Merhaba arkadaşlar yazımı okrsanız sevinirim biraz kendimden bağsedicem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HexSuPRaa

Kıdemli Üye
19 Tem 2012
2,116
0
Exploit
ben İnsanların sadece iyi olup varlıklara yardım edip cennete girebileceğini düşünüyorum tabi bi ateist allah ve kuran din ile dalga geçiyorsa yanlış yoldadır saygı önemlidir kimse kimsenin dinini sorgulayamaz aileden Bile

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Sana en basit şöyle söyleyim Genelde Ateistler Sigara içer İçki İçer en kötü şeyleri onlar yapar, Ama Müslümanlıkda kötülüğe yer yok kötülük yapan müslüman değildir,Yani diyeceğim şuki en büyük kötülükler Ateistlerden çıkıyor çevremde gördüğüm kadarıyla burda istanbulda ben çok görüyorum her birinin elinde içki kızlara laf atıp orda burda geziyorlar amaçsız, umarım birgün iman'a gelirsin.

Kötülük ateistlerden gelmez. Kötülük yahudilerden de gelmez, hristiyanlardan da, satanistlerden de.. Kötülük cehaletten gelir. IŞİD sözde müslüman, değil mi? İntihar bombacıları da müslüman sözde, onca hadiste üstüne basa basa anlatılan "cihat durumunda bile düşman toprağında ağaç bile kesemezsin, savaşmayanı öldüremezsin, savaşan bile teslim olunca veya kaçmaya başlayınca öldüremezsin, kadınları öldüremezsin" sözleri onlar için geçerli değil yine de.

Ha bunu ilk post'u gönderen arkadaşı savunmak için de yazmıyorum. Samimi bulmadım arkadaşı. Matematiği iyi, edebiyatı zayıf... Olmaz öyle şey. '99 Dünya Matematik Olimpiyatları bronz madalya sahibi de dahil olmak üzere senelerce yüzlerce matematik dehası ile tanıştım, bir insanın matematikteki ritim ve kesinliğe alıştıktan sonra bunu edebiyata yansıttığını çok iyi gördüm.

Zamanında, özellikle nurcuların baskısını yaşadıktan sonra benim de bir ateist dönemim oldu, daha çok 16 yaşındaki bir çocuğun tepkisi idi; "onlar müslümansa - haşa sümme haşa - ben değilim" mantığı vardı. Aile yapım da bunu öngörüyordu, Konya'nın tahtasakallarındanız, çok küçük yaşta din eğitimi aldım, biraz baskı da vardı, nurcularla birleşince ters tepti. Sonra deist oldum, yaradanı arandım, en sonunda da - bu sefer bilinçli olarak ve kendi isteğimle - müslüman...

Rabbi kanıtlarım diye bir iddiam yok, Allah'ın sıfatlarından biri de "adl" diye geçer, yani en adil olan.. Lisede hocanız sınav başladıktan hemen sonra tahtanın bir köşesine sadece bazı arkadaşlarınızın görebileceği şekilde cevapları yazsa ne hissederdiniz? Allah-ü Teala da sadece bilim adamlarının görebileceği şekilde cevapları vermemiştir.

Evrimin imkansız olduğu ispatlanamaz, evrim mümkündür. Yaradanın yaratmış olmasına, "intelligent design"a alternatif olarak hep yaşayacaktır. Kişiler "iman" etmek, yani mükemmel ispatı görmeden inanmak zorundadırlar. Sınavın gayesi budur.

Dört kitabı da okumuşsun, bravo! 150 şiir harici Zebur'dan okunacak bir şey kaldığından haberim yoktu. Sanırım "3 kitabı da okudum" demek istedin. Zebur'dan günümüze kalan, sadece yahudilerin özel günlerde okuduğu bir sürü ilahidir. Yishai adında, bu hasidik yahudi dediklerinden (hani şapkalı, saçlar örgülü) bir arkadaşım vardı. Adamın kendisi hasidik olduğundan zaten İsrail'den maaş alıyordu, bir de üstüne büyükbabası toplama kampı kurbanıydı Almanya'dan da maaş alıyordu. Çocuk gün boyu zevkine kod yazar ve ibadet ederdi. Ondan biliyorum, bazı ilahileri benim için ingilizceye çevirirdi.

