Windows Masaüstü Uygulamaları Kararıyor

Qciz

Üye
12 Haz 2016
189
0

Ekranım Bu Şekilde Oluyor Bir Süre Sonra Uygulamalar da kararıyor nedeni ne olabilir bir türlü çözemedim internet üzerinde de birşey bulamadım fikri olan yardımcı olabilir mi ?

Son düzenleme:

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
https://ademocut.com/ekran-karti-suruculeri-gpu-grafik-karti-nasil-guncellenir/

Windows işletim sisteminin ekran kartının güncel olup olmadığı kontrol ettiğiniz ve güncel değilse yukarıda linkte nasıl yapıldığını incelemek suretiyle güncelleyin.

Daha sonra Denetim Masası > Ayarlar veya Windows + I tuşlarına basarak, Ayarlar > Kişileştirme > Arka Plan > buradan yenide kişisel resimlerinizi, istenilen fotoğrafları yükleyiniz.

Daha sonra bu resimleri silmeyiniz. Böylece masaüstü öğelerin siyah görünmesini engelleyeceksiniz. Bu sorunun genel olarak kesin çözüm olmamakla tavsiye edilen çözüm yöntemidir.

Qciz

Üye
12 Haz 2016
189
0
https://ademocut.com/ekran-karti-suruculeri-gpu-grafik-karti-nasil-guncellenir/

Windows işletim sisteminin ekran kartının güncel olup olmadığı kontrol ettiğiniz ve güncel değilse yukarıda linkte nasıl yapıldığını incelemek suretiyle güncelleyin.

Daha sonra Denetim Masası > Ayarlar veya Windows + I tuşlarına basarak, Ayarlar > Kişileştirme > Arka Plan > buradan yenide kişisel resimlerinizi, istenilen fotoğrafları yükleyiniz.

Daha sonra bu resimleri silmeyiniz. Böylece masaüstü öğelerin siyah görünmesini engelleyeceksiniz. Bu sorunun genel olarak kesin çözüm olmamakla tavsiye edilen çözüm yöntemidir.

Dediklerinizi Yaptım ve hala aynı Sorun şu şekilde başladı [ame]https://www.youtube.com/watch?v=g3dUqydHN1g[/ame] burda gördüğümüz ayarları yapıyordum bir kaçını yaptıktan sonra böyle oldu tekrardan videoyu izleyip ayarları eski haline çevirdim fakat düzelmedi

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Qciz

windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Qciz

Üye
12 Haz 2016
189
0
Qciz

windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Daha Önce Yaptım Olmadı

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Daha Önce Yaptım Olmadı

Şimdi bir kaç çözüm daha önce süreceğim. En temizi ya format atmak yada sistemi geri yükleme yapmak harici olarak diğer çözümler

3. Çözüm: Küçük resim önbelleğini silin
Bozuk küçük resim önbelleği Bu sorunun en yaygın nedeni olarak görünüyor. Küçük resim önbelleğini silmek ve sıfırlamak, bu sorunu ben de dahil olmak üzere birçok kullanıcı için çözdü. Küçük resim önbelleğini silmenin birçok yolu vardır, ancak Windows Disk Temizleme aracı en kolay olmak.

Window + R tuşlarına ve tiplerine basın cleanmgr.exe Çalıştır iletişim kutusunda. Ne zaman vuracaksın tamam Disk temizleme aracı açılacaktır. Sistem sürücüsü (C sürücüsü) zaten içinde seçili olacak, tamam Taramayı başlatmak için üzerindeki düğmeye.

Tarama işleminden sonra, yer kazanmak için silinebilecek verilerin bir listesini gösterecektir. İşte aşağı kaydırın ve onay kutusunu işaretleyin bitişik, yanında Minyatür, ve sonra üzerine tıklayın tamam. Tüm küçük resim önbelleğini silmek için bir bilgi istemi belirir ve onaylayın. sonra, bilgisayarı yeniden başlat ve siyah arka planın gitmiş olup olmadığını görmek.

4. Çözüm: Sistem Dosyası Denetleyicisi taramasını çalıştırın
Sorun devam ederse, o zaman bir bozuk veya eksik sistem dosyası. Windows yerleşik Sistem Dosyası Denetleyicisi (SFC) taraması herhangi bir bozuk ya da eksik sistem dosyasını arayabilir ve otomatik olarak kurtarabilir (mümkünse).

SFC taramasını çalıştırmak için, Başlat menüsünde sağ tıklayın simgesini ve seçin Komut İstemi (Yönetici) listeden.

Bu, ihtiyacınız olan bir komut istemi penceresi açacaktır. komuta gir sfc / scannow. Enter tuşuna bastığınızda, tarama başlayacaktır. Taramayı tamamlamak birkaç dakika sürebilir, bu nedenle sıkıca tutun. Tamamlandığında, bozuk dosyalar olup olmadığını ve düzeltilip düzeltilmediklerini gösterecektir..

5. Çözüm: DISM taramasını çalıştırın
Bir sorun Windows görüntüleri klasör arka planının siyaha dönmesini de sağlayabilir. Yapabilirsin DISM'i çalıştır (Dağıtım Görüntü Servisi ve Yönetimi) taramak bir sorun olup olmadığını görün ve düzeltin.

Taramayı çalıştırmak için, yükseltilmiş bir komut istemi penceresinden bir komut çalıştırmanız gerekir. Yükseltilmiş bir komut istemi penceresi açmak için 4 numaralı çözümde belirtilen işlemi uygulayın..

