Mastürbasyon (el ile istimna) Nasıl Bırakılır / Nedir ? , Dini Hükmü Nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mr. Immortal

Uzman üye
27 Mar 2016
1,278
3
Öncelikle Selamlar :) Genellikle Ergenlik (buluğ çağına) gelmiş kişilerde , aşırı derecede (mastürbsasyon) yapma isteği gelir.Bu konuda ise , bildiğim kadarıyla , bu illetten nasıl kurtulabileceğiniz hakkında bilgi vermek istiyorum

HARAM MIDIR ?
Mastürbasyon dinimizce "HARAM" kılınmış bir davranıştır.İsterseniz birkaç örnek ,hadis ve ayetlerle taçlandıralım.

Kod:
"Yedi kişi vardır kıyâmet günü Allah onların yüzüne bakmaz. Ne onları (günâhlarından) temizler, ne de amel-i salih ehliyle bir araya getirir. Ateşe ilk giriciler olarak onları cehenneme atar. Ancak tövbe edenler müstesnâ (...) Bunlar eliyle nikâh eden, Lut kavminin ameliyle amel eden (homüseksüel), içki mübtelâsı,.."

Yüce Rabbimizin Kelamlarından ;

Kod:
“(Öyle mü''minler) ki, onlar ırzlarını koruyanlardır. Şu var ki zevcelerine yahut sağ ellerinin malik olduklarına (kendi cariyelerine) karşı (olan durumları) müstesnadır. Çünkü onlar (bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değildirler. O halde kim bunların ötesine geçmek isterse şüphe yok ki, onlar haddi aşanlardır.” (el-Mu’minûn, 23/5-7)

Mastürbasyonun Caiz Olduğu Durumlar

-ZİNA TEHLİKESİ OLMASI
-BEKAR OLMAK (BİLDİĞİM KADARIYLA)

Nasıl Bırakılabilir ?

-Boş Kalmayın.Spor yapın , çiçek sulayın,koşun...
-Sizi tahrik edecek film ve görüntüler izlemeyin.
-Dar Giyinmeyin.
-Kendinizi Suçlamayın
-Dinimizce Uygun Yaşa Gelince Evlenin
-Çok çok istediğiniz vaktiler , soğuk bir duş alın ve uyuyun.
-Amaçsızca Koşun & Şarkı Söyleyin
-Hastalı derecesine geleceğini düşündüğünüz vakit aileniz veya bir doktor ile bu durumu paylaşın.
-Unutmayın , Allah Affedicidir,Tövbe edin !

Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana :)

Son düzenleme:

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Daha önce de Bu tarz konu açıldı başlık pek Uygun değil Diğer adı daha uygun olur.

Son düzenleme:

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
Dostum bence dinimizde öyle bir şey yok , haram kılınmış bir şey olduğunu da düşünmüyorum tabi ki gerektiği zaman bu bir ihtiyaç , bedenini arnıdırmak gibi bir şey bunu 3 - 4 farklı hocaya sordum , hepsi de alim idi hiçbiri bana böyle bir şey söylemedi , ayrıca dinimiz bazı durumlarda mastürbasyonu haram kılmıştır , bunu eklemeni tavsiye ederim , çünkü ; küçük yaşta yapabileceğin başka bir şey yok , sen istemesen bile vücudun ve beynin bunu yapmak istiyor .

Mr. Immortal

Uzman üye
27 Mar 2016
1,278
3
Dostum bence dinimizde öyle bir şey yok , haram kılınmış bir şey olduğunu da düşünmüyorum tabi ki gerektiği zaman bu bir ihtiyaç , bedenini arnıdırmak gibi bir şey bunu 3 - 4 farklı hocaya sordum , hepsi de alim idi hiçbiri bana böyle bir şey söylemedi , ayrıca dinimiz bazı durumlarda mastürbasyonu haram kılmıştır , bunu eklemeni tavsiye ederim , çünkü ; küçük yaşta yapabileceğin başka bir şey yok , sen istemesen bile vücudun ve beynin bunu yapmak istiyor .

Ayetler Var.Caiz ve Haram Olduğu Durumlar Var

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
62

Beynin değilde nefsin istiyor dostum :) boş bir duvara bakıp yapılmadığından bazı videolar açıyoruz buda haram değilmidir :) belirli bi zaman sonra zaten rüyalanıyoruz vücuttan dışarı atılıyor :)

FernetBarance

Yeni üye
25 Ağu 2017
25
0
Kardeşim bence günah değil şimdi adam 1 ay yapmasa gidiyor milletin karısına kızına bakıyor ve tahrik oluyor belkı adam o zaman kendını tutamıcak tecavüz edicek bunu bilemezsin belki masturbasyon yapmadıgı için genel eve gidicek bunu bilemezsin sence masturbasyon mu daha cok günah yoksa göz zinasımı yoksa normal zina mı ?

sivanci40

Uzman üye
12 Ağu 2015
1,127
1
TURKEY
:) İyi bir anlatım olmuş Haram olması doğrudur. Ama hiçbir zaman yapmayın denmemiştir. Kötü manada yapmak haramdır. Fakat bazıları hastalık veya vücut sorunu oldugundan hiçbirşey düşünmemek üzere sadece rahatlamak amacıyla yapar ise Günah olarak düşünmüyorum. Allah(c.c) her daim daha iyisini bilir. Biz bilemeyiz ama benim düşüncem böyle

Mr. Immortal

Uzman üye
27 Mar 2016
1,278
3
Kardeşim bence günah değil şimdi adam 1 ay yapmasa gidiyor milletin karısına kızına bakıyor ve tahrik oluyor belkı adam o zaman kendını tutamıcak tecavüz edicek bunu bilemezsin belki masturbasyon yapmadıgı için genel eve gidicek bunu bilemezsin sence masturbasyon mu daha cok günah yoksa göz zinasımı yoksa normal zina mı ?

"Zina" tehlikesine girerseniz "Caiz" oluyor

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
62

dostum hepsi günahsa neyin karşılaştırması bu ? :) masturbasyon yapmadığı için genel eve gider demişsinde oda o kişinin sınavı nefsine hakim olmalı :)

FernetBarance

Yeni üye
25 Ağu 2017
25
0
Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.