21
.
Merhabalar değerli üyemiz,

Programlama için hangi işletim sistemini kurmalıyım ?

İşletim sistemi pek farketmiyor malum her dil her işletim sisteminde yazılıyor hangi işletim sistemi uygunsa onu kullanınız.

PHP dilini illede Linux da yazmak zorunda değilsiniz Framework olsun mysql vb. gerekli şeyler olsun hepsi windows ortamında çalışıyor

Web den gidiysorsanız;
C# asp.net desen zaten windows ve visualstudio ya mahkumsunuz.

Yazılım dili olarak düşünürseniz, PHP yazıyorsanız asıl gerektiğinde c# asp.net klasik asp de kullanırsınız, PHP nin bunda etkisi büyük kodları her seferinde sen düşünmek zorunda olduğun için en ufak detayına kadar yazılım konusunda gerek algoritma gerek dikkat olsun epey bir güçlendiriyormektedir.

İlkin html Css ve javascript (en çok kullanılanı ajax ve ya j-querry ) ile başlamanızı öneririm zaten web in bütün temeli bunlar üzerine kurulu bir html dökümanının nasıl olması gerektiğini bilmeden web için bir yazılım dilinin pek bir anlamı kalmaz.sonuçta ekrana html yazdırmış oluyorsunuz. Asp.net te de PHP de de..

Statik dediğimiz, ServerSide yazılım dili kullanmadan sadece HTML ile siteler hazırlamayla başlayabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.