Masa Üstü Uygulama Geliştirme Hakkında

asdasdlo

Üye
18 Eyl 2012
147
0
Program yazmayı gerçekten bilen arkadaşlar birkaç masa üstü uygulaması yazmayı düşünüyorum programlama temellerini biliyorum sosyal platformlar için birkaç uygulama fikrim var instagramdan felan veri çekmek için en uygun programlama dili ne sizce? Teşekkür ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

MrProofs

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
482
0
KARTAL
İnstagram'dan veri çekmek mi. Böyle birşeyin program dilleri ile bile yapabileceğinizi düşünmüyorum açıkçası . Buarada MasaÜstü programın'dan kastın ne?

asdasdlo

Üye
18 Eyl 2012
147
0
İnstagram'dan veri çekmek mi. Böyle birşeyin program dilleri ile bile yapabileceğinizi düşünmüyorum açıkçası . Buarada MasaÜstü programın'dan kastın ne?

İlginiz için teşekkür ederim hocam.Masa üstü uygulamasından kastım programa belirli görevler vericeğim bunları verdiğim şekilde yerine getircek,sanırsam script doğru bir tabir olabilir.

asdasdlo

Üye
18 Eyl 2012
147
0
Mesela adam bir uygulama yazıyor uygulamanın mantığı bence form un içine instagram hesabını bağlıyor ve buttonlara görevlerini yazıyor tıkladıkca bunları yerine getiriyor acaba olayı ben yanlış mı anladım ?

yoktur

Katılımcı Üye
23 Mar 2007
569
0
Burada herkes bir şey diyecek kafan karışacak. Bence python'da aradığın şeyler için güzel libraryler var, tavsiye ederim. Form işini programı bitirdikten sonra halledersin.

asdasdlo

Üye
18 Eyl 2012
147
0
Burada herkes bir şey diyecek kafan karışacak. Bence python'da aradığın şeyler için güzel libraryler var, tavsiye ederim. Form işini programı bitirdikten sonra halledersin.

Hocam form doğru bir tabir bilemedim lakin ben programlamanın temelini öğrenirken buttonlara kodlar girerdik ve birşeyler olurdu basit bir program arayüzü düşünün bir kısmında instagram hesabım olucak sol kısmındada misal gönderileri beğen buttonu olucak tıklayınca yazdığım kodları gerçekleştircek olay yüzeyde kolay gözüküyor lakin hangi programla daha kolaydır mantığı bunu öğrenmek istiyorum ve bu tanımlamaya çalıltığım olayın programlamadaki tanımı nedir ?

yoktur

Katılımcı Üye
23 Mar 2007
569
0
Hocam form doğru bir tabir bilemedim lakin ben programlamanın temelini öğrenirken buttonlara kodlar girerdik ve birşeyler olurdu basit bir program arayüzü düşünün bir kısmında instagram hesabım olucak sol kısmındada misal gönderileri beğen buttonu olucak tıklayınca yazdığım kodları gerçekleştircek olay yüzeyde kolay gözüküyor lakin hangi programla daha kolaydır mantığı bunu öğrenmek istiyorum ve bu tanımlamaya çalıltığım olayın programlamadaki tanımı nedir ?

GUI Programlama diyebiliriz. Eğer sürükle bırak şeklinde form oluşturmak istiyorsan C# dilini kullanabilirsin. Ama istediğin düzeyde bir programı yapacak biri için kodlayarak arayüz oluşturmanın problem olacağını düşünmüyorum. Python'a yönelirsen arayüz tasarlamak için PyQt5 modülünü kullanmanı tavsiye ederim.

asdasdlo

Üye
18 Eyl 2012
147
0
GUI Programlama diyebiliriz. Eğer sürükle bırak şeklinde form oluşturmak istiyorsan C# dilini kullanabilirsin. Ama istediğin düzeyde bir programı yapacak biri için kodlayarak arayüz oluşturmanın problem olacağını düşünmüyorum. Python'a yönelirsen arayüz tasarlamak için PyQt5 modülünü kullanmanı tavsiye ederim.

Teşekkürler hocam PyQt5 modülünü araştırmaya başlıyorum...
Hocam türkçe kaynak varmı acaba?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.