Mesaj Kasma Hakkında !

Off Topic Bölümüne Atılan Mesajlar İşlenmeli Midir ?

• Kullanılan toplam oy
    33

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul
Kısa olarak açıklayayım :

Off Topic Bölümünde atılan mesajların mesaj sayısına işlememesi bence güzel fikir olurdu. Bu benim düşüncem ve önerim, taktiri ÜDY'ye kalmış bir şeydir.

Birde anket açıyorum diğer üyeler bu konuda hakkında ne düşünüyor ankette oy kullanarak belirtebilir.

Son düzenleme:

Fearlessleon

Adanmış Üye
11 Şub 2013
6,634
7
Hacking.py
Eğer kastınız asistan alımları içinse zaten direk mesaj sayısına veya konu sayısına bakılmıyor önemli olan mesajını(veya konunun) içeriğidir

Drstop75

Katılımcı Üye
21 Ara 2013
953
0
Venüs
Dostum buradaki mesaj sayısı değil ki zaten mesaj sayın istediğin kadar fazla olsun en fazla tuğgeneral olursun.Ama az ve gerkli mesajlar atarsan işte o zaman yüksek bir mevkiyi hak edersin.Mesaj rütbe bunlar boş olaylar bence.Bu yüzden düşüncem fikir geçersiz :)

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul
Eğer kastınız asistan alımları içinse zaten direk mesaj sayısına veya konu sayısına bakılmıyor önemli olan mesajını(veya konunun) içeriğidir

Yok asistanlıkla alakası yok mesela bazen yöneticiler uyarıyor Off Topic'te mesaj kasmayın diye ama asıl sebep mesaj kasmak değil... Böyle bir olayın olmaması için Off Topic'te yazılan mesajların mesaj sayısını etkilememesini önerdim. Yada amacı gerçekten mesaj kasmak isteyenlerde bir nebze engellenmiş olur... Ama asıl sebep gerçekten mesaj kasmayanların sorunu.

JackSprow

Uzman üye
21 Tem 2013
1,566
0
Komsu Sitedn
Bence mantikli cunku bazen yeni mesajlari bi aciyorum bi kisi tarafindan bir suru yorum ayrica biu sistem sabit konulardada kullanilmali - sahsi gorusum.

Fearlessleon

Adanmış Üye
11 Şub 2013
6,634
7
Hacking.py

Yok asistanlıkla alakası yok mesela bazen yöneticiler uyarıyor Off Topic'te mesaj kasmayın diye ama asıl sebep mesaj kasmak değil... Böyle bir olayın olmaması için Off Topic'te yazılan mesajların mesaj sayısını etkilememesini önerdim. Yada amacı gerçekten mesaj kasmak isteyenlerde bir nebze engellenmiş olur... Ama asıl sebep gerçekten mesaj kasmayanların sorunu.
Tavsiyeniz Mantıklı ancak Ne Kadar uygulanabilir bilinmez

Drstop75

Katılımcı Üye
21 Ara 2013
953
0
Venüs
Off-topic'te mesaj olayı filan hesaplamak biraz zor olmazmı?

Yani verimli olabilir mi?

Ayrıca post kasmak isteyen her konuda kasıyor :)

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul
Off-topic'te mesaj olayı filan hesaplamak biraz zor olmazmı?

Yani verimli olabilir mi?

Ayrıca post kasmak isteyen her konuda kasıyor :)

Biraz daha dikkatli okumanı isterim... Asıl amacım mesaj kasanları engellemek değil... Sadece bu uygulama ile bir nebze'de mesaj kasanlar etkilenir.

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
36
Burada post kasmanın yasak olması sizin mesaj sayınızın yükselmemesi için değil forumu gereksiz mesajlarla kirletmemek içindir. Bu yüzden gereksiz mesaj atılmamasını istiyoruz. Şimdi diyelim ki postları geçersiz kıldık mesaj sayılarınızda artış olmuyor. Ne değişti yine o bölümde, o konuda mesaj var, bu mesajın kimden geldiği önemli değil. Bu yüzden bu uygulama hakkında ki düşüncem olumsuzdur.
Fikrinizi beyan ettiğiniz için teşekkür ederiz :)

Hayırlı akşamlar, iyi forumlar dilerim.. :)

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul
Burada post kasmanın yasak olması sizin mesaj sayınızın yükselmemesi için değil forumu gereksiz mesajlarla kirletmemek içindir. Bu yüzden gereksiz mesaj atılmamasını istiyoruz. Şimdi diyelim ki postları geçersiz kıldık mesaj sayılarınızda artış olmuyor. Ne değişti yine o bölümde, o konuda mesaj var, bu mesajın kimden geldiği önemli değil. Bu yüzden bu uygulama hakkında ki düşüncem olumsuzdur.
Fikrinizi beyan ettiğiniz için teşekkür ederiz :)

Hayırlı akşamlar, iyi forumlar dilerim.. :)

Peki neden gereksiz mesaj atılınca mesela ne değişiyor ? Google'de sıralamada mı düşüyoruz ? Sunucular mı yoruluyor ? Asıl sebep nedir onu merak ediyorum.