Etkilenmedim, neden böyle bir şey yazmak zorunluluğu hissettin onu da anlamadım ama şu aralar gençlerde moda olan "ben ateistim, bilime dayanıyorum, çok zekiyim" akımına uymuşsan, yazık. Bilim dediğin kör kandil bana beynin nasıl çalıştığını tam açıklayamıyor, en baba evrimsel biyoloğa protoenzim, fosil patlaması, the hobbit, sosyal evrim, symbiosis veya boşverin bunları, sadece "göz" deyin saçını başını yolduğunu görürsünüz. Cevaplanamayan o kadar çok soru var ki, kim bana bilimin doğru konusundaki mutlak otorite olduğunu söylerse, o kişinin cahil olduğuna hükmederim.

Gene mi yaşlı moruklar gibi bitmez tükenmez hikayelere başladım? Evet.

trhaz

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
564
0
Bursa
Her çocuk islam fıtratı üzerine doğar ALLAH sana irade-i cüzziye vermiş kendin kullanacaksın Ateist olmayıda sen seçtin ALLAH ıslah etsin amin.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
En azından dinimize saygılısın. Allah iman versin. Saygını azaltmadığın sürece seni de anlayabiliriz. Kimsenin seni kendinden düşük seviyede bir varlık görmeye hakkı yok. Dinimizde hoşgörü var.
İyi forumlar...

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Hoşgeldiniz yalnız forumdaki varlığınız boyunca bu tarz konular açacaksanız hiç başlamadan doğruca din tartışma forumlarınıza gitmenizi öneririm. Tamam, ara sıra ara konular paylaşılır ama elbet bir hack forumuyuz.

doktorix33

Üye
2 Tem 2015
51
0
Türkiye'ye ne zarar geldiyse din yüzünden gelmiştir.Atatürk'ün dediği gibi "en hakiki tarikat ilim tarikatıdır"

Hacer26

Yeni üye
10 Tem 2015
46
0
Eskişehir
Allah hidayet versin.. Eğer düştüğün gafletten uyanmak istersen menzil sohbetlerine katıl. Rab'ın kalbindeki gafleti alması dileğiyle kardeşim.
Tek yol, hak yoldur.
Bu dünya yalan vallahide yalan billahi de yalan tillahide yalan.

Hellios

Katılımcı Üye
22 Mar 2015
366
0
balıkesir
okurlara teşekkürederek başlamak isterim.
Ben ateist bir gençim oldukca okudum bana burada kimse artislik yapmassın kuranı okudun mu incili okudunmu diye 4 kitabıda okudum üstüne eski dinler üzerine araştırmalar yaptım din üzerine de tez yazdım Ateist diye küfür hemen aklınızdan geçirdiniz diymi. Çoğu insan yardımı sevap point kasmak için yapar ben bunu şu düşünce çercevesinde yaparım"Her kes hayata eşit gelmedi ama eşitlemek bizim elimizde" ben sadece vicdanım için yaparım bu iyilikleri.
içkimide içerim sigaramıda dine inanmam fakat inananlara saygım sonsuzdur sizin kadarda bu vatanımı severim. Yanı sizden o kadar da bir farkım yok arkadaşlar.
tanrı varsa da bana iman vermemiş bol bol vicdan vermiş yapıcak birşey de yok varsa cehennemde kombinemde hazır. Biraz saçmaladım kusura bakmayın ama demek istediğim şu Gerçekten ateistim diyen ve okumuş bilen insanları yadırgamayın bizde sizin gibiyiz bir farkımız yok dini düşüncemizde kimseyi ilgilendirmez. Ben burada insana insan gibi değer vermeniz için yazılar yazıcam. Size cahil görgüsüz demiyorum sadece birde olayları benim gözümden yorumlamanızı isterim. Bana tanrının varlığını ispatlamaya çalışmayın lütfen her türlü tezinizi çürütürüm hani dine bağlı olan arkadaşlarımız var onlara saygısızlık etmiş oluruz. Dinleyenlere tekrar saygımı sunuruyorum .PALOG / LOOPS

Kötülük dine yada inançlara göre doğmaz ateist olmanda birşey değiştirmez.Görüşüne saygı duyulmalı ve diğer ateist arkadaşlarda diğerlerinin görüşüne saygılı olmalı.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Türkiye'ye ne zarar geldiyse din yüzünden gelmiştir.Atatürk'ün dediği gibi "en hakiki tarikat ilim tarikatıdır"

Buyur burdan yak...

