Mining Virüsü Nasıl Yapılır?

ScriptKid

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
611
91
Merhaba şuan 10-15 tane bilgisayar virüs atmam için bekliyor

Ben bu bilgisayarlardan gizlice mining yapmak istiyorum

Acaba sizin bildiğiniz güncel gpu ve cpu mining yapan rat veya başka bir virüs programı var mı?

Bilgisayarların ekran kartları AMD readon 550

İşlemcileri i5-10400 veya intel i5-10400f e denk gelen AMD işlemci

Onun dışında bilgisayarlar kasa bilgisayarları dibine kadar sömürmek istiyorum virüsün fark edilmesi gibi bir derdim yokonun dışında anti virüsleri sadece Windows defender onuda dcontrol programı ile kapatabilirim

Şimdiden teşekkür ederim önerilerinizi bekliyorum

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
1,173
Bu tür virüsler çok yetersiz kalacaktır. Çok çok güçlü bir ekran kartı olmadıkça mining virüsleri hiç bir işe yaramaz. Ayrıca çok çok fazla kullanıcıya virüsü yedirmeniz ve anti virüsün uzun süreli bu dosyayı görmemesi gerekiyor.

ScriptKid

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
611
91
Bu tür virüsler çok yetersiz kalacaktır. Çok çok güçlü bir ekran kartı olmadıkça mining virüsleri hiç bir işe yaramaz. Ayrıca çok çok fazla kullanıcıya virüsü yedirmeniz ve anti virüsün uzun süreli bu dosyayı görmemesi gerekiyor.
anti virüs sorununu çözdüm onu dert etmeyin
mining kısmında yardıma ihtiyacım var

işlemci değil ekran kartı önemli.
işlemci ile monero ekran kartı ile etheryum kazmayı düşünüyorum

@Nikon of Disast github kaynaklı bir mining virüsü programı önerir misin

cgtyA

Yeni üye
7 Şub 2023
9
0
Konuyu hortlatıcam fakat, sosyal mühendislikle, fake mailden binlerce maile virüs gönderilse %10 u na bulaşsa en az 5 saat ve ayda 20 gün kullanılsa bilgisayar.
Kendi bilgisayarımda 24 saatte cpu mining 40 kuruş kazıyor(iyi bilgisayar değil).
%10 80.000 desek = 8.000.000 saat eder ayda.
O da aylık, 133.333 tl ediyor..
Değmez mi :)
3 ayda fark etseler = 399.999 tl

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
Konuyu hortlatıcam fakat, sosyal mühendislikle, fake mailden binlerce maile virüs gönderilse %10 u na bulaşsa en az 5 saat ve ayda 20 gün kullanılsa bilgisayar.
Kendi bilgisayarımda 24 saatte cpu mining 40 kuruş kazıyor(iyi bilgisayar değil).
%10 80.000 desek = 8.000.000 saat eder ayda.
O da aylık, 133.333 tl ediyor..
Değmez mi :)
3 ayda fark etseler = 399.999 tl

O verilen emek, düzgün bir yola verilse daha güzel paralar da kazanilir.

Yasal olmadigi icin, degecek bir rakam degil diye düsünüyorum.

Iyi forumlar

cgtyA

Yeni üye
7 Şub 2023
9
0
Ne diyeyim, hakkinda hayirlisi olsun o zaman.
En basitinden şu anki tüm elektrik enerjisi üretim yollarından daha ucuz daha az maliyetli, daha çok net kar bırakan bir elektrik üretim yöntemi geliştirdim teoride, pratikte küçük çapta denedim, çalışıyor, lakin devlet trafo kapasitesi vermiyor, yatırımcılar iletişime geçiyor %51 pay istiyorlar "melekler!"..
Ki gerçekleştirsen bile %58 e kadar vergi alınıyor da alınıyor, Amerika da gerçekleştirsem, proje 3 ayda amorti ediyor, bu ülkede şaka değil tam 30 ayda anca amorti ediyor... Yok hacı yani çok farklı projelerim vardı lakin hiçbirisi bu ülkede inşa edilebilecek durumda değil. Hepsini geçtim, global kitle fonlama platformları bile TR ye de kapalı! Kickstarter, indiegogo falan da kullanamıyoruz..
Yani resmen suç işle deniyor be hocam.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
Anladim. Ne güzel islerde yapmisin aslinda, projeler gelistirmisin. Bravo :)

Ama bence belki biraz daha sabir gerekli. Illaki emeginin karsiligini veren bir durum cikacaktir.