Drstop75

Katılımcı Üye
21 Ara 2013
953
0
Venüs
Peki neden gereksiz mesaj atılınca mesela ne değişiyor ? Google'de sıralamada mı düşüyoruz ? Sunucular mı yoruluyor ? Asıl sebep nedir onu merak ediyorum.

Dostum öncelikle biri bir şey soruyor saçma cevaplar veriliyor hem forumda mesaj kirliliği hem de bilgi mağdurluğu yaşanıyor.Her sunucunun belli bir kapasitesi var belki bu sunucu sınırsızdır ama onunda belli bir parası var.Mesaj atıldıkça google sıralaması artar index olduğu için.Sebepde brain abinin dediği gibi forumda kirlilik oluyor...

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul

Dostum öncelikle biri bir şey soruyor saçma cevaplar veriliyor hem forumda mesaj kirliliği hem de bilgi mağdurluğu yaşanıyor.Her sunucunun belli bir kapasitesi var belki bu sunucu sınırsızdır ama onunda belli bir parası var.Mesaj atıldıkça google sıralaması artar index olduğu için.Sebepde brain abinin dediği gibi forumda kirlilik oluyor...

1)Sınırsız sunucu olamaz.

2)THT Yardım Merkezi - Sayfa 2754 - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... Yardım Merkezinin 2754 bininci sayfasında 2007'den kalma konular var bunlar neden hala duruyor ? (Sorgulamak gibi anlaşılmasın) + Başkası buradan bakıp sorununu çözebilir diye demeyin çünkü günde bir konu en az 5-6 kere açılıyor kimse geçmişe bakıp çözüm aramıyor.

Like A G6

Katılımcı Üye
7 Ocak 2013
409
0
root@kali:~#
Post kasma gibi bir gereksinimimiz yok egosunu tatmin etmek isteyen arkadaşlar kasıyor benim için önemli olan Kendine ne kazandırıyorsun o kadar zaman geçiriyoruz forumda ne kazandık sorulması gereken bu ne kadar önlersen alternatifini bulurlar. Bende katılıyorum yöneticilere kalmış :D

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul
Post kasma gibi bir gereksinimimiz yok egosunu tatmin etmek isteyen arkadaşlar kasıyor benim için önemli olan Kendine ne kazandırıyorsun o kadar zaman geçiriyoruz forumda ne kazandık sorulması gereken bu ne kadar önlersen alternatifini bulurlar. Bende katılıyorum yöneticilere kalmış :D

Amacım zaten mesaj kasmayı engellemek değil. Mesaj kasmak isteyen her türlü kasar. Hırsıza Kilit Vuramazsın Misali.

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
Gereksiz Açilan Tüm Konulara Müdahale Edilmektedir.
Off Topic'te Forum Kurallari Çerçevesinde Konu Açilmaktadir.

Ve Uçuk Kaçik Açilan Mesaj Kasma Amaçli Yapilan İşlemler Yönetim Tarafindan Tespit Edilmekte Ve Gerekli Uyarilar Yapilmaktadir Öneriniz İçin Teşekkürler...

CyberiAn

Özel Üye
8 Nis 2005
112
1
İstanbul
Ben sorulan sorularin ve yapilan onerilerin yetkili agizlar tarafindan cevapladiktan sonra konuyu yoruma kapatmayi tavsiye ediyorum . Boylelikle gerekli cevap herkezce okunmus ve gereksiz yere konu uzamamis olucaktir . Bukadar yogun ve iyi hit alan bir sitede herkezi memnun etmek mumkun degil . Ancak su bilinmeliki alinan kararlar ve uygulamalar yillarin vermis oldugu tecrube ve yasanan sorunlardan ders cikarilarak alinmistir . Herkezin huzuru guveni icin yillarin verdigi tecrube siz degerli kullanicilar icin sunuluyor .

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.