maksimum anonimlik önerileri

ankman

Yeni üye
21 Eki 2023
4
0
sizce internette en maksimum anonimlik nasıl olmalı? vds, proxy, vpn gibi... bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim

Çözüm
Legal olarak bir yere kadar gizliliği yüksek tutabilirsin
ve bu saydıkların vpn ,vds ,vps , proxy , mac değiştirici vb..
bunlar tek başına pek iş görmez hatta hiç görmez özellikle windows os kullanıp işlerini de google gibi bir tarayıcıdan görüyorsan .d
Maksimun gizliliğe ulaşman için gizlilik için kullanabileceğin şeylerin hepsini birleştirmek olurdu galiba .
Örnek vereyim bu saydıklarını Tails İşletim sisteminde yaparsan daha çok iş görür.
Veya bu İşletim sistemini de usb de live olarak kurarsan daha da iş görür.
İşletim sistemine internet olarak açık alan wifi kullanırsan daha da iş görür.
Yani bu böyle gider anlayacağın....

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,406
3,022
Ağ Kablolarında Geziyor
Legal olarak bir yere kadar gizliliği yüksek tutabilirsin
ve bu saydıkların vpn ,vds ,vps , proxy , mac değiştirici vb..
bunlar tek başına pek iş görmez hatta hiç görmez özellikle windows os kullanıp işlerini de google gibi bir tarayıcıdan görüyorsan .d
Maksimun gizliliğe ulaşman için gizlilik için kullanabileceğin şeylerin hepsini birleştirmek olurdu galiba .
Örnek vereyim bu saydıklarını Tails İşletim sisteminde yaparsan daha çok iş görür.
Veya bu İşletim sistemini de usb de live olarak kurarsan daha da iş görür.
İşletim sistemine internet olarak açık alan wifi kullanırsan daha da iş görür.
Yani bu böyle gider anlayacağın....

Çözüm

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
61
21
sizce internette en maksimum anonimlik nasıl olmalı? vds, proxy, vpn gibi... bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim
Qubes os veya tails os kullanabilirsin fakat bu iki dağıtım günlük kullanım için ideal değildir.
ayrıca proxy kullanıyorsan büyük haber,alışveriş vb. sitelerinden uzak durmanı öneririm.

Edit: Bu iki işletim sistemini kullanacaksanız sakın sanal makina kullanmayın ek olarak küpler içerisinde tails kullanmamalısınız.

sanal makina programları sizi izleyebilir, küpler ise hard disk üzerinde veri bırakabilir.

son olarak tails de sudo ve root hesabı varsayılan olarak devre dışıdır bunu değiştirmeyin.

Son düzenleme:

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,325
2,510
Tam anonimlik imkansız olsa da, gizliliğinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bunun için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

1. VPN Kullanın: Güvenilir bir VPN sağlayıcısı seçin ve güçlü şifreleme protokolleri kullanan birini tercih edin.

2. Tor Tarayıcıyı Deneyin: Ek bir anonimlik katmanı için VPN ile birlikte kullanın.

3. Proxy Sunucular: Şifreli bir bağlantı kullandığınızdan emin olun.

4. Verileri Şifreleyin: Hassas verilerinizi her zaman şifreleyin ve 2FA kullanın.

5. Tarayıcı Eklentileri: Gizlilik odaklı eklentiler kullanın (uBlock Origin, Privacy Badger, Ghostery).

Diğer öneriler ise şu şekildedir;

- Farklı e-posta ve takma adlar kullanın.
- Sosyal medya profillerinizi gizliye alın.
- Kamu Wi-Fi'den kaçının.
- Yazılımınızı güncel tutun.

Şunu unutmamak gerek bu adımlar sizi %100 anonim yapmaz, ancak gizliliğinizi önemli ölçüde korur.

Mustafa73

Üye
20 Eyl 2023
99
49
Midyat/Mardin
Bu bloga yazmışım. Okuyabilirsin. Formada yakında eklerim.

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,863
773
lihtgTHT.php
Şahsi fikrim olarak maksimum anonimlik imkanını whonix sistemi sunuyor. Bununla ilgili detaylı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.