Hic bir emek bosa gitmez, eksik olan sadece sabirdir. Buna emin olabilirsin.

Ve en sonunda da kendi tercihlerimizle, kendi akibetimizi yaziyoruz..;)

cgtyA

Yeni üye
7 Şub 2023
9
0
Anladim. Ne güzel islerde yapmisin aslinda, projeler gelistirmisin. Bravo :)

Ama bence belki biraz daha sabir gerekli. Illaki emeginin karsiligini veren bir durum cikacaktir.

Hic bir emek bosa gitmez, eksik olan sadece sabirdir. Buna emin olabilirsin.

Ve en sonunda da kendi tercihlerimizle, kendi akibetimizi yaziyoruz..;)
Eyw hocam, sürünüyoruz işte bakalım nereye kadar..

pckopat hacker

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
290
4
amiroot
Bir c# form dosyası olustur Build software better, together buradaki kodları incele formdaki form load içerisinde çalıştır
Formu görev cubugundan görev yöneticisinden gizle visual studio ile 2 tıkla yaparsın kayıt defterine birkaç birşey eklenen gerekiyor pc yeniden başlatıldığı zaman ayrıntılı yazmak isterdim ama araştırma araştırma kendin öğrenirsin anca

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
En basitinden şu anki tüm elektrik enerjisi üretim yollarından daha ucuz daha az maliyetli, daha çok net kar bırakan bir elektrik üretim yöntemi geliştirdim teoride, pratikte küçük çapta denedim, çalışıyor, lakin devlet trafo kapasitesi vermiyor, yatırımcılar iletişime geçiyor %51 pay istiyorlar "melekler!"..
Ki gerçekleştirsen bile %58 e kadar vergi alınıyor da alınıyor, Amerika da gerçekleştirsem, proje 3 ayda amorti ediyor, bu ülkede şaka değil tam 30 ayda anca amorti ediyor... Yok hacı yani çok farklı projelerim vardı lakin hiçbirisi bu ülkede inşa edilebilecek durumda değil. Hepsini geçtim, global kitle fonlama platformları bile TR ye de kapalı! Kickstarter, indiegogo falan da kullanamıyoruz..
Yani resmen suç işle deniyor be hocam.
Enerji sektöründe "Deli <gerçek adım>" diye bilinirim, çok uzun zaman CBS, SCADA ve termal santraller ile ilgili programlar yazdım, termik santrallerin yabancı ekip olmadan primer frekans testlerini yapan ilk kişiyim, epey tanıdığım vardır.

İstersen tanıştırabilirim, ama bu 51% veya daha fazlası yine geçerli olacaktır. Sermayeyi yatıran ve riski alan arslan payını alır, öyle de olmalıdır.

Projeni bilmediğimden sallıyorum, mesela yeni tür bir türbin modeli buldun. Bu türbinlerin bir termik santralde restorasyon maliyeti ne kadar? Ben de bilmiyorum da sordum, 1 ila 2 milyon dolar arası olduğunu söyledi. Adam bu işe milyonlarca dolar gömecek, arslan payını alması doğaldır. Amerika'da da, dünyanın herhangi bir yerinde değişmez bu; yatırımcı arslan payını alır.

Ama cidden böyle bir projen varsa, bir soruşturabilirim. Yaklaşık 15 gün boş olacağım.

Merhaba şuan 10-15 tane bilgisayar virüs atmam için bekliyor

Ben bu bilgisayarlardan gizlice mining yapmak istiyorum

Acaba sizin bildiğiniz güncel gpu ve cpu mining yapan rat veya başka bir virüs programı var mı?