Komut isteminde komuta gir DISM.exe / Çevrimiçi / Temizleme-resmi / Scanhealth. Bu herhangi bir problemi tarayacak ve eğer bulursa size bildirecektir..

Yukarıdaki taramada herhangi bir sorun bildirilirse, düzeltmek için başka bir komut kullanabilirsiniz. Taradıktan sonra, komuta gir DISM.exe / Çevrimiçi / Temizleme görüntüsü / Restorehealth ve enter tuşuna basın. Tarama çalışacaktır ve Windows görüntüleri ve bileşenleri ile ilgili sorunları gidermeye çalışacaktır.

Her iki tarama da biraz zaman alabilir (10-15 dk). Tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın..

Ek olarak youtube de bilmem ne ayarı yapın böyle yapın +300 fps falan videolara itibar etmeyin bu tarz ayarlamalar max 5-7 fps kazandırır.

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
Ayarlari geri al diyecegim fakat bu senin vaktini calacaktir .

Sistem Geri yukleme noktasi , son zamanlarda driver , guncelleme vs. yuklediginiz zaman istediginiz tarih araligina sisteminizi geri dondurebilecek , sistem tarafindan manuel veya otomatik olusturulan gecmise dayali sistem yapilandirma ayarlarini koruyabilen bir ayardir . Size bu yapilandirmaya geri donus yaptirmamin nedeni ; Ayarlari yapmadan onceki yapilandirmaya geri donmek sizin icin daha kolay bir cozum olucaktir .

Sistem geri yukleme nasil yapilir ?
Adım #1: Pencereden Sistem Koruması sekmesine girin,
Adım #2: Sistem Geri Yükleme seçeneğine tıklayın,
Adım #3: Farklı bir yükleme noktası seç’i işaretleyin ve İleri’ye tıklayın,
Adım #4: Diğer yükleme noktalarını göster seçeneğini aktif hale getirin,
Adım #5: Geri dönmek istediğiniz tarihi seçin ve İleri’ye tıklayın,
Adım #6: Son ve ardından Evet’e tıklayın.
(6 Adim Alintidir : webtekno)

Not : Sistem geri yukleme yapmak veri kaybina sebep olabilir . Dikkatli bir sekilde seciminizi yapiniz . Bilgisayariniz o tarihte ne ise ayni sekilde geri donucektir . Konu ile ilgili beni guncel birakin , ziyaretci mesaji atin dediklerimi uyguladiktan sonra++

Son düzenleme:

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
243
-Türkistan-
Sorunu kökten halledebilmek için, benim tercihim kişisel bilgisayarınızı direkt sıfırlamak yani format atmak olacaktır. Bilgisayarınızda bulunan programların resimleri silinmiş olabilir, bu yüzden bilgisayarınızı sıfırladıktan sonra bu sorun çözülecektir.

Eronmay

Moderasyon Ekibi Direktörü
18 Tem 2016
4,273
1,036
Merhaba, sistem yedeğiniz varsa geri yükleyin. Haricinde windows güncellemeniz varsa güncelleyin. Belki sistem hatası neticesinde olmuş olabilir. Bana kalsa en sağlıklı çözüm format atmaktır.

Qciz

Üye
12 Haz 2016
189
0
Sorunu kökten halledebilmek için, benim tercihim kişisel bilgisayarınızı direkt sıfırlamak yani format atmak olacaktır. Bilgisayarınızda bulunan programların resimleri silinmiş olabilir, bu yüzden bilgisayarınızı sıfırladıktan sonra bu sorun çözülecektir.

Şimdi Şunu Fark ettim bilgisayarı sıfırladım bu arada

Valorant İsimli Oyunu Açınca Oluyor Bunlar Onun Dışında Olmuyor Neden ?

Sıfırlamadan Önce de valorantı açınca oluyodu sıfırladıktan sonra da

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba Qciz, eğer oyunu açınca oluyorsa ekran kartından da olabilir. Belki zorlandığındandır. Oyun haricinde olmuyorsa çok da sorun olmaz ama sonuçta oyun oynarken oraya bakmayacaksınız. :))

Qciz

Üye
12 Haz 2016
189
0
Merhaba Qciz, eğer oyunu açınca oluyorsa ekran kartından da olabilir. Belki zorlandığındandır. Oyun haricinde olmuyorsa çok da sorun olmaz ama sonuçta oyun oynarken oraya bakmayacaksınız. :))

daha önce olmuyordu 1 2 gündür oluyor zorlandığını düşünmüyorum oyunun gereksinimlerin üstünde bi ekran kartı ayrıca oyunu açınca diğer uygulamalar kararıyor zaman geçtikce uygulamalar görünmüyor
752c8a8a-3b6d-4477-bdb0-a1612c1352ab

Bu Şekilde
Bir Süre Sonra Masaüstü Gözükmüyor vs

bakın ctrl+alt+del yaparak format atabilirsiniz

Biliyorum Dün Aynı Şekilde Formatımı Attım Driverlerimi yükledim güncelledim ama hala aynı sorun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eronmay

Moderasyon Ekibi Direktörü
18 Tem 2016
4,273
1,036
daha önce olmuyordu 1 2 gündür oluyor zorlandığını düşünmüyorum oyunun gereksinimlerin üstünde bi ekran kartı ayrıca oyunu açınca diğer uygulamalar kararıyor zaman geçtikce uygulamalar görünmüyor
752c8a8a-3b6d-4477-bdb0-a1612c1352ab

Bu Şekilde
Bir Süre Sonra Masaüstü Gözükmüyor vs

Format atarken iso dosyasını usbye yazdırıp mı attınız?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.