Maile gelen kodla hesabım uzaktan çalınabilir mi ?

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,688
385
Sydney
Soru cok detaysız varsayımlarla öneri sunacağım.
Maile sahip misin ? eğer cevap evet ise şüphelinen hesaplardan parola unuttum dersin kod gönderilir. Eğer iki kod da aynı maile geliyorsa tamamdır.
Eğer cevap hayır ise iki hesaba yine parola unuttum dersin mailin iki ya da üç hanesini sana gösterir d******r*****@gmail tarzı oradan varsayım yaparsın

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Mail bende. Kod bana gelince ben kendi cihazımdan o kodu instama girince hesap onların eline mi geçiyor?
Eğer yanlış anlamadıysam onların gönderdiği kodu siz giremezsiniz zaten, kod gönderildiği zaman o kodun girileceği form onlarda açık olur aynı formu siz açamazsınız. Ama o kodu gönderenlerin eline geçerse şayet o zaman kodu girerek hesapları ele geçirirler. Böyle bir durumunuz varsa yeni mail hesabı açıp, instagram hesabınızı o maile taşıyın, çift kimlikli doğrulamayı da açın önlem olarak.

2 Haz 2023
94
11
Eğer yanlış anlamadıysam onların gönderdiği kodu siz giremezsiniz zaten, kod gönderildiği zaman o kodun girileceği form onlarda açık olur aynı formu siz açamazsınız. Ama o kodu gönderenlerin eline geçerse şayet o zaman kodu girerek hesapları ele geçirirler. Böyle bir durumunuz varsa yeni mail hesabı açıp, instagram hesabınızı o maile taşıyın, çift kimlikli doğrulamayı da açın önlem olarak.
Merhaba. Ben karşı tarafım hesaplarımın güvenliğinden şüphelelenen kişiyim. Mesela Sorum bu idi A şehrinde yaşayan A kişisi uzaktan bana ait olan emaile kod gönderiyor. Mail bende açıyorum şifre seğişmek için rakamlar. Ordaki linkle devam edince, rakamları instama yazınca instama erişmiş oluyorlar mı?
Ama anladım o kod yazılan forum 2 ayeı cihazda aynı anda olmuyor dediniz dimi? Çok çok teşekkürler.

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
1,989
1,478
Anladığım kadarıyla mail adresi sizin üzerinize.

Eğer aynı e-posta adresiyle açılmış olan farklı Instagram hesaplarını bulmak istiyorsanız, genellikle hesapların kullanıcı adlarını veya diğer bilgilerini bilmek gerekmektedir. Bu bilgiler olmadan hesapları bulmak mümkün olmayabilir.

Ancak, bu tür bir durumu araştırmak veya çözmek istiyorsanız, Instagram destek ekibiyle iletişime geçebilir ve durumu açıklayarak yardım isteyebilirsiniz. Instagram destek ekibi, hesap sahipliğini doğrulamak için belirli bilgiler isteyebilir ve size yardımcı olmaya çalışabilir.

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
2,013
852
lihtgTHT.php
Merhabalar, gelen kodları kimseyle paylaşmadığınız sürece sorun yaşanmaz. Ayrıca kodun neden geldiğini de paylaşır mısınız? Eğer giriş için geliyorsa şifrenizi mutlaka değiştirmenizi tavsiye ederim. Şifre ve hesap güvenliğinizi maksimum seviyede sağlamak için ise bu konumu okuyabilirsiniz: Şifre Güvenliğinde Detaylı Maksimizasyon Rehberi - Alınabilecek Önlemler
Esenlikler.

2 Haz 2023
94
11
Merhabalar, gelen kodları kimseyle paylaşmadığınız sürece sorun yaşanmaz. Ayrıca kodun neden geldiğini de paylaşır mısınız? Eğer giriş için geliyorsa şifrenizi mutlaka değiştirmenizi tavsiye ederim. Şifre ve hesap güvenliğinizi maksimum seviyede sağlamak için ise bu konumu okuyabilirsiniz: Şifre Güvenliğinde Detaylı Maksimizasyon Rehberi - Alınabilecek Önlemler
Esenlikler. 1 şey sormak istiyorum çok önemli lütfün kesin bilen cevaplar mı. Gmaile fishing linkli mailler gönderilince o maildeki unsubscribea gmail şifresi yazılınca o gmailin senkronize olduğu cihaza izleyen gizli bi şeyler yazdırmış olurlar mı? Mesela telefonda sünkronize olan gmail fishinglendi sonra o cihazla klavyeye ne yaziyorum ne ediyorum ve s o karşı tarafdakilar görüp biliyor mu?

Merhabalar.

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Merhaba. Ben karşı tarafım hesaplarımın güvenliğinden şüphelelenen kişiyim. Mesela Sorum bu idi A şehrinde yaşayan A kişisi uzaktan bana ait olan emaile kod gönderiyor. Mail bende açıyorum şifre seğişmek için rakamlar. Ordaki linkle devam edince, rakamları instama yazınca instama erişmiş oluyorlar mı?
Ama anladım o kod yazılan forum 2 ayeı cihazda aynı anda olmuyor dediniz dimi? Çok çok teşekkürler.
Evet anladığınız şekilde o kodları ele geçirmeden kimse hesabınıza erişemez.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.