O lafın doğrusu "en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." olacak.

Yoksa, ilmin cevaptan çok sorusu vardır. İlim bir araçtır, bıçak gibi. Domates de doğrarsın kendini de. Mutlak doğru kabul edip kanarsan 10 sene sonra sana gülerler. Önce Kopernik haklıydı, sonra Newton, sonra izafiyet çıktı, sonra gravity well teorisi, sonra quantum fizikçileri.. Onda bile graviton denen izafi parçacıklar sadece teoridir, belki 5 yıl sonra farklı bir proje ortaya çıkacak. İlim gelişir, değişir. Mutlak doğrular değildir ki tapınasın ona...

Türkiye'ye ne zarar gelmişse fundamentalizmden, gelenekçilikten gelmiştir. Kız çocuklarını okutmayan da fundamentalizmdir, kan davaları, namus davaları da fundamentalizmdir, çocuk gelinler de fundamentalizmdir, bütün cehalet, "biz atamızdan böyle gördük" mantığı da fundamentalizmdir.

doktorix33

Üye
2 Tem 2015
51
0
Buyur burdan yak...

O lafın doğrusu "en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." olacak.

Yoksa, ilmin cevaptan çok sorusu vardır. İlim bir araçtır, bıçak gibi. Domates de doğrarsın kendini de. Mutlak doğru kabul edip kanarsan 10 sene sonra sana gülerler. Önce Kopernik haklıydı, sonra Newton, sonra quantum fizikçileri.. Onda bile graviton denen izafi parçacıklar sadece teoridir, belki 5 yıl sonra farklı bir proje ortaya çıkacak. İlim gelişir, değişir. Mutlak doğrular değildir ki tapınasın ona...

Türkiye'ye ne zarar gelmişse fundamentalizmden, gelenekçilikten gelmiştir. Kız çocuklarını okutmayan da fundamentalizmdir, kan davaları, namus davaları da fundamentalizmdir, çocuk gelinler de fundamentalizmdir, bütün cehalet, "biz atamızdan böyle gördük" mantığı da fundamentalizmdir.

tayyip,fetullah,menderes,türkeş vb. hepsi dini kullanarak ülkeyi mahvettiler.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
tayyip,fetullah,menderes,türkeş vb. hepsi dini kullanarak ülkeyi mahvettiler.

Tayyip? Kısmen haklısın.. Gene de sevabı günahını geçer.

Fethullah? Dilsiz şeytan derim ben ona.. Aman bana bahsetme ben onların lisesinde okudum. Bediüzzaman'ın ayağının tozu olayım ama Feto deme küfredip ban yemeyeyim.

Menderes? Yok, iyi adamdı, keşke bazı konularda başka kararlar verseydi, ama niyeti hep iyiydi ve ülkeyi iyiye ***ürdü.

Ama Türkeş?

Ustam Türkeş ne yaptı?

Şimdi "kendini şu ideale adamış olarak gösteren şu kişi hata yapıyor, o zaman o ideal zararlıdır" düşüncesi, sence mantıklı mı? Badelenmek nedir hatırlıyor musun? Bursa'da hocanın teki, bir alay gerizekalıya... amaaan araştır sırf anlatmak terbiyesizlik oluyor..

"İslam dininin bir kuralını direkt olarak uygulamak bir zarar verdi" diyorsan, onu tartışırız. Ama "falanca müslüman, falanca tu kaka, o zaman İslam da -haşa- tu kaka" dersen, gülerim.

doktorix33

Üye
2 Tem 2015
51
0
Tayyip? Kısmen haklısın.. Gene de sevabı günahını geçer.

Fethullah? Dilsiz şeytan derim ben ona.. Aman bana bahsetme ben onların lisesinde okudum. Bediüzzaman'ın ayağının tozu olayım ama Feto deme küfredip ban yemeyeyim.

Menderes? Yok, iyi adamdı, keşke bazı konularda başka kararlar verseydi, ama niyeti hep iyiydi ve ülkeyi iyiye ***ürdü.

Ama Türkeş?

Ustam Türkeş ne yaptı?