Bilgisayarların ekran kartları AMD readon 550

İşlemcileri i5-10400 veya intel i5-10400f e denk gelen AMD işlemci

Onun dışında bilgisayarlar kasa bilgisayarları dibine kadar sömürmek istiyorum virüsün fark edilmesi gibi bir derdim yokonun dışında anti virüsleri sadece Windows defender onuda dcontrol programı ile kapatabilirim

Şimdiden teşekkür ederim önerilerinizi bekliyorum
Ben nasıl yaptığımı anlatayım zamanında: Birçok mining pool'un "silent miner" client'ları vardır. Yani sen wallet public key'ini, max % kaç GPU kullanacağını, çalışma saatlerini vs. ayarlayıp tek bir .exe dosyası ile ondan mine edersin. Zaten GPU mining yaparlar. Basit bir trojan böyle bir konfigürasyonu bir kenara atıp, kapandıkça biraz bekleyip tekrar açabilir. Ben "minergate" pool'unu kullanıyordum mesela, litecoin mine ediyordum. O esnada annem kanser olmuştu, ona bakarken çalışamıyordum, epey desteği olmuştu.

cgtyA

Yeni üye
7 Şub 2023
9
0
Enerji sektöründe "Deli <gerçek adım>" diye bilinirim, çok uzun zaman CBS, SCADA ve termal santraller ile ilgili programlar yazdım, termik santrallerin yabancı ekip olmadan primer frekans testlerini yapan ilk kişiyim, epey tanıdığım vardır.

İstersen tanıştırabilirim, ama bu 51% veya daha fazlası yine geçerli olacaktır. Sermayeyi yatıran ve riski alan arslan payını alır, öyle de olmalıdır.

Projeni bilmediğimden sallıyorum, mesela yeni tür bir türbin modeli buldun. Bu türbinlerin bir termik santralde restorasyon maliyeti ne kadar? Ben de bilmiyorum da sordum, 1 ila 2 milyon dolar arası olduğunu söyledi. Adam bu işe milyonlarca dolar gömecek, arslan payını alması doğaldır. Amerika'da da, dünyanın herhangi bir yerinde değişmez bu; yatırımcı arslan payını alır.

Ama cidden böyle bir projen varsa, bir soruşturabilirim. Yaklaşık 15 gün boş olacağım.
İşte tamda bu yüzden kendi kendime geliştirmeye çalışıyorum bu projeyi.
Fakat yine de iletişimde olalım, çünkü ülke şartları her an değişmeye müsait hocam.
Gerçek bir teknik prototip yaptığımda direk bunu göstererek pazarlarsam daha kolay olur her şey. Şu an elimde bir paket ürün prototipi yok maalesef!(ki onun maliyeti de 10k tl ye yakın ve ben henüz daha yeni lisansı bitirdim, stajyerim, yani maaşım da yok..)

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
İşte tamda bu yüzden kendi kendime geliştirmeye çalışıyorum bu projeyi.
Fakat yine de iletişimde olalım, çünkü ülke şarkları her an değişmeye müsait hocam.
Gerçek bir teknik prototip yaptığımda direk bunu göstererek pazarlarsam daha kolay olur her şey. Şu an elimde bir paket ürün prototipi yok maalesef!(ki onun maliyeti de 10k tl ye yakın ve ben henüz daha yeni lisansı bitirdim, stajyerim, yani maaşım da yok..)
Prototip olsun, olmadan ne yazık ki kimse görüşmez bile. Patent almasan bile bir avukatla görüşüp HERHANGİ bir görüşmeden önce fikrin sana ait olduğunu Türkiye'de nasıl kanıtlarmışsın öğren, benim işim yazılım olduğundan bilmiyorum. Yazılım olunca resmen sinema script'leriyle aynı şekilde lisanslıyorsun çok ucuza, hatta yanında 100 tane hologramlı bandrol bedava veriyorlar fiziksel kopyalara yapıştır diye :D

Benim tanıştıracağım insanlar dahil iş dünyasında herkes, imkanını bulursa fikri çalıp kendi yapar. Benim programcı arkadaşlarımdan birini TurkCELL kazıkladı. Ben az daha MEDAŞ tarafından kazıklanacaktım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.