Matlab ve Algoritma bilenler içeri!!Ödevi Yapamıyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
11 Ağu 2009
115
0
ÖDEV
1-) 10 ile 1000 arasında kendisi hariç çarpanların toplamına eşit olan sayıların bulan algoritmasını veren matlab kodu

2-) Önce bir pozitif sayı seçin.Bir sayıya yapılacak işlem:sayı tek ise sayıyı 3 ile çarpıp 1 eklemek
sayı çift ise sayıyı 2ye bölmek.aynı işlemi çıkan sayıya uygulayarak sonucun 1 olana kadar tekrarlamasını yazan matlab kod

yorumlar için şimdiden tşkler

Son düzenleme:
6 Tem 2009
51
0
2. sorunun kodunu C ile yazdım..Neden Matlab değil de C diyecek olursan Matlab daki tanımlamaları unuttum ztn MATLAB la büyük bi benzerliği var zamanım olmadığı için
tekrar dönüp MATLAB a bakacak bi pozisyonda değilim.. kodu incele basit bi recursion mantığı var anlarsan Matlab a uyarlaman fazla bi zamanını almaz..
takıldığın noktaları tekrar yazarsın fırsat buldukça da cevap yazmaya çalışırım....

Kod:
#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>
**** function(int); // yıldızlı yerlerde "v + o + i +d" yazıyor
int main()
{
    int number;

printf("sayi:");
    scanf("%d",&number);
    function(number);

system("pause");
    return 0;
    }
**** function(int a)
{
     if(a==1)
     printf("%d ",a);
     else if(a%2==0)
     {
       printf("%d ",a);
       function(a/2);
     }
     else
     {
         printf("%d ",a);
         function((a*3)+1);
     }
}

6 Tem 2009
51
0
bana matlab kodunun karşılığı lazım ?

kusura bakma kardeş matlab olduğunu görememişim....
geçerli sebebleri sana kodu yazarken açıklamıştım ztn sadece
sana fikir vermesi ve yardım talebini hızlı bir şekilde karşılamak için yazdım bu kodları..
amacım msj kasmak olsaydı üyelik tarihimi görüyosun şimdiye kadar yüzlerce msj kasardım..
insanı yardım etmekten soğutuyolar arkadaş yaw... bi scanf yerine number=input()
yazmak çok mu zor.. üstelik takıldığın yerleri de sor yazmışım daha ne yapayım yani...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.