Şimdi "kendini şu ideale adamış olarak gösteren şu kişi hata yapıyor, o zaman o ideal zararlıdır" düşüncesi, sence mantıklı mı? Badelenmek nedir hatırlıyor musun? Bursa'da hocanın teki, bir alay gerizekalıya... amaaan araştır sırf anlatmak terbiyesizlik oluyor..

"İslam dininin bir kuralını direkt olarak uygulamak bir zarar verdi" diyorsan, onu tartışırız. Ama "falanca müslüman, falanca tu kaka, o zaman İslam da -haşa- tu kaka" dersen, gülerim.

türkeşin CIA ajanı olduğunu ve menderesin ülkeyi manda yaptığını hatırlatırım (CIA ajanı ruzi nazar türkeşin kankasıdır ;) )

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
türkeşin CIA ajanı olduğunu ve menderesin ülkeyi manda yaptığını hatırlatırım (CIA ajanı ruzi nazar türkeşin kankasıdır ;) )

Bazı salaklara göre Atatürk'ün bir gözü koyun gözü idi. Bazılarına göre Adnan Hoca mesih...

Ben de sallarım. O kolay. Sen Kemal Kılıçdaroğlu'nun aslında bir klon olduğunu, gerçek Kılıçdaroğlu'nun seneler önce öldüğünü biliyor muydun?

Devlet Bahçeli de aslında geceleri bildiğin maske takıp suçla mücadele ediyor. Arkadaşlar görmüş, dövüşürken maskesi açılmış. Valla..

Cübbeli Ahmet hoca aslında kadınmış, çok genç yaşlarda erkek olmuş. Fethullah Gülen'le küs iken, Feto bunu öğrenip "yayacağım" deyince korkusundan gene onun tarafına çark etmiş. Yaaa..

Menderes "halka rağmen halk için çalışan" kişilerin yaptıklarını tersine çevirdi. Tarımı destekledi, çünkü teknolojimiz yoktu, tarım ülkesi olarak en azından kendimize yetecektik. Tarımı desteklemeyi abarttı, bu da günahıdır. Sonradan hatasını anladı, toprak ağalarının toprağını dağıtmaktan bahsetti, sonra da gitti. Bu mu manda yahu? Manda olmayı sağlayacak ne yapmış, Allah rızası için söyle.

Alparslan Türkeş ne yapmış? Hani adamın altındaki bir çok kişi hakkında atıp tutarım.. Ama adam kendisi ne yaptı yahu? Sen CIA ajanı dedin, ben de şimdi diyorum "hayır efendim o CIA içinde gizli görevde idi, MIT ajanı idi".. Kaynak? Kaaveden arkadaşlar.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Bazı salaklara göre Atatürk'ün bir gözü koyun gözü idi. Bazılarına göre Adnan Hoca mesih...

Ben de sallarım. O kolay. Sen Kemal Kılıçdaroğlu'nun aslında bir klon olduğunu, gerçek Kılıçdaroğlu'nun seneler önce öldüğünü biliyor muydun?

Devlet Bahçeli de aslında geceleri bildiğin maske takıp suçla mücadele ediyor. Arkadaşlar görmüş, dövüşürken maskesi açılmış. Valla..

Cübbeli Ahmet hoca aslında kadınmış, çok genç yaşlarda erkek olmuş. Fethullah Gülen'le küs iken, Feto bunu öğrenip "yayacağım" deyince korkusundan gene onun tarafına çark etmiş. Yaaa..

Menderes "halka rağmen halk için çalışan" kişilerin yaptıklarını tersine çevirdi. Tarımı destekledi, çünkü teknolojimiz yoktu, tarım ülkesi olarak en azından kendimize yetecektik. Tarımı desteklemeyi abarttı, bu da günahıdır. Sonradan hatasını anladı, toprak ağalarının toprağını dağıtmaktan bahsetti, sonra da gitti. Bu mu manda yahu? Manda olmayı sağlayacak ne yapmış, Allah rızası için söyle.

Alparslan Türkeş ne yapmış? Hani adamın altındaki bir çok kişi hakkında atıp tutarım.. Ama adam kendisi ne yaptı yahu? Sen CIA ajanı dedin, ben de şimdi diyorum "hayır efendim o CIA içinde gizli görevde idi, MIT ajanı idi".. Kaynak? Kaaveden arkadaşlar.

Yok yok kaynak facebook ve twitter bu nesilde